Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Karides Karıştırmada Beslenme Bilgileri

İpuçları

 1. Hazırlama yöntemine bağlı olarak, karides tavada kızartma, çökmekte olan bir muamele veya temyizini gösteren sağlıklı ve az yağlı bir yemektir. Karides tavada kızartma, çok çeşitli sebzelerle kolayca yapılan çok yönlü bir yemektir. Olduğu gibi yiyebilir veya pilav, makarna, polenta veya quinoa üzerinde servis edebilirsiniz. Baz, sos ve içerik maddeleriniz, yemeğin kalori ve yağ içeriğini belirleyecektir, ancak sağlıklı ve düşük yağ oranı ve düşük kalorili lezzetli bir karides tavada kızartma yapmak kolaydır.

Kalori

 1. Bir karides karidesinde kullanılan kaloriler, kullanılan malzemeye bağlı olarak önemli ölçüde değişebilir. Pirinç üzerine servis edilen karışık sebzeli ev yapımı tava kızartmalarının tipik bir porsiyonu yaklaşık 299 kalori içerir. Bir porsiyon büyüklüğü, 3/4 bardak pirinci ile 1-1 / 4 bardak karıştırın. Büyük bir porsiyon gibi görünebilir, ancak karides tavada kızartma tam bir öğündür ve garnitürlerle birlikte sunulmasına gerek yoktur. Her porsiyonda 4 g yağ vardır. Tek başına karides 3 oz içinde 99 kalori ile düşük yağlı bir proteindir. hizmet.

Besinler

 1. Kar bezelye, kabak, soğan, mantar ve biberle pişirilmiş ve pilav ile servis edilen ev yapımı karidesli kızartma, 174 mg kolesterol, 487 mg sodyum, 27 g protein ve 36 g karbonhidratlardan, 3 g fiber ile. Sebzeler iyi bir vitamin ve lif kaynağıdır, karides ise iyi bir mineral kaynağıdır. Kizartma kızartmasındaki sodyumun neredeyse yarısı karideden geliyor.

Sağlık Faydaları

 1. Karides, kalp hastalıklarına karşı korunmaya yardımcı olan omega-3 yağ asitlerini içeriyor. Karideslerde bulunan EPA ve DHA tipi yağ asitleri, kolesterol seviyelerini ve kan basıncını düşürmeye yardımcı olabilir. Amerikan Kalp Birliği'ne göre haftada en az iki kere omega-3 yağ asitleri içeren yiyecekler yemelisiniz. Karides tavada kızartmanın en sağlıklı yolu, kahverengi pirinç veya tam buğdaylı makarna gibi tam tahıllı bir nişastaya eşlik etmektir. Kepekli tahıllar kilo kaybına yardımcı olan, kolesterol seviyelerini düşüren ve kan şekeri seviyelerinde ani yükselmeleri önleyen lif içerir.

İpuçları

 1. Kızartma karides eşliğinde beyaz pirinç üzerine kahverengi pirinç seçmek, kalori alımınızı düşürür. Bir fincan pişmiş, uzun taneli kahverengi pirinç, 111 kalori ve 1 g lif sağlarken, bir fincan pişmiş, uzun taneli beyaz pirinç, herhangi bir diyet lifi olmadan 130 kalori tutar. Vitamin ve lif yararlarını en üst seviyeye çıkarmak için tavada çok çeşitli sebzeler kullanın. Sodyumda sıklıkla bulunan soya sosu üzerinde kolay gidin. Sodyumda düşük bir sürümü deneyin. Kaliteli bir soya sosu ile bir çorba kaşığı genellikle bütün bir yemeği tatmak için ihtiyacınız olan şeydir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407