Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kahverengi Yumurtaların Avantajları

Fitokimyasalların Önemi

 1. Modern yumurta üretimi, tüketicilere taze yumurtalarda birçok seçenek sunar. En kolay gözlenen seçenekler yumurta boyutları ve kahverengi ya da beyaz yumurta kabuklarıdır. Bir yumurta kabuğunun rengi, bir cins içindeki renk farklılıklarıyla onu yatıştıran tavuk cinsine göre belirlenir. Kabuğun rengi sadece kabuğun rengidir, bu nedenle yumurta satın alırken seçiminizi diğer faktörlere dayandırın.

Estetik

 1. Estetik nedenlerle kahverengi yumurtalar istiyorsanız, onları satın alın. Bazı insanlar kahverengi yumurtaları tercih eder çünkü kabuk rengini sağlıklı yumurtalarla eşleştirirler, ancak sağlıklı bir tavuk sağlıklı bir yumurta bırakır, bu nedenle kahverengi yumurtaların sizin için daha iyi olduğunu varsaymayın. İster süpermarketten ister doğrudan bir çiftçiden satın alın, kahverengi kabukluların çok koyu kabuklulardan açık tenlere, bazen beneklerle olduğunu görebilirsiniz. Kahverengi yumurta ırkları genellikle organik ve sürdürülebilir çiftlikler için seçilmektedir, çünkü sertlikleri kendilerine serbest ortamlara uygundur, bu yüzden bu konular sizin için önemliyse kartondaki bu sertifikaları arayın.

Yumurta Büyüklüğü

 1. Bir yumurtanın boyutu, kabuğun rengi ne olursa olsun, öncelikle tavuk ve cins yaşı ile belirlenir. Yumurta büyüklüğü yumurta ağırlığına göre derecelendirilir. Üretiminin ilk yılında herhangi bir cinsin genç pulletleri biraz daha küçük yumurtalar bıraktı; Puls olgunlaştıkça yumurta büyüklüğü artar. Bazı ırklar doğal olarak daha ağırdır ve Wyandottes ve Plymouth Rocks gibi diğer ırklardan daha büyük yumurtalar üretir. Kahverengi yumurtalar tipik olarak büyük, ekstra büyük veya jumbodur, çünkü cins daha büyük bir kuştur. Kahverengi yumurtalar daha pahalı olabilir çünkü daha büyük tavuk ırkları kuş başına daha fazla yem ve daha fazla alana ihtiyaç duyar, bu da üretim maliyetlerini yükseltir. [! 31620 => 1130 = 4!

 1. Bir yumurtanın tadı, tavukların diyetinden etkilenir. Birçok insan beyaz ve kahverengi kabuklu yumurtalar arasındaki farkı tadabileceklerini düşünüyor, ancak kabuk rengi bunu etkilemiyor. Pek çok aşçı kahverengi yumurtaları tercih eder çünkü kahverengi kabuk bitlerinin bir kasedeki çatlak bir yumurtadan veya sert kaynatılmış bir yumurtadan çıkarılmaları daha kolaydır.

Beslenme

 1. Farklı renkteki yumurtalar arasında besinsel fark yoktur. Yumurtaların besinsel bileşimi tavukların diyetinden etkilenir. Hem kahverengi hem de beyaz kabuklarda "zenginleştirilmiş" olarak etiketlenmiş veya omega-3 bakımından zengin yeni bir yumurta türü mevcuttur. Bu yumurtaları bırakan tavuklar, keten tohumu ve balık yağı gibi doğal omega-3 kaynakları ile beslenen bir diyeti yiyorlar ve beslendikleri besinler yumurtalarına aktarılıyor. "Amerikan Klinik Beslenme Dergisi" nde yayınlanan bir araştırmaya göre, zenginleştirilmiş yumurtalar tüketicilere omega-3 yağ asitlerinden - eikosapentaenoik asit veya EPA ve dokosaheksaenoik asit veya DHA'dan yarar sağlar. Metabolize edildiğinde, EPA ve DHA çalışma grubundaki katılımcılarda kan trigliserit düzeylerini ve HDL düzeylerini, "iyi" kolesterolü "olumlu yönde etkiledi.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407