Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kiş Ne Kadar Sağlıklı?

Düşük Sodyum Seçimi

 1. Quiche, sağlıklı olma potansiyeline sahip, ancak aynı zamanda bir beslenme düşüşü de olabilir. Geleneksel kiş, yüksek kalorili ve yağlı olabilen peynir, yumurta, krema ile doldurulmuş ve turta kabuğuyla doludur. Kiş için birçok tarif mevcuttur, bu nedenle düşük kalorili, az yağlı malzemeler kullanarak ve sebze ekleyerek daha sağlıklı bir kişim yapabilirsiniz.

Malzemeler

 1. Farklı kiş tarifleri, farklı malzemeler gerektirir. Seçtiğiniz kişiler kişinizin sağlığını belirleyecektir. Crustless quiches, yağ ve kalori alımını kontrol etmenin iyi bir yoludur. Kabuğu atlamak istemiyorsanız, bir tane satın almak yerine kendiniz yapın, çünkü bu malzemeleri kontrol etmenize olanak tanır. Çoğunlukla yumurta akı ve sadece birkaç yumurta sarısı kullanmak kişinizi sağlıklı tutmak için iyi bir yoldur. Pastırma ya da jambon gibi işlenmiş etler yerine, besinleri artıracak ve doymuş yağ ve sodyum miktarını azaltacak olan sebze, patates ve tavuğu deneyin. Çedar peyniri yerine keçi peyniri deneyin, çünkü daha güçlü bir tada sahip, yani daha az kullanabilirsiniz.

Hazırlık

 1. Kişinizi hazırlama şekliniz bunun sağlığını belirler. Sote sebzeler ekliyorsanız, onları tereyağ veya yağ yerine pişirme spreyi ile pişirin, bu da öğündeki yağ ve kalori miktarını azaltacaktır. Kişiyi pişirmeden önce yumurtalarınızı sütle karıştırmak istiyorsanız, tam yağlı veya ayran yerine yağsız süt kullanın. İçerdiğiniz yüksek kalorili içeriklerin miktarını azaltın ve daha lezzetli ve lezzetli bir kişiyi oluşturan baharat veya bitki miktarını artırın.

Besinler

 1. Yumurtalar iyi bir yüksek kaliteli protein kaynağıdır, bu da onları dengeli bir beslenmeye iyi bir katkı sağlar. Yumurtalar kilo yönetimi için iyi bir besindir, çünkü az sayıda kaloriye doygunluk ve enerji sağlarlar. Protein ayrıca sağlıklı kaslara, cilde ve saça katkıda bulunur. Kişinize birkaç yumurta sarısı dahil etmek, kolin alımınızı artırır, beyniniz arasında sinyal iletimi sağlayarak beyninizi destekleyen bir besindir. Yumurta sarısındaki antioksidanlar sağlıklı görmede rol oynar ve gözlerinizi yaşa bağlı bozulmalardan korur. Yumurtalar ayrıca kan akışı için önemli olan enerji ve demir için B vitaminlerini içerir. Kişinize sebze eklemek, sağlıklı bağışıklık için önemli olan A ve C vitaminlerinizi artırır; ve sağlıklı kan basıncı seviyelerinde rol oynayan potasyum alımı. Az yağlı peynir, kemikleriniz için önemli olan kalsiyum ekler.

Öneriler

 1. Bir restoranda kiş siparişi verdiğinizde, onu hazırlamak için kullanılanlar üzerinde daha az kontrol sahibi olursunuz. Amerikan Kalp Derneği, sağlıklı beslenme hedeflerinize uygun bir yemek almanız için özel istekler önerir. Bir arkadaşla bir tabak kişiyi bölmeyi ya da yarısını başka bir yemek için eve götürmeyi deneyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407