Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kemik Gristle'nin Besin Değeri

Baharatlar

 1. Kuzey Amerika diyetlerinde yaygın olmasa da, kemik teri - ayrıca tendon veya kıkırdak olarak da adlandırılır - genellikle Asya ve Güneydoğu Asya mutfaklarında bulunur. Bir çorba veya yahni terkip maddesi olarak, et suları için koyulaştırıcı olarak ya da kendi başına baharatla yenen olarak kullanılabilir.

Gristle’ın Makyajı

 1. Yeşim Enstitüsüne göre kemik kemiği, tendonun yanı sıra tendonun da besinlerini içerir. Kolajen, glukozamin, kondroitin sülfat ve elastin gibi diğer besin maddeleri bakımından da zengindir. Glukozamin sülfatın osteoartrit tedavisinde potansiyel olarak yararlı olduğu gösterilmiştir ve Asya kültürlerinde, tendonun sağlıklı cilt, eklem ve saçı desteklediğine inanılır. Ancak, bu iddia edilen sağlık yararları Batı araştırmaları tarafından desteklenmiyor.

Kemik Kaybı

 1. Kemik kırığı, kollajen ve elastinde yüksektir ve 2012 yılında yayınlanan "Osteoporosis International" dergisinde yayınlanan bir araştırmaya göre, kemik kılından yapılmış et suyu veya yemekler genel kemik kaybını azaltmaya yardımcı olabilir. Bilim adamları hidrolize kollajen içeren bir diyetin 26 günlük bir süre zarfında genel kemik mineral yoğunluğunu artırmaya yardımcı olduğunu buldular. Bu hayvan çalışması ayrıca ameliyattan bir ay önce hidrolize kollajen almanın kemik mineral yoğunluğu kaybını önlediğini de buldu. Çalışma, kollajen içeren bir diyetin farelerde kemik kaybını azaltmaya yardımcı olduğunu bulsa da, daha fazla insan ve uzun süreli çalışmaya ihtiyaç vardır.

Diğer Sağlık Faydaları

 1. Sığır veya domuz muştaları, tavuk ayağı veya kaburga kemiği gibi önemli miktarlarda kıl içeren kemiklerden et suyu yapmak, evde pişirmek için ucuz olan oldukça besleyici bir çorba üretebilir. Kıkırdak bazı eklem hastalıkları, artrit ve inflamatuar barsak hastalıklarının tedavisinde yardımcı olabilir. Ayrıca, bağışıklık sistemi fonksiyonunuzu güçlendirmede yardımcı olur. Kollajen yüksek bir diyet de tendon ve bağlara ekstra destek sağlayabilir ve cilt elastikiyetini artırabilir. [! 5470 => 1130 = 5!

Nasıl Yenir

 1. Kemik kılını tüketmenin en yaygın yöntemlerinden biri kemik etleridir. Kümes hayvanlarından, et veya balıktan 2 ila 3 inç parçalara kadar kasap parçalarını kesip almasını sağlayın, daha sonra kemikleri kaplayacak kadar su ile büyük bir tencereye koyun. Küçük bir miktar sirke ekleyin - herhangi bir çeşit - veya limon suyunu kaynatın ve hafif bir kaynamaya bırakın. Bir ila iki saat kadar pişirin. Tadı artırmak için kıyılmış sebzeleri ve otları ekleyin. Tüm tendon parçalarını pişirmek için tendonları yumuşak ve yarı şeffaf olana kadar kaynatın veya buğulayın. Tendonların kendi başlarına çok az lezzetleri olduğundan, tuz, soya sosu, taze otlar, aromalı yağlar veya sirke ile pişirdikten sonra baharatlayın.

 2. Kemik kılını tüketmenin en yaygın yöntemlerinden biri kemik etleridir. Kümes hayvanları, sığır eti ya da balıktan 2 ila 3 inç parçalara kadar kasap kesip parçalayın, sonra da kemiği örtecek kadar su ile büyük bir tencereye koyun. Küçük bir miktar sirke ekleyin - herhangi bir çeşit - veya limon suyunu kaynatın ve hafif bir kaynamaya bırakın. Bir ila iki saat kadar pişirin. Tadı artırmak için kıyılmış sebzeleri ve otları ekleyin. Tüm tendon parçalarını pişirmek için tendonları yumuşak ve yarı şeffaf olana kadar kaynatın veya buğulayın. Tendonların kendi başlarına çok az lezzetleri olduğundan, tuz, soya sosu, taze otlar, aromalı yağlar veya sirke ile pişirdikten sonra baharatlayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407