Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kepekli Muffin Beslenmesi

Faydaları

 1. Kepek, tereyağı veya yağ, süt, yumurta ve şeker standart bir kepekli çöreğin temel bileşenleridir. Gerçek şu ki bu bileşenlerin hepsi sağlıklı bir diyetin bir parçası olabilir, ancak kepekli kekler kalori, yağ ve şeker açısından da yüksek olabilir. Bununla birlikte birkaç değişiklikle birlikte, kepekli çörek iyi tadı olan ve sizin için iyi olanın parlayan bir örneği olabilir.

Kepek Elyafı

 1. Kepekli bir buğday çekirdeğinin dış tabakasıdır ve kepekli keklere lif, E vitamini, B vitaminleri, mineraller, antioksidanlar ve fitokimyasallar ekler. Sağlığa fayda sağlamak için günlük önerilen lif alımı 25 ila 38 g'dır. Nutrition Reviews ve American Dietetic Association'ın 2009 tarihli bir makalesine göre, fiber, kalp hastalığı, inme, hipertansiyon, diyabet, obezite ve gastrointestinal hastalık riskinin düşük olmasıyla pozitif bir şekilde ilişkilidir. Lif ayrıca düzenliliği arttırır ve kabızlığı ve hemoroitleri önleyebilir.

Tarif Çeşitleri

 1. Tereyağı ve yağ, kepek keklerinde son ürünü yumuşatmak, lezzetlendirmek ve mayalamak için en yaygın olarak kullanılan iki yağdır. Aşırı miktarda diyetsel yağ obezite ve diğer kronik durumlarla ilişkilidir, ancak kepekli bir çörek içindeki yağı düşürmek kolaydır. Reçetesiz elma püresi, meyve püresi veya yağsız yoğurt ile bir tarif içindeki tereyağı veya yağın bir kısmını veya tamamını değiştirmeyi deneyin. Bu sübstitüsyonlarla dokusal veya aroma değişiklikleri olabilir, bu nedenle sonuç tatmin edici oluncaya kadar farklı miktarlarda ve ürünlerde deneme yapın.

Süt Yumurtaları

 1. Süt ve yumurta, kepekli keklerde doku veren proteinlerdir. Bunlar ayrıca sağlık için gerekli olan kalsiyum, D vitamini, fosfor ve B vitaminleri kaynaklarıdır. Ne yazık ki, bu bileşenler kalori, yağ ve kolesterol açısından yüksek olabilir. Düşük veya yağsız süt, normal sütün tüm besinsel avantajlarına sahiptir, ancak kalorileri ve yağları yoktur. İki yumurta beyazı da bir yumurta için ikame edilebilir, 50 kaloriyi azaltır ve kolesterolü 1 mg'ın altına düşürür.

Tatlılık

 1. Şeker, kepekli keklere renk verir ve renk verir. Ne yazık ki, çok fazla şeker diş boşluğuna neden olabilir ve fazladan kalori ekler. Şeker hastaları ve şeker hastaları için ilave şekerlerin sınırlandırılması gerekir. Sakarin (Sweet 'N Low), asesülfam potasyum (Sunette) ve sukraloz (Splenda) gibi şeker ikameleri kalorileri düşüktür ve kepekli keklerde normal şeker yerine iyi bir alternatiftir. Aspartam (Eşit), ısıtıldığında tatlılığını kaybeder ve pişirme işleminde şeker yerine kullanılmaya uygun değildir.

Varyasyon Önerileri

 1. Temel bir kepekli çörek tarifine ananas, havuç, muz ve kabak ilavesi, MyPyramid.gov. Fındık da sağlıklı bir katkıdır, çünkü kalp sağlığını destekleyen omega-3 yağ asitleri vardır. Dışarıda yemek yerken porsiyon boyutlarını izleyin - tek bir tane porsiyon sadece 1 oz'dur, bu da çapı 2 1/2 inç olan küçük bir keke eşittir; Ticari olarak satılan kekler genellikle 3 oz'a daha yakındır. Tereyağı, bal ve reçel gibi çeşniler de kontrol edilmelidir, çünkü kalori ve / veya yağ eklerler.

 2. Temel bir kepekli çörek tarifine ananas, havuç, muz ve kabak ilavesi, MyPyramid.gov. Fındık da sağlıklı bir katkıdır, çünkü kalp sağlığını destekleyen omega-3 yağ asitleri vardır. Dışarıda yemek yerken porsiyon boyutlarını izleyin - tek bir tane porsiyon sadece 1 oz. Ticari olarak satılan kekler genellikle 3 oz'a daha yakındır. Tereyağı, bal ve reçel gibi çeşniler de kontrol edilmelidir, çünkü kalori ve / veya yağ eklerler.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407