Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kilo Kaybı İçin Nopal

Teorileri / Spekülasyon

 1. Nopal, dikenli armut kaktüs ailesine ait ve Meksika ve Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, İspanya ve Güney Afrika'nın güneybatı bölgelerine özgü. Tarih boyunca çeşitli yerli popülasyonlar, nopal'i Meksika'nın yerli Nahutal popülasyonu da dahil olmak üzere tıbbi bir bitki olarak kullandı. Bu bitkiyi bağımsız bir destek olarak veya kilo verme destek bir bileşen olarak satın alabilirsiniz. Ancak kilo kaybı için nopal tüketmeden önce, bir tıp uzmanıyla konuşmalısınız.

Beslenme Değerleri

 1. "Doğal Tıp Ansiklopedisi" kitabına göre, nopal vitamin A, B-1, B-2, B-3 ve C vitaminlerini içerir. Ek olarak, bu bitki potasyum minerallerini içerir, kalsiyum, magnezyum, sodyum ve demir. Ek olarak, nopal 18 amino asit içerir ve hem çözünmeyen hem de çözünen lif için iyi bir kaynağı temsil eder. Bu yüksek lif içeriği, nopalin iddia edilen sağlık yararlarının çoğunu açıklamaya yardımcı olur.

Kilo Verme

 1. Bitkisel ek üreticileri, esas olarak kilo vermenize yardımcı olabilecek doğal bir bitki olarak nopal satıyorlar. Nopal'in yüksek lif içeriği, vücudunuzun yağları parçalamasına ve atmasına yardımcı olarak iştahınızı düzenlemenize ve vücudunuzdaki yağ miktarını azaltmanıza yardımcı olur. Ek olarak, bazı üreticiler nopalin amino asit içeriğinin vücudunuzun sıvıları dokularınızdan kan dolaşımınıza çekmesine yardımcı olduğunu, böylece selülit ve sıvı tutulmasını azalttığını iddia ediyor. Bununla birlikte, klinik araştırmalar, nopalin iddia edilen kilo verme faydalarını desteklememektedir.

Metabolik Yararları

 1. Nopal'deki amino asitler size enerji sağlayabilir ve yorgunluğu azaltmanıza yardımcı olabilir. Ek olarak, nopal, karaciğerinizi ve pankreasınızı güçlendirerek ve vücudunuzun insülin duyarlılığını artırarak kan şekeri seviyenizi düşürebilir. Bu da, glikozun kanınızdan vücudunuzun hücrelerine glikozu enerji olarak kullanabileceği hücrelere hareketini uyarabilir. Ayrıca, nopal karbonhidratların sindiriminizi yavaşlatabilir ve bunun sonucunda insülin üretiminiz düşebilir. Yine, hiçbir klinik çalışma nopalin metabolik faydalarını doğrulayamamıştır.

Nopal ve Kolesterol

 1. Nopal takviyesi üreticileri ayrıca nopal'in kolesterol düşürücü bir etki yapabileceğini iddia ediyor. Nopal'in amino asitleri, lifi ve B-vitaminini, vücudunuzun yağ metabolize etmesine ve fazla safra asitlerini vücudunuzdan elimine etmesine yardımcı olarak toplam kolesterol, trigliserit seviyeleri ve düşük yoğunluklu lipoprotein kolesterolünüzü azaltmaya yardımcı olabilir. Ek olarak, nopal vücudunuzun yağa aşırı kan şekeri dönüşümünü önlemesine yardımcı olabilir. Bununla birlikte, klinik çalışmalar nopalın vücudunuzdaki kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olduğunu doğrulamamıştır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407