Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kemik İliği Yenmenin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Hususlar

 1. Kemik iliği, kemiğin içindeki yumuşak, mantar gibi şey, birçok mutfak türünde bir incelik olarak kabul edilir. Yüksek oranda yağ içerir - yaklaşık yüzde 96 - aynı zamanda potansiyel sağlık yararlarına yol açan birçok yararlı özellik içerir. Bunlara bağışıklık kazandırma, yaraları tamir etme, sindirime yardım etme ve hatta kanserle savaşma dahildir.

Dünya Çapında Birçok Kullanım

 1. Kemik iliği, et suyu veya başka şekillerde, küresel bir sağlıklı yaşam aracıdır. Sertifikalı bir klinik beslenme uzmanı olan Dr. Daniel Auer, hemen hemen her kültürün bir çeşit kemik bazlı uyuşma olduğunu iddia ettiğini söylüyor. Çinliler kemiği böbrek ve sindirim fonksiyonunu desteklemek ve kan yapmak için kullanırlar. Weston A. Price Foundation, Kuzey Carolina'daki bir dağ Hintli popülasyonundan bir başka örnek daha bildirmiştir. Diyetleri vahşi oyuna çok güveniyor ve büyüyen çocuklarını beslemek için kemik iliğine değer veriyorlar.

Bedeni Yeniden İnşa Et

 1. Jade Enstitüsü tamamlayıcı şifa merkezinde öğretim görevlisi Cindy Micleu, kemik iliğinin miyeloid ve lenfoid kök hücreleri içerdiğini söylüyor. Kırmızı ve beyaz kan hücrelerinin temelleri olan bu hücreler, bağışıklık kazanır, kanın pıhtılaşmasına yardımcı olur ve hücrelere oksijen sağlamaya yardımcı olur. Jelatine aşan protein bakımından zengin madde olan kollajen, vücudun onarımına da yardımcı olabilir. Kolajen eksikliği, zayıf yara iyileşmesine, kolay morarma ve diş eti kanamasına neden olabilir. Micleu diyor ki, kemik iliğindeki kollajen vücudun kendini yeniden inşa etmesine yardımcı olabilir. [! 4344 => 1130 = 4!

 1. Dr. Auer, irritabl barsak sendromu, çölyak hastalığı, glüten intoleransı ve sızdıran bağırsak sendromu gibi enflamatuar durumlardan muzdarip hastalarına kemik suyu şeklinde kemik iliği reçete eder. Sindirim bozukluğu olan ve takviyeleri veya diğer bazı yiyecekleri sindirmekte zorlanabilecek insanlar için kemik iliğinin kollajeninin, hasarlı dokuları ve bağırsak astarını yeniden oluştururken beslenme sağlayabileceğini belirtti. Marrow'un bağışıklık artırıcı yetenekleri, bu koşulların üstesinden gelmeye çalışan insanlar için iyileşme sürecini de hızlandırabilir ”diyor. [! 4344 => 1130 = 5!

Kanserle Mücadele

 1. Dr. İsveçli bir onkolog olan Astrid Brohult, 1950'lerde lösemi çeken çocuklara buzağı iliği uygulayarak radyasyon tedavisi ile tahrip edilen beyaz kan hücrelerini takviye edeceğini umuyordu. Kemik iliğini verdikten sonra çocukların bir kısmı derhal düzeldi; birçok kişi artan enerji ve beyaz kan hücresi normalleşmesi yaşamıştır. Konuyla ilgili on yıllık bir araştırma yaptıktan sonra, buzağıların iliğinde alkilgliseroller (AKG'ler) adı verilen bir grup bileşik izole etti ve beyaz kan hücresi üretimini normalleştirmekten sorumlu olduklarını keşfetti.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407