Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kaju fıstığı Sizin İçin Nasıl İyidir?

Kaju Fıstığı ve Keto Diyetleri

 1. Kaju fıstığı sağlık açısından birçok fayda sağlar, ancak birçoğu yağ içeriği nedeniyle yemekten kaçınır. Gerçek şu ki, kaju fıstığı diğer pek çok kuruyemişten daha az yağ içermektedir ve içerdikleri esas olarak doymamış yağdır. Doymamış yağlar kolesterol seviyesini düşürmeye ve kalp sağlığını iyileştirmeye yardımcı olabilir. Sağlıklı yağlar sunmanın yanı sıra, kajuların sağlığınız üzerinde başka şekillerde de olumlu etkileri vardır.

Gerekli Mineralleri Sağlayın

 1. Kaju fıstığı, vücudun mineral bakımından yüksek olması ve bakırın en bol olması nedeniyle optimum sağlık için ihtiyaç duyduğu mineral dengesinin korunmasına yardımcı olabilir. 1 oz. kavrulmuş kaju fıstığı servisi, 0.6 mg bakır içerir; bu, Tıp Enstitüsü tarafından önerilen tavsiye edilen alım miktarının yüzde 30'undan fazladır. Vücudunuzda hemoglobin, kollajen, elastin üretimi ve sinir liflerinin korunması için bakır gereklidir. Kaju fıstığındaki diğer mineraller arasında magnezyum, fosfor, manganez, çinko, demir, potasyum, selenyum ve kalsiyum bulunur. Tuzlu kuruyemiş satın almadığınız sürece kaju sadece bir miktar sodyum içerir.

Vitaminler verin

 1. Kaju fıstığındaki vitamin içeriği mineral içerikleri kadar cömert olmasa da, önerilen günlük alımınıza katkıda bulunurlar. Aynı 1 oz. Çeşitli mineraller sunan servis size önerilen günlük K vitamini alımınızın yüzde 10'undan fazlasını verir ve bu da kanınızın düzgün şekilde pıhtılaşması için gereklidir. Kaju aynı zamanda daha az miktarlarda B vitaminleri ve E vitamini izi sağlar. Vitaminlerle birlikte, kajular diyetinize lif ve protein ekler.

Diyabet Riskini Azalt

 1. Kaju fıstığı, "Moleküler Beslenme ve Gıda Araştırmaları" nın Aralık 2010 sayısındaki bir araştırmaya göre, kan şekeri kontrolünde faydalıdır. Çalışmada, Montreal Üniversitesi'nden araştırmacılar, laboratuar farelerinde anakardik asit içeren kaju fıstığının bir ekstraktını test etti. Çalışmalarının sonuçları, anakardik asidin, şekerin hücrelere girme yeteneğini geliştirdiğini ve kan dolaşımında dolaşan şeker miktarını azalttığını göstermektedir. Kaju fıstığı ayrıca, şekere glikoliz adı verilen bir işlem olan enerjinin metabolizmasını da sağlayabilir. Kan şekeri seviyelerini kontrol etmek, sıklıkla obezite ve kalp hastalığı ile ilişkili bir durum olan diyabet geliştirme riskini azaltır.

Kanser Riskini Azaltın

 1. Kaju fıstığı, antikanser ajanları olarak kabul edilen birkaç antioksidan bileşiği içerir. Ulusal Kanser Enstitüsü, moleküllere zarar veren, sağlıklı hücrelere saldıran, DNA'yı değiştiren ve potansiyel olarak kansere neden olan serbest radikallerin açıklar. Proantosiyanidinler, kaju fıstığında bulunan antioksidan bileşiklerin bazılarıdır. Bu faydalı kimyasallar belirli kanser hücrelerinin büyümesini durdurabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407