Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kereviz Suyu: Yararları, Beslenme Değerleri ve Daha Fazlası

 1. Kereviz suyu gününüze bol miktarda besin eklemek için harika bir yoldur. Hafif, canlandırıcı ve şifadır. Diyetinize çok fazla kalori eklemeden size enerji verir. Birçok insan, tadını ve sağladığı faydaları sever.

 2. Kereviz suyunun besin değeri ve yararları hakkında daha fazla bilgi edinmek için okumaya devam edin.

Kereviz suyu beslenmesi

 1. Bir bardak kereviz suyu sadece 40 kadar kaloriye sahip. Aşağıdaki önemli besinleri içerir:

Kereviz suyu sağlık yararları

 1. Kereviz suyunun, çiğ, doğranmış sebzelerde bulunan faydalı elyafı içermeyeceğini unutmayın. Bununla birlikte, kereviz suyu çoğunlukla su içerdiğinden susuz kalmanın harika bir yoludur. İşte kereviz suyunun sağlığınıza fayda sağlayabileceği beş yöntem:

 2. Çalışmalar kereviz tohumu özlerinin anti-hipertansif özelliklere sahip olduğunu göstermiştir. Kereviz, arter duvarlarının dokularını rahatlatan bir fitokimyasal içerir. Bu, kan akışının artmasına neden olur ve kan basıncını düşürebilir.

 3. Kerevizin aktif bileşenleri bazı ilaçların etkisini değiştirebilir. 2009'dan itibaren yapılan bir hayvan çalışmasında kereviz suyunun, kanser tedavisinde kullanılan bir kemoterapi ilacı olan doksorubisin ile kullanıldığında koruyucu etkileri olduğu bulundu. Kereviz suyunun tüketilmesi, doksorubisin tedavisi üzerinde olumlu bir etkiye sahipti ve serbest radikallerden kaynaklanan hasarı azalttı. Oksidatif strese karşı korumalıdır. Oksidatif stres, serbest radikallerin ve antioksidanların dengesizliğinden kaynaklanmaktadır.

 4. Kereviz, flavonoidlerin başlıca besin kaynaklarından biridir. Bilim adamları flavonoidler ve kronik hastalıkların önlenmesi arasındaki ilişkiyi araştırıyorlar. Daha fazla araştırmaya ihtiyaç var, ancak 2014'te yapılan bir çalışmada kerevizten izole edilen bir flavonoid'in sağlık üzerinde yararlı bir etkisi olan antioksidan aktiviteleri olduğu bulundu. Flavonoidler, in vitro (laboratuarda numuneler kullanarak) ve farelerde test edildi. Antioksidan aktivite, kalp, karaciğer ve farelerin böbreğinde gerçekleşti.

 5. Başka bir çalışma, kerevizden çıkan flavonoid özütünün sıçanlarda oksidatif stresi en aza indirdiğini buldu. Oksidatif strese bir böcek ilacı neden oldu.

 6. Kereviz içinde bulunan flavonoidlerin de antienflamatuar özelliklere sahip olduğu gösterilmiştir. 2012'den itibaren yapılan bir çalışmada, meyve suyunun özellikle flavonoidler üzerindeki etkisine bakılmıştır. Sonuçlar, meyve suyunun flavonoid tüketmenin etkili bir yolu olduğunu göstermiştir.

Kereviz suyu nasıl yapılır

 1. Kereviz suyunun hazırlanması basit. İhtiyacın olacak:

 2. Kerevizi temizleyin ve yapraklar çıkarın. Meyve sıkacağı üzerinden saplarına bastırın. Suyu taze iç.

 3. Meyve sıkma makineniz yoksa, bir blender kullanabilirsiniz. Kerevizin saplarını bir püre haline getirdikten sonra, kağıt hamurunu filtrelemek için peynir bezi veya süzgeç kullanabilirsiniz.

 4. Birkaç buz küpü ekleyebilir veya oda sıcaklığına daha yakın içebilirsiniz. Meyve suyu genellikle en iyi taze tüketilir, ancak bir süre sonra saklayabilirsiniz. Sıkıca örtün ve buzdolabında iki gün kadar saklayın.

 5. Biraz canlandırmak istiyorsanız içkinize lezzet katmak için farklı otlar ve baharatlar kullanmayı deneyin. Bazı insanlar kereviz suyunu kendi başlarına içmeyi tavsiye eder, ancak salatalık, nane veya limon gibi farklı meyve ve sebzeler eklemeyi deneyebilirsiniz.

 6. Kereviz suyunun hazırlanması basit. İhtiyacın olacak:

 7. Kerevizi temizleyin ve yapraklar çıkarın. Meyve sıkacağı üzerinden saplarına bastırın. Suyu taze iç.

 8. Meyve sıkma makineniz yoksa, bir blender kullanabilirsiniz. Kerevizin saplarını bir püre haline getirdikten sonra, kağıt hamurunu filtrelemek için peynir bezi veya süzgeç kullanabilirsiniz.

 9. Birkaç buz küpü ekleyebilir veya oda sıcaklığına daha yakın içebilirsiniz. Meyve suyu genellikle en iyi taze tüketilir, ancak bir süre sonra saklayabilirsiniz. Sıkıca örtün ve buzdolabında iki gün kadar saklayın.

 10. Biraz canlandırmak istiyorsanız içkinize lezzet katmak için farklı otlar ve baharatlar kullanmayı deneyin. Bazı insanlar kereviz suyunu kendi başlarına içmeyi tavsiye eder, ancak salatalık, nane veya limon gibi farklı meyve ve sebzeler eklemeyi deneyebilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407