Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Karides Brokoli Besin Değerleri

Çıtır Sebzeli Çorba

 1. Birçok Çin yemeğinde klasik bir kombinasyon olan karides ve brokoli de akıllı bir beslenme tercihi. Her iki ana bileşen de temel besinler, vitaminler ve mineraller sunar ve yağ ve kalorileri düşüktür. Bununla birlikte, ağır soslar ve refakatler lezzetleri maskeleyip düzinelerce yağ gram ve kalori ekleyebilir, bu yüzden yemek yemeden önce beslenme bilgilerinin farkında olun.

Beslenme

 1. Karides ve brokoli yemeklerinin beslenme gerçekleri, içeriklere ve porsiyon boyutlarına bağlı olarak geniş ölçüde değişebilir. AllRecipes.com'da bir karides ve brokoli tabağı yaklaşık 8 g yağ, 180 mg kolesterol, 685 mg sodyum, 160 g karbonhidrat, 4 g lif, 3 g şeker ve 34 g proteine ​​sahiptir. Bununla birlikte, daha basit içerikler içeren Eating Well dergisinden bir tarif sadece 6 g yağ, 172 mg kolesterol, 520 mg sodyum, 6 g karbonhidrat, 2 g lif, şekersiz ve 25 g protein içerir.

Kalori

 1. İki tarif kalori sayımlarında en belirgin şekilde değişir. "Karides ve Brokoli" nin AllRecipes tabağı porsiyon başına 865 kalori alırken, Eating Well tarifinde porsiyon başına 180'den az kalori var. Her porsiyon büyüklüğü yaklaşık 1 1/2 bardak yemek, ancak büyük fark malzemelerde yatmaktadır.

Malzemeler

 1. Soslar ve rafine tahıl ürünleri, kalorilerin çoğunu karides ve brokoli yemeklerine ekler. AllRecipes versiyonunda, her biri minimum servis başına yaklaşık 200 kalori ekleyen, yoğunlaştırılmış brokoli çorbası ve rafine beyaz pirinç veya rafine beyaz spagetti makarnası kullanılır. Eating Well yemeğinde midye suyundan veya tavuk suyundan ve basit baharatlardan yapılmış düşük kalorili bir sos bulunur ve ayrıca daha fazla brokoli içerir.

Alternatifler

 1. Bir karides ve brokoli tarifine sağlık değeri katmak için bir sağlık kazanması zor değil. Yemek Yiyin Yapın Şey, önerdiği gibi ekstra sebze ekler veya kremsi bir sosu atlar. Tabağı rafine bir ürün yerine kahverengi pirinç veya tam buğdaylı makarna ile servis edin. Son olarak, porsiyon boyutlarını küçük tutun, böylece daha zengin bir versiyona düşkün olsanız bile kalori ve yağ sayımlarını kontrol altında tutabilirsiniz. Restoranlarda, menüdeki yiyeceklerle ilgili besin bilgileri isteyin veya önceden arayın.

Hususlar

 1. Karideslerden alınan yağsız proteine ​​ve sebzelerden alınan sağlıklı besinlere ek olarak, MyPyramid.gov, günlük tahıl, meyve ve yağsız süt ürünlerinin günlük porsiyonlarını yemeyi tavsiye eder. En sağlıklı ve eksiksiz öğünleri oluşturmak için bu yiyecek gruplarını karides ve brokoli porsiyonlarıyla dengeleyin. Kişiselleştirilmiş beslenme tavsiyesine ihtiyacınız varsa, doktorunuzla veya kayıtlı bir diyetisyenle konuşun.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407