Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kendi Ekmeğinizi Pişirmenin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Dikkat

 1. Evde pişirilmiş ekmeğin rahatlatılması, davet edilmesi kokusu evde pişirmeyi denemek için yeterli sebep olmalıdır. Ev yapımı ekmek, ayrıca ticari olarak üretilen ekmeklerden daha fazla besin ve daha az katkı maddesi sunabilir. Ekmek pişirmek biraz zaman ve incelikli olsa da, kendi somunlarınızı pişirmenin tadı ve besleyici etkisi çabayı değerli kılar.

Sağlıklı Malzemeler

 1. Ev yapımı ekmeğinize giren bütün malzemeleri siz seçiyorsunuz. En yüksek kalitede unları seçebilirsiniz - veya kendi mayalayıcılarınızı, yumurtalarınızı ve mandıralarınızı öğütebilirsiniz. Ayrıca şeker içeriğini de kontrol edersiniz ve boş kaloriler sunan yüksek fruktozlu mısır şurubu veya dekstroz ilavesi konusunda endişelenmenize gerek yoktur. Kendinizi margarin veya sebze kısaltması ile eklemiyorsanız, ev yapımı ekmek trans yağ içermez; bunun yerine, zeytin veya aspir yağı gibi kalp sağlığında doymamış yağlar kullanabilirsiniz. Ticari olarak hazırlanmış ekmekler, raf ömrünü uzatmak ve lezzetini arttırmak için sıklıkla koruyucu ve yapay içerikler içerirken, ev yapımı ekmekler yoktur.

Düşük Sodyum

 1. Piyasada satılan pek çok ekmek dilim başına 130 mg sodyum içerir. Evde kendi yemeklerinizi hazırlarsanız, somun içindeki tuz miktarını sınırlayabilirsiniz.

Kepekli Tahıllar

 1. USDA en az 3 oz tüketmenizi tavsiye ediyor. günlük kepekli tahıllar. Ticari ekmekler üzerindeki etiketler, gerçekte olduğundan daha fazla tam tahıl içerdiklerine inanmanıza neden olabilir. Evde ekmek hazırlarken, tarifte yer alan tam tahılın miktarından emin olabilirsiniz. Yüzde 100 tam buğday unu veya diğer tam tahıl unu kullanarak daha sağlıklı ve sağlıklı bir ekmek yapabilirsiniz. Tam buğday unu, rafine beyaz undan daha fazla lif ve besini içerir. Kendi ekmeğinizi pişirdiğinizde, beslenmeyi arttırmak için başka tahıllar veya malzemeler ekleyerek deney yapabilirsiniz. Omega-3 yağ asitleri için öğütülmüş keten tohumu, çözünür lif için bütün yulaf veya protein için kinoa unu ekleyin.

Alerjen-Free

 1. Ciddi yiyecek alerjiniz varsa, ekmek tariflerinizi rahatsız edici malzemeleri dışarıda bırakacak şekilde ayarlayabilirsiniz. Alerjen içermeyen üretilmiş ekmekler bile, onunla kontamine olmuş ekipman üzerinde üretilmiş olabilir. Kendi ekmeğinizi yapmak neredeyse tüm çapraz bulaşmayı engeller.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407