Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Keçi Eti Besin Değerleri

Antioksidanlar açısından zengin

 1. Keçi eti, düşük kalorili, yağ ve kolesterol toplamları nedeniyle sığır ve tavuklara sağlıklı bir alternatiftir. Alabama Cooperative Extension Service'a göre, Kuzey Afrika ve Orta Doğu mutfağında temel bir ürün olan keçi eti, dünya çapında tüketilen kırmızı etlerin yüzde 63'ünü oluşturuyor. Geleneksel etlere daha zayıf bir alternatif arıyorsanız, cevap keçi eti olabilir.

Kaloriler ve Yağ

 1. 3 onsluk keçi etinin bir kısmı 122 kaloriye sahiptir, bu da sığır eti 179 ve tavuğun 162'sinden oldukça azdır. Yağ açısından keçi, diğer, daha kolay elde edilebilen etlerden çok daha yalındır. Keçi etinin 3 onsluk porsiyon başına 2.6 gram toplam yağ, sığır etinin 7.9 gramının üçte biri kadar ve piliç 6.3 gramının yaklaşık yarısı kadardır. 2.000 kalorili diyete dayanarak bir keçi eti porsiyonu günlük toplam yağ değerinizin sadece yüzde 4'ünü oluşturur.

Doymuş Yağ

 1. Harvard Halk Sağlığı Okulu, kırmızı etten kaçınmayı ya da sadece en düşük kesimleri seçmeyi öneriyor, çünkü kırmızı et, doymuş yağda belirgin şekilde yüksektir; . Ancak, porsiyon başına sadece 0.79 gram doymuş yağ ile keçi, sığır ve tavuğun 3.0 gramına ve 1.7 gramına karşı kalp açısından sağlıklı bir alternatiftir. ABD Gıda ve İlaç İdaresi, günlük 20 gramdan az doymuş yağ tüketmenizi önerir. Bir keçi eti porsiyonu günlük değerinizin yaklaşık yüzde 4'ünü içerir.

Kolesterol ve Demir

 1. Eğer hiç önemli kolesterol seviyenizi izliyorsanız, keçi eti diğer etlere karşı besleyici bir alternatif olabilir. Keçi'nin 3 onsluk porsiyon başına 63.8 miligram kolesterol sığır ve domuz eti için 73.1 miligram ve piliç için servis başına 76 miligramdan oldukça azdır. Keçi yemek, önemli kan bileşenini de feda etmenize neden olmaz, demir. Keçi etinin porsiyon başına 3,2 miligram demiri olan sığır eti 2,9 miligramdır ve tavuğun 1,5 miligramı iki katına çıkar.

Protein

 1. Hayvan eti, vücudunuzun kendi yapamayacağı sekiz amino asidi içeren proteinler olan tam bir protein kaynağıdır. Birçok insan etin yüksek protein ve yüksek yağ içeriğini dengelemek için mücadele eder. Keçinin porsiyon başına 23 gram proteini, bir porsiyon sığır ve tavuk porsiyonundaki 25 gram ile karşılaştırılabilir, bu da önemli bir protein kaynağını feda etmeniz gerekmeyeceği anlamına gelir. Aslında, 3 onsluk bir keçi porsiyonu çoğu insanın günlük protein değerinin yüzde 46'sını karşılar.

Diğer Hususlar

 1. Amerika Birleşik Devletleri'nde belki de sığır, tavuk ve hatta kuzu kadar popüler olmasa da, perakende mağazalarında satılan keçi eti hala ABD Tarım Bakanlığı denetimine tabi tutuluyor. USDA kullanımlarını onaylamadığından, keçi eti herhangi bir büyüme hormonu içermez. Ayrıca, düşük yağ içeriğinden ve etinde ebru bulunmamasından dolayı, hassasiyet ve sulu meyveyi korumak için keçi düşük ateşte hazırlanmalıdır.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c