Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Katı İçen Gibi Bir Smoothie İçmek mi?

Meyve Smoothiesine Yerleştirme

 1. Tatlı, serin ve sağlıklı bir muamele görmek istiyorsanız, bir yüzlü alın. Tanıdık Jamba Juice ve Robeks gibi güler yüzlü dükkanlar bugünlerde her yerde ve her nedenden dolayı her yerde. Smoothies lezzetli ve birçok insan bile geleneksel bir yemek yerine onları yer. Ancak bu harmanlanmış güzelliklerin aynı yiyecekleri katı halde yemekten daha iyi olup olmadığı tartışmaya açıktır.

Hususlar

 1. Bir yüzlü ya da katı yiyecek yemenin sağlıklı olup olmadığına bakarken, ne yediğinize bakın. Satın alınan pek çok smoothie şerbet, dondurulmuş yoğurt veya meyve suyundan şeker bakımından çok yüksektir. Bu fazladan şekerden kaçınmayı düşünün ve bir "tüm meyve" veya "meyve ve sebze" güler yüzlü seçin. Bunlar tipik olarak sorbe, dondurulmuş yoğurt, süt veya soya içermez. Yeşil smoothies önemli bir beslenme artışı sağlar. Çiğ yeşillikleri katı halde yemeniz mümkün değilse, ıspanak veya lahana gibi bazı besin bakımından zengin çiğ yeşillikleri evde bir yüzlü cihaza ekleyin veya yerel yüzlü barı isteyin.

Sıvı Değil

 1. Kalorili sıvı içmenin daha fazla kalori tüketmeye yol açıp açmadığına dair yapılan araştırma sonuçsuz olarak kabul ediliyor. Ancak smoothies sıvı değil, onları pipetle içseniz bile. Sebebi lif. Bir ürün meyve suyunda, tüm hamur veya elyaf çıkarılır ve sadece sıvı geride kalır. Bütün yiyecek harmanlandığında, elyaf kalır. Yiyecekler sadece daha küçük parçalara bölünür. Katı gıdaların smoothie'ler üzerindeki avantajlarından biri, özellikle onları tamamen çiğnemek için zaman ayırırsanız, daha uzun süre tüketmeleridir. Bu, beyninizin fazla kalmadan önce midenizin dolu olduğunu belirten mesajı alması için daha fazla zaman sağlar.

Besin Emilimi

 1. Smoothies'in katı formları üzerinde birçok faydası var. Vücudunuz, besin maddelerini daha kolay bir şekilde yüzeye çekebilir, çünkü karışım, sindirimi zor bitki hücre duvarlarının parçalanmasına yardımcı olur. Sıvı bir şekle ulaşana kadar her bir ısırığı çiğnemediğiniz sürece katı yiyeceklerle yapmak çok zordur. Bu hücre duvarlarını yıkmak ayrıca hücrelerin içindeki ve hücre duvarlarındaki kimyasalların çeşitli kimyasal reaksiyonların karışmasını ve yaratılmasını sağlamak için hayati öneme sahiptir. Sonuçlardan biri, güçlü anti-kanser özelliklerine sahip olan ve tümör ve kanser büyümesini inhibe ettiği gösterilmiş olan izotiyosiyanatların yaratılmasıdır. Kanserle savaşan ve izotiyosiyanatları önleyen lahana, brokoli ve lahana gibi yiyeceklerde bol miktarda bulunur, bu nedenle yüzünüze biraz yeşillik eklediğinizden emin olun.

Yeşil Smoothies

 1. Bir güler yüzlü içmek, güler yüzlü lezzetli ve sağlığı teşvik eden meyve ve sebzelerle doluysa, katı yiyeceklerden potansiyel olarak daha iyi olabilir. Aksi takdirde yapamayacağınız lahana veya keten tohumu yemeği gibi daha sağlıklı ürünler de ekleyebilirsiniz. katı halde yiyin. Evde kendi yeşil smoothie'nizi yapmayı deneyin. Blender sürahi 1/2 bardak elma suyu, bir portakal, bir olgun muz (tercihen dondurulmuş), bir bardak dondurulmuş yaban mersini ve iki paketlenmiş lahana veya ıspanak bardağı ekleyin. İyice karıştırın ve yavaşça yudumlayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407