Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kereviz Suyu Sağlıklı mı?

Makale kaynakları

 1. Belki de Instagram üzerinde #celeryjuice gördünüz.

 2. Belki de New York Times’ın başladığı #CeleryJuiceChallenge’i, insanların Aralık’ta bir hafta boyunca kereviz suyu içmeye zorlayan New York Times’ın en çok satan yazarı Anthony William’dan duyduğunu duydunuz.

 3. Parlak yeşil meyve suyu çevrimiçi ve kapalı olarak dikkat çekiyor, ancak gerçekten sağlıklı mı yoksa sadece bir yutturmaca mı?

 4. Bununla birlikte kerevizin Epstein-Barr virüsü gibi enfeksiyonlarla ve hastalıklarla mücadele edebileceğini, bilimsel araştırma veya kanıtlarla desteklenmediğini ve çevrimiçi ortamda paylaşılan kişisel deneyimlere dayanarak çoğunlukla anekdot olduğunu iddia ettiğini söyledi. .

 5. Ünlü şef ve New York Times'ın en çok satan yazarı Devin Alexander aynı fikirde.

 6. Alexander ayrıca, 20 kilo kaybettiğini veya sadece diğer meyve suyu içeceklerini kereviz suyu için değiştirmekten daha net bir cilt kazandığını iddia eden kişilerin, değiştirmeden önce ne içtiklerini ve yediklerini dikkate almaları gerektiğini söyledi.

 7. "Eğer bir kişi 16 gram elma suyu ya da muz ya da mango gibi yüksek şekerli meyvelere sahip bir yüzlü içiyor olsaydı - içinde biraz ıspanak olsa bile - kesinlikle ağırlıkta bir düşüş görmek, ancak bunun nedeni kereviz suyunun çok daha az şekere ve daha az kaloriye sahip olmasıdır ”dedi. “Ve eğer çok fazla şekere sahip olan 'sağlıklı' bir yüzlü içiyorsanız, kereviz suyuna geçmek özellikle de insüline dirençli olmanız durumunda isteklerinizi azaltabilir.”

Kereviz suyunda neler var?

 1. Kereviz suyu, A vitamini, C vitamini, K vitamini, folat, kalsiyum, potasyum, sodyum, magnezyum, fosfor, elektrolitler, su ve daha az miktarda diğer vitamin ve mineralleri içerir.

 2. Elyaf çıkarıldığında, Virgin daha hızlı bir kan şekeri tepkisi tetikleyebileceğini söylüyor.

 3. “Lifin diğer tüm sağlık yararlarından mahrum kalacağınızdan bahsetmiyorum” dedi. “Çoğu gıdalar soyma, kağıt hamuru ve meyve suyu formuna dönüştürüldüğünde kaybedilen diğer bileşenleri içerir.”

 4. Diyetinizdeki liflerin sadece sindirim sisteminizin sorunsuz çalışmasını sağladığını, aynı zamanda şu konularda da yardımcı olabileceğini söylüyor:

 5. Meyve suyundaki mikro besinlerin çok konsantre olmasına rağmen, meyve sularındaki şekerlerin de çok yoğunlaştığını ekliyor.

 6. Diğer meyve suyu mahsulleri, bir sebze gibi kerevizin suyunu hazırlamak için geçen süreyi içerir. Ayrıca, tüm uzmanlar, bir şey yemek yerine bir şey yediğinizde, kendinizi daha dolgun hissettiğinizi belirtiyor.

 7. “Birçokları için de çiğneme sadece daha kolay,” dedi Alexander.

Kereviz suyunun artıları nelerdir?

 1. Palinski-Wade, özellikle vaktinden önce yaparsanız ya da çoktan yaptıysanız, meyve suyunun daha rahat hissedebileceğini belirtti. [! 4861 => 1140 = 3!

 2. Bakire sebze ve meyvelerin meyve suyu sıkarken parçalandığından hazmı daha kolay olabileceğini belirtti.

 3. İskender, bir içecek ya da daha fazla kalori içeren diğer yiyeceklerin yerine kereviz suyu ya da diğer saf sebze suları içerseniz kilo verebileceğinizi söyledi.

 4. Ek olarak, kereviz elektrolit içerdiğinden, yeme veya içme sizi nemli tutar.

Bu trende katılmak sağlıklı mı?

 1. Eğer istersen kereviz suyu içmenin yanlış bir tarafı yok, dedi Palinski-Wade.

 2. “Ancak, meyve suyunun besinsel özellikleri benzersiz değil ve aynı yapraklı yeşil sebzelerle birlikte kereviz yemekten de aynı faydalar bulunabilir” dedi. “Eğilimin tadını çıkarırsanız, onunla bağlantıya geçmekten çekinmeyin. Ancak, aksi takdirde tabağınıza herhangi bir biçimde daha fazla yeşil eklemeyi hedefleyin.”

 3. Bakire hemfikir, ancak her çeşit meyve suyu şekeri çıkarmak ve meyve suyunu aldığınız gıdalardan lifleri kaybetmek anlamına geliyor, kan şekeri dengesi, sürekli enerji veya sağlıklı kilo bakımı.

 4. Ancak, meyve suyuna başlamadan önce, Alexander önce doktorunuzla konuşmanızı tavsiye etti.

 5. “Sadece birisinin [!sosyal medyada

En alt satırda

 1. Araştırmalar kerevizdeki fitokimyasalların kan basıncı ve iltihabın azaltılmasına ve ayrıca oksidatif strese karşı mücadeleye yardımcı olabileceğini göstermektedir. Bu faydaları kerevizden alıp, tamamen yemeniz veya meyve suyunuz olsun

 2. Cathy Cassata sağlık, zihinsel sağlık ve insan davranışları ile ilgili öyküler konusunda uzmanlaşmış serbest yazar. Duygu ile yazmak ve okuyucularla içten ve ilgi çekici bir şekilde bağlantı kurmak için bir püf noktası var. Burada çalışmalarının daha fazlasını okuyun.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407