Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kavun Faydaları: 7 Sağlıklı Avantajlar

Alt satırda

 1. Mütevazı kavun, diğer meyveler kadar saygı duymayabilir. Ama olmalı.

 2. Bu lezzetli, garip görünmesine rağmen kavun besinlerle doludur. Bakkalınızın üretim bölümüne her basışta bir kavun çıkarmayı düşünmüyorsanız, neden tekrar düşünmek isteyebileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin

Kavun Besleyici Faydaları

 1. Diyetinize her türlü meyvenin eklenmesi yararlıdır. Misk kavunu olarak da bilinen kavun, özellikle iyi bir seçimdir.

 2. Beta karoten söz konusu olduğunda kavun, diğer sarı-turuncu meyvelerden park dışına çıkarır. ABD Tarım Bakanlığı'na (USDA) göre kavun, kayısı, greyfurt, portakal, şeftali, mandalina, nektarin ve mangodan daha fazla beta karoten içeriyor. Bir çalışmada kavun gibi portakal eti kavunlarının havuçlarla aynı miktarda beta karoten olduğu tespit edildi.

 3. Beta karoten bir karotenoid türüdür. Karotenoidler, meyve ve sebzelere parlak renklerini veren pigmentlerdir. Yenildikten sonra, beta karoten ya A vitaminine dönüştürülür ya da vücudunuzdaki hücrelere saldıran serbest radikallerle savaşmaya yardımcı olmak için güçlü bir antioksidan görevi görür.

 4. A vitamini göz sağlığı, sağlıklı bir bağışıklık sistemi ve sağlıklı kırmızı kan hücreleri için önemlidir.

 5. USDA’ya göre, 1 fincan toplanmış kavun, günlük C vitamini değerinin yüzde 100’ünden fazlasını içeriyor. Mayo Clinic, C vitamininin kemiklerde kollajen üretiminde yer aldığını gösteriyor. , kan damarları, kıkırdak ve kas.

 6. Astım, kanser ve diyabet gibi hastalıklara karşı etkinliğini kanıtlamak için C vitamini üzerinde daha fazla çalışmaya ihtiyaç var. Ancak, C vitamini bakımından zengin besinler yemek, bir dahaki sefere soğuk algınlığında ne kadar acı çektiğinizin azaltılmasına yardımcı olabilir. [! 812 => 1140 = 2!

 7. Folat ayrıca B-9 vitamini olarak da bilinir. Folat, gıdalarda doğal olarak bulunduğu zaman kullanılan terimdir, folik asit ise takviyeler ve takviye edilmiş gıdalar için kullanılan bir terimdir. Bu vitamin, spinal bifida gibi nöral tüp doğum kusurlarını önlemede iyi bilinmektedir. Ayrıca, bazı kanser riskini azaltmanıza yardımcı olabilir ve daha fazla araştırmaya ihtiyaç duyulmasına rağmen yaşlanma nedeniyle hafıza kaybıyla mücadelede yardımcı olabilir.

 8. Kansere gelince, folat iki ucu keskin bir kılıç olabilir. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'nde yayınlanan folat üzerine yapılan çalışmalara yakından bakıldığında, erken kanserlerde ve folat düzeyi düşük insanlarda koruma sağlayabilir. Bununla birlikte, takviye sonraki aşamadaki kanserleri ve yüksek dozlarda alındığında onları uyarabilir veya daha da kötüleştirebilir.

 9. Mayo Clinic’e göre, hamile kadınların ve doğurganlık çağındaki kadınların günlük 400-600 mikrogram folat tüketmesi gerekiyor. 13 yaşın üzerindeki erkekler 400 mikrogram tüketmelidir. İki fincan bilyeli kavun 74 mikrogram folat içerir.

 10. Çoğu meyve gibi, kavun da neredeyse yüzde 90 oranında yüksek su içeriğine sahiptir. Kavun yemek, kalp sağlığı için önemli olan gün boyu nemli kalmanıza yardımcı olur. Hidratlandığınızda, kalbin kan pompalamak için çok çalışması gerekmez. İyi hidrasyon ayrıca sindirimi, sağlıklı böbrekleri destekler ve sağlıklı bir tansiyonu korumanıza yardımcı olur.

 11. Hafif dehidrasyon aşağıdakilere neden olabilir:

 12. Ağır vakalar ciddi olabilir ve şunlara yol açabilir:

 13. Dehidrasyon da böbrek taşı gelişimi için bir risk faktörüdür.

 14. Düz su, sulu kalmak için en iyi seçimdir. Kavun gibi su bakımından zengin meyveler yemeye yardımcı olabilir.

 15. Elyafın sağlığa faydaları kabızlığı önlemenin ötesine geçer. Yüksek lifli diyet, kalp hastalığı ve diyabet riskinizi azaltabilir ve daha uzun süre kendinizi daha dolgun hissetmenizi sağlayarak kilo vermenize yardımcı olabilir.

 16. Mayo Clinic bu günlük lif alımlarını tavsiye ediyor:

 17. Kavun, potasyum DA'nızın yüzde 14'ünü sağlıyor. Potasyum esansiyel bir elektrolit mineralidir.

 18. Amerikan Kalp Birliği'ne göre, potasyum hücreler ve vücut sıvıları arasındaki doğru dengeyi korumaya yardımcı oluyor. Potasyum ayrıca sinir sağlığı ve uygun kas kasılması için çok önemlidir. Egzersizden sonra kavun gibi potasyum bakımından zengin bir atıştırmalık yemek tüketilen elektrolitleri doldurmaya yardımcı olur.

 19. Bir fincan kavun, 1,5 gram protein içeriyor. Aynı zamanda aşağıdakiler de dahil olmak üzere diğer birçok vitamin ve mineralden az miktarda vardır:

 20. Bunlar onu çok yönlü, besleyici bir meyve seçimi yapıyor.

Kavun Nasıl Seçilir

 1. Yıl boyunca kavun vardır, ancak bu kavun en taze ve en tatlı olduğu zaman yaz aylarında parlar.

 2. Olgun bir kavun seçerken, simetrik ve hafifçe ağır olan birini arayın. Rengi kremsi, açık sarı-turuncu olmalı ve çok az yeşile sahip olmamalıdır. Olgunlaşmış kavun tatlı kokuyor ve biraz misk kokuyor.

 3. En taze lezzet için, satın aldığınız üç gün içinde kavun kullanın.

Kavun Kullanmanın Yolları

 1. Kavunlar kendi başlarına veya meyve salatalarında lezzetlidir, ancak bunları kullanmanın başka şaşırtıcı yolları vardır.

Paket Servis

 1. Kavunlara gelince kavundan daha iyisini yapamazsın. Besleyici, lezzetli ve çok yönlü.

 2. Genellikle karpuz veya tatlı karpuz satın alırsanız ve kavundan uzak durursanız, kaçırırsınız. 60 kaloride ve 1 fincanlık servis başına yağsız, diyet cephaneliğinize kavun eklemek, sağlıklı beslenme planınıza güçlü besin ve tatlılık kazandırmanın akıllıca bir yoludur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407