Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kilo almak için makarna yemelisiniz?

Hususlar

 1. Düşük kilolu olma riskleri aşırı kilolu veya obez olmakla aynı baskıya dikkat etmemesine rağmen, düşük vücut ağırlığı bağışıklık sisteminizi ve doğurganlığınızı olumsuz yönde etkileyebilir ve hastalıktan sonra iyileşme. Sağlıklı bir şekilde kilo almak, her gün yaktığınızdan daha fazla kalori tüketmek için sağlıklı ve besleyici yiyeceklerin kullanılmasını gerektirir. Makarna, sağlıklı ve çeşitli bir diyete sığabilir ve çerçevenize pound eklemeniz gereken kaloriyi sağlar.

Kilo Alma için Makarna

 1. Makarna, kalori bakımından orta derecede yüksektir, bu da kilo almanıza yardımcı olur. Genel olarak, sağlıklı bir oranda kilo almak için her gün 250 ila 500 ekstra kalori almayı hedeflemelisiniz. Bu haftalık 0,5 ila 1 pound kazanmanıza izin verecektir.

 2. Bir fincan pişmiş, zenginleştirilmiş beyaz makarna - makarna dirsekleri veya spagetti gibi - 221 kaloriye sahiptir, bu nedenle günlük yemek planınıza bir porsiyon makarna ekleyerek sağlıklılık için yeterli ekstra kalori sağlar Kilo alımı, hatta sos veya diğer soslarda faktörü olmadan önce. Kepekli makarnaya gitmek istiyorsanız, kilo almak için biraz daha fazla yemelisiniz - bir bardak sadece 174 kalori içerir.

Makarnadaki Besin Değeri

 1. Herhangi bir besin size ağırlık kazandırır - yeteri kadar kalori aldığınız sürece - besin değeri olan yiyecekleri seçmek en iyisidir. Makarna, kilo alırken sağlıklı kalmanız için gerekli temel besinlerin iyi bir kaynağıdır.

 2. Örneğin, bir fincan beyaz makarna, temel bir mineral olan demir için günlük değerin yüzde 10'unu sunuyor. Demir, sağlıklı kan dolaşımı sağlar, çünkü kan dolaşımınızda oksijeni taşıyan son derece özel protein olan hemoglobini yapmak için kullanılır. Brown Üniversitesi, çoğu insanın yeterli demir alamadığını, bu nedenle demir bakımından zengin yiyeceklerin de dahil olmak sağlığınıza fayda sağlayabileceğini belirtti. [! 292 => 1140 = 3!

Yağsız Kilo Almak İçin Protein Ekleyin

 1. Makarnanıza, ağırlık egzersiz programı ile eşleştirilmiş protein ile servis yapın, protein yağsız kütle kazanmanıza yardımcı olur. Bunun nedeni proteinin yeni kas dokusu oluşturmak için kullanılan küçük bileşikler olan amino asitleri sağlamasıdır. İhtiyacınız olan protein miktarı kilonuza bağlıdır, ancak kas kütlesi oluşturmak isteyen sporcular vücut ağırlığının kilosu başına yaklaşık 0.7 gram gerekir. Şu anda 115 kilo ağırlığınız varsa, günlük 81 gram protein yiyin; 140 pound ağırlığında, 98 gr ye.

 2. Bir fincan sade makarna, 8 gram protein içerir ve bir fincan sade domates sosu 3 gram daha ekler. Makarnanıza, alımınıza 22 gram protein eklemek için 3 ons yüzde 97 yağsız kıyma ile doldurun veya fazladan 13 gram protein için 3 onsluk kesilmiş İtalyan sosisi ekleyin. Ayrıca vejetaryen dostu yiyecekleri ilave protein için de kullanabilirsiniz - örneğin bir fincan nohut, 15 gram protein sunar.

Kilo Alma İçin Öneriler ve Öneriler

 1. Kilo alırken can sıkıntısından kaçınmanıza yardımcı olmak için farklı makarna kombinasyonlarını deneyin. Örneğin, fazladan 250 kalorinizi makarna atıştırması ile alabilirsiniz: 1/2 fincan domates sosu ile doldurulmuş bir bardak makarna ile başlayın, ardından lezzet için bir avuç buharda pişmiş sebzeler veya birkaç taze fesleğen yaprağı ekleyin. Ya da 3 ons yağsız kıyma ile birlikte yarım bardak kepekli makarnayı ve yaklaşık 230 kalori sağlayan bir yemek için yarım bardak domates sosu ekleyin.

 2. Daha yüksek kalorili bir öğün için porsiyon büyüklüğünüzü arttırın. Tam bir pişmiş İtalyan sosisi ile doldurulmuş bir fincan kepekli makarna ve bir fincan domates sosu yaklaşık 550 kalori sağlar. Ya da bir çorba kaşığı zeytinyağı, bir bardak yeşil bezelye ile bir bardak beyaz makarna çırpın ve yemeğinizi yaklaşık 500 kalori içeren bir yemek için bir miktar limon suyu, taze nane ve bir tutam biber ile baharatlayın. Unutmayın, bu limon suyu olmadan 480 kaloriye kadar ekler, bu nedenle bir miktar kıpırdatıcı oda vardır ve meyve suyu kalori sayısını 500'ün üzerine çıkarmamalıdır.

 3. Kilo alırken can sıkıntısından kaçınmanıza yardımcı olmak için farklı makarna kombinasyonlarını deneyin. Örneğin, fazladan 250 kalorinizi makarna atıştırması ile alabilirsiniz: 1/2 fincan domates sosu ile doldurulmuş bir bardak makarna ile başlayın, ardından lezzet için bir avuç buharda pişmiş sebzeler veya birkaç taze fesleğen yaprağı ekleyin. Ya da 3 ons yağsız kıyma ile birlikte yarım bardak kepekli makarnayı ve yaklaşık 230 kalori sağlayan bir yemek için yarım bardak domates sosu ekleyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407