Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kerevit: Beslenme Faydaları

Kerevit: Beslenme Faydaları

 1. John Staughton (BASc, BFA) tarafından en son güncelleme - 02 Haziran 2019

 2. ;

Kerevit nedir?

 1. Kerevit olarak da bilinen kerevides, Arthropoda filumundaki ıstakozlara benzeyen çeşitli ailelerden gelen küçük kabuklular. Genellikle sadece yaklaşık 3-4 inç uzunluğunda büyürler ve neredeyse hepsi tatlı su ortamlarında yaşar. Kabuklular olarak, gıda ve balıkçılık endüstrisi tarafından kabuklu deniz ürünleri olarak kabul edilirler ve genel sağlığınız için son derece iyidirler. Pek çok tür yalnızca Kuzey Amerika'da bulunur ve özellikle yerel mutfaklarda yoğun olarak bulundukları Louisiana ve Mississippi'de bol miktarda bulunur.

Beslenme

 1. Bu kabuklu deniz hayvanlarını ilk defa yemek garip gelse de, kendilerini besleyici olarak faydalı buluyorlar. Çok fazla kaloriye sahipler ve özellikle protein açısından zenginler. Çok az yağ içerirler ve karbonhidrat içermezler. Tüm deniz ürünleri gibi, sağlıklı bir diyet için gerekli olan omega-3 yağlarını içerirler.

Faydaları

 1. Kerevitin faydaları daha sağlıklı kemikler, düşük kalp hastalığı riski, düşük Alzheimer riski, gelişmiş beyin sağlığıdır. Aynı zamanda depresyonu hafifletmeye yardımcı olur.

]

 1. Baharatlarla kaynatılıp ızgarada pişirilmiş kerevitlerin yanı sıra etouffee, jambalaya veya gumbo.eval (ez_write_tag ([![!728,90

Kerevit vs Istakoz

 1. John Staughton, İngilizce ve Bütünleyici Biyoloji derecelerini Champaign, Urbana'daki (ABD) Illinois Üniversitesi'nden alan gezgin bir yazar, editör ve yayıncıdır. Edebi bir derginin kurucu ortağı Şerif Nottingham ve dünyanın en güzel yerlerini ofisi olarak görüyor. Ev fikrine yönelik sürekli bir yolculukta, eğitmek, ilham vermek, gelişmek ve gelişmek için kelimeler kullanır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407