Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kazması Gereken En Kolay Sebze ve Meyvelerin Listesi

Yiyecek Birleştiren Diyet Dip Çizgisi

 1. Sindirim ameliyatından önce veya sonra veya Crohn hastalığı veya ülseratif kolit gibi sindirim bozuklukları için tedavi sırasında bazı diyet kurallarına uymanız gerekebilir. Bu kurallardan biri, sindirimi zor olabilecek ve dışkı ağırlığınızı artırabilecek yüksek lifli gıda alımınızı sınırlandırmaktır. Meyve ve sebze yemeyi bırakmak zorunda kalmayacaksınız, ancak onları dikkatlice seçmeniz ve belirli bir şekilde hazırlamanız gerekecek.

İyi Pişmiş Sebzeler

 1. Mısır, yaban havucu, brokoli, yeşil bezelye, karnabahar, lima fasulyesi, kış kabağı, Brüksel lahanası, lahana, kurutulmuş fasulye, bezelye ve mercimek. Pişirmeden önce sebze tohumlarını çıkarın ve sebzeleri kısmen pişmemiş bırakabilecek buharlama gibi hazırlama yöntemlerinden kaçının. Sebzeleri yağ gibi yağsız, tereyağı gibi pişirin ve servis yapın. Yağ oranı yüksek bir diyet sindirim süresini ve dışkı kütlesini arttırır.

Pişmiş veya Konserve Meyve

 1. İncir, çilek, kuru erik ve kuru üzüm gibi kuru meyveler hariç, konserve veya pişmiş meyvelerin her türlü sindirim sisteminde kullanımı kolaydır. Meyveleri pişirmeden önce, tüm tohumlarını soyun ve cildi çıkarın ve atın. Şekersiz elma püresi gibi ticari meyve sosları da kabul edilebilir. Düşük lifli diyet uygulayan bazı insanlar, konserve ananasın sindirim rahatsızlığına neden olduğunu tespit eder. İzin verilen herhangi bir meyve sizin için sorunsa, yemeyi bırakın ve doktorunuzla konuşun!

Çiğ Meyve ve Sebzeler

 1. Yeşil biber, marul, domates, soğan, kabak ve salatalıkların sindirimi kolay olduğu düşünülen tek çiğ sebzeler. Tüketmeden önce tüm tohumları çıkarın. Ispanak gibi pişmiş bir sebzeye tahammül edebilseniz bile, çiğ yemeye çalışmamalısınız. Çiğ yiyebileceğiniz meyveler; karpuz, tatlı özsu veya kavun gibi çok olgun muz, papaya, erik, nektarin, şeftali ve kavun. Her bir meyveyi önce iyice ciltlediğinizden emin olun.

Süzülmüş Meyve Suları

 1. Bir bardak meyve veya sebze suyundan bir bardak, düşük lifli bir diyetle elde edilen ürün servisine eşdeğerdir. Sindirimi kolay sebze suları, herhangi bir kağıt hamurundan süzülmüş oldukları sürece domates ve havuç suyunu içerir. Kuru erik suyu ve kuru erik suyu içeren ticari meyve suyu kombinasyonlarından kaçınmanız gerekir, ancak her türlü süzülmüş meyve suyunu içebilirsiniz. [! 43272 => 1130 = 5!Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c