Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kavun vs. Kavun: Kavun: # x27; Farkı Nedir?

Alt satırda

 1. Kavun, canlı eti ve çok yönlülüğü ile bilinen tatlı, lezzetli bir meyvedir.

 2. Eşsiz lezzetine ek olarak, kavun, önemli besin zenginliği sağlar ve birçok sağlık yararı ile ilişkilendirilmiştir.

 3. Ancak, genellikle kavun gibi diğer kavunlarla karıştırılır.

 4. Bu makale, kavundan ne kadar farklı olduğunu da dahil olmak üzere kavun besin değeri, sağlık yararları ve kavun mutfak kullanımlarına bakıyor. [! 816 => 1130 = 2!

 1. Kavun, nervürlü, ten rengi bir cilde ve tatlı, misk kokusuna ve aromasına sahiptir.

 2. Yıllar içinde kavun dahil olmak üzere pek çok benzersiz kavun çeşidi ortaya çıktı.

 3. "Kavun" terimi iki kavun çeşidini ifade eder: Kuzey Amerika kavun (C. melo var. Reticulatus) ve Avrupa kavun (C. melo var. Cantalupensis).

 4. Her iki kavun türünün de kavun çeşidi olduğu göz önüne alındığında, besin içerikleri ve sağlık yararları aynıdır.

 5. Ancak, Kuzey Amerika kavunlarının derisi ağ benzeri bir görünüme ve daha ince, daha az belirgin bir tada sahip. Bu arada, Avrupa kavun açık yeşil bir cilde ve daha tatlı ete sahiptir.

 6. Bütün kavunlar kavun iken, bütün kavunlar kavun değildir.

 7. Kavunların yanı sıra, diğer kavun çeşitleri tatlı özsu, Fars kavun ve Noel Baba kavunudur.

Besin değeri

 1. Kavun besleyicidir ve önemli vitamin ve minerallerin geniş bir ürün yelpazesine sahiptir.

 2. Hastalıkları önleyen ve bağışıklık fonksiyonunu güçlendiren suda çözünür bir vitamin olan C vitamini bakımından özellikle yüksektir (2).

 3. Ayrıca kavun, hücresel hasarla savaşan bileşikler olan antioksidanları içerir. Kavunlardaki antioksidanlar arasında gallik asit, ellagik asit ve kafeik asit bulunur (4). [! 816 => 1140 = 3!

 4. Karşılaştırma yapmak için, başka bir kavun türü olan 1 su bardağı (170 gram) tatlı özsu, aşağıdaki besleyicileri içerir (5):

 5. Belirgin bir şekilde, kavun çeşitlerinin besinsel kompozisyonları benzerdir. Bununla birlikte, kavun, bataklıktan çok daha fazla A vitamini ve C vitamini içerir. Aynı zamanda daha az kalori ve karbonhidrat var ve fiberde biraz daha yüksek.

Sağlık yararları

 1. Kavun oldukça besleyicidir ve etkileyici sağlık yararları ile ilişkilendirilmiştir.

 2. İşte kavun yemenin sağlığa faydalarından birkaçı.

 3. Kavun, bağışıklık sağlığınız için gerekli olan bir mikro besin olan C vitamini için harika bir kaynaktır.

 4. Bazı araştırmalar, yeterli C vitamini almanın, soğuk algınlığı gibi solunum yolu enfeksiyonlarının şiddetini ve süresini azaltabileceğini göstermektedir (6). [! 816 => 1140 = 4!

 5. Artı, kafeik asit ve ellagik asit gibi önemli antioksidanlar bakımından zengin. Bu antioksidanlar, hücrelerinizi yalnızca serbest radikal adı verilen zararlı moleküllere karşı korumakla kalmaz aynı zamanda kalp hastalığı gibi kronik durumların önlenmesine de yardımcı olur (4, 8). [! 816 => 1140 = 4!

 6. İlk olarak, besleyici madde yoğun, yani kalorisi düşük, vücudunuzun optimal sağlık ve düzgün çalışması için ihtiyaç duyduğu vitamin ve minerallerin çoğunda yüksek. [! 816 => 1140 = 4!

 7. Kavun ayrıca sağlıklı sindirimi destekleyen iyi miktarda lif içerir. Ayrıca lif, öğünler arasında tam hissetmenize yardımcı olur, bu da genel gıda alımınızı sınırlayabilir ve kilo kaybınızı destekleyebilir (10, 11).

 8. Akut inflamasyon, vücudunuzun enfeksiyonla savaşmasına ve iyileşmesine yardımcı olan normal bir bağışıklık tepkisidir. Ancak, kronik inflamasyon, kalp hastalığı, diyabet ve kanser gibi durumların gelişmesine katkıda bulunabilir (12). [! 816 => 1140 = 4!

Mutfak kullanımı

 1. Kavun lezzetli, canlandırıcı ve diyetinize eklemek için kolay.

 2. Küpler halinde kesilebilir ve tek başına veya lezzetli bir meyve salatası parçası olarak tadını çıkarabilirsiniz. Ayrıca, tatlı dişinizi tatmin etmek için sağlıklı bir yol için taze bir sorbe ile çalkalanabilir.

 3. Ek olarak, bu besleyici kavunu salatalara veya ekstra lezzet ve beslenme patlaması için tatlılara ekleyebilirsiniz.

 4. Dahası, tatmin edici bir atıştırmalık için kavun tohumlarını yıkayabilir, kuruyabilir ve kızartın. Alternatif olarak, çorba ve salataların üzerine serpmeyi deneyin.

Alt satırda

 1. Kavun, tatlı tadı ve etkileyici besin profili ile kutlanan popüler bir kavun türüdür. Kavun belirli bir kavun çeşididir.

 2. Pek çok önemli vitamin ve mineral tedarik etmenin yanı sıra, kavun, bağışıklık fonksiyonunuzu geliştirmenize, kilo kaybınızı arttırmanıza ve iltihaplanmayı azaltmanıza yardımcı olabilir. [! 816 => 1140 = 6!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407