Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kavrulmuş Sarımsak Sağlığı

Diyetinize Kırmızı Fasulye Dahil

 1. Soğan ve pırasa ile ilgili sarımsak, hastalıklarla savaşmaya yardımcı olan güçlü fitokimyasallar ve besin maddeleri içerir. Araştırma, sarımsak, kalp hastalığı ve kanser gibi hastalıklara karşı potansiyel faydalarını göstermektedir. Kavurma, bu aksi halde keskin gıdalara tatlı bir tat veren sarımsak için yaygın bir hazırlama yöntemidir.

Besinler

  Fitokimyasallar

  1. Sarımsak, kendine özgü kokusundan sorumlu olan ve aynı zamanda sağlık yararları da sağlayabilen kükürt bileşikleri içerir. Sarımsaktaki kükürt bileşikleri antioksidan görevi görür ve ayrıca vücut tarafından üretilen glutatyon adı verilen başka bir antioksidanın oluşumunu destekler. Sarımsakdaki kükürt bileşiklerinin bir başka işlevi antimikrobiyal aktivitedir. Sarımsak, mide ülserlerine bağlı bakteriler olan H. pylori dahil bakterileri, virüsleri ve mantarları öldürebilir. Sülfür bileşiklerine ek olarak, sarımsak, aynı zamanda antioksidanlar olarak işlev gören kersetin, luteolin ve kaempferol gibi flavonoidleri de içerir.

  Hazırlık

  1. Sarımsakın tarafını hafifçe ezin ve 400 derece Fahrenheit'te 30 ila 40 dakika kızartmadan önce 10 dakika bekletin, daha fazla yararlı kükürt bileşiğinin salınmasına yardımcı olabilir. Sarımsak ezme hareketi, bileşik allisin üreten bir enzimatik reaksiyona neden olur. Pişirme sarımsakları bazı sağlıklı kükürtlü bileşiklerin bir kısmını tahrip edebildiğinden, önceden ezmek sağlık yararlarının çoğunu muhafaza etmenin bir yöntemidir.

  Kardiyovasküler Sağlık

  1. Kavrulmuş sarımsak, az sayıda insan çalışmasının tamamlanmasından dolayı daha fazla araştırmaya ihtiyaç olmasına rağmen kardiyovasküler hastalığın önlenmesine yardımcı olabilir. Linus Pauling Enstitüsü'ne göre sarımsak, kolesterolün karaciğer tarafından sentezini engelleyerek kolesterol üretimini etkileyebilir. Sarımsak ayrıca antienflamatuar özelliklere sahiptir ve kanın pıhtılaşmasını azaltır.

  Kanserden Korunma

  1. Kavrulmuş sarımsak tüketimi kansere karşı bir miktar koruma sağlayabilir. Sarımsakta bulunan antioksidanların yanı sıra, içerdiği sülfür bileşikleri de doğrudan kanserojen ve toksinlere etki ederek, zarar vermeden önce vücudun bunları çıkarmasına yardımcı olur. Ek olarak, bu bileşikler hücre kültürü deneylerinde ve hayvan modellerinde apoptosis adı verilen bir süreç olan kanser hücresinde kendi kendini imha etmeyi indükler, Linus Pauling Enstitüsü'nü açıklar.  Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407