Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kahverengi Pirinç Kilo Kaybı İçin İyi midir?

Kendi Pho'unuzu Nasıl Yapabilirsiniz

 1. Kahverengi pirinç bir nedenden ötürü bir diyet zımbası - mutfakta sağlıklı, hazırlaması kolay ve çok yönlü. Basitçe kilo vermek için kahverengi pirinç yemek, beslenmenizde başka değişiklikler yapmadan kilo vermenize yardımcı olmayabilir, ancak kilo vermenin yararları gösterilmiştir. Kaloriyle kontrol edilen bir diyette sağlıklı, diyet dostu yemeklerin bir parçası olarak kahverengi pirinci servis edin ve uzun süreli kilo verme başarısı için düzenli bir egzersiz rutini uygulayın.

Kendi Pho'unuzu Nasıl Yapabilirsiniz

 1. Kahverengi pirinç lif bakımından beyaz pirinçten daha yüksektir, bu kilo vermedeki başarınıza katkıda bulunabilir. Ek olarak, kahverengi pirinç, beyaz pirinçten daha fazla besinsel fayda sunar.

Kahverengi Pirinç Kalorileri

 1. Kilo vermeye çalıştığınızda, elde ettiğiniz sonuçlar kalorilerle karşılaştırılan kalorilerle belirlenir ve kalorilerden en iyi sonucu aldığınızdan emin olun. Yandığınızdan daha az kalori aldığınızda, farkı telafi etmek için yağ yakmaya başlarsınız, böylece kilo kaybedersiniz. Kahverengi pirinç kalorileri tam olarak düşük değildir, ancak kalori kontrollü bir diyete hala besin değeri ekleyebilir.

 2. Bir fincan pişmiş kahverengi pirinç, yaklaşık 1.500 kalori ağırlığındaki kalorili "bütçenizin" yaklaşık yüzde 16'sı olan bir fincan pişmiş beyaz pirinçle aynı - 248 kaloriye sahiptir diyet USDA'ya göre fincan başına 222 kalori olan quinoa'dan biraz daha yüksektir.

Fiberden Zayıflama Faydaları

 1. Kahverengi pirinç beslenmesinin kilo vermedeki faydalarının bir kısmı lif içeriği sayesinde. Birden fazla yaşam tarzı değişikliği yapmak kilo vermek için en iyisi olsa da, sadece daha fazla lif yemek hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacak, 2015 yılında İç Hastalıkları Annals dergisinde bir çalışma olduğunu bildirdi.

 2. Yazarlar, DASH diyetinin - kardiyovasküler sağlığı geliştirmeyi amaçlayan sağlıklı bir diyet - kilo kaybı yararlarını, başka bir diyet olmadan sadece daha fazla lif yemenin kilo kaybı yararlarıyla karşılaştırdı. değişir. DASH diyetini izleyen çalışma denekleri en fazla kiloyu verirken, sadece daha fazla lif yiyenler hala önemli miktarda kilo vermişlerdir. Sağlık yararlarını görmek için günlük 30 gram lif yemelisiniz.

 3. Bir bardak kahverengi pirinç yiyin, böylece 3,2 gram lif ya da hedefinizin yüzde 13'ünden fazlasını alacaksınız. Öte yandan beyaz pirinç, USDA'ya göre sadece 0.6 gram lif içeriyor.

Kahverengi Pirinç ve Kilo Kontrolü

 1. Kahverengi pirinci ağırlık kontrolüne bağlayan bazı kanıtlar da var. 2014 yılında Beslenme Bilimi ve Vitaminoloji Dergisi'nde yayınlanan bir çalışmada, Tip 2 diyabetli kadınlar kahverengi pirinç için beyaz pirinç değiştirdiğinde, kilo kaybettiklerini ve tansiyonlarını arttırdıklarını belirtti.

 2. 2014 yılında İngiliz Beslenme Dergisi'nde yayınlanan bir başka çalışma, kahverengi pirincin visseral yağ üzerindeki etkisine baktı - organlarını çevreleyen ve ciddi bir sağlık riski oluşturan metabolik olarak aktif karın yağı . Bu çalışma, beyaz pirincin kahverengi pirinçle değiştirilmesinin viseral yağ kaybını artırmaya yardımcı olduğunu, ancak beyaz pirince geri dönmenin denekleri orijinal ağırlıklarına döndürdüğünü buldu.

 3. Son olarak, 2014 yılında Sağlık ve Hastalıkta Yağlar bölümünde yayınlanan bir ön test tüpü çalışması, kahverengi pirinç ekstresinin yağ hücreleriyle etkileşime girebileceğini ve yeni yağ hücresi büyümesini önlediğini ve yağ yakılmasını tetiklediğini buldu. Bu test tüpü çalışması, kahverengi pirincin insanlarda yağ kaybını nasıl desteklediğini tam olarak açıklamamakla birlikte, neler olabileceğine dair bir açıklama sunar.

Kahverengi Pirinç Servis İpuçları

 1. Kahverengi pirinç genellikle sade fakat sıkıcı bir garnitür olarak düz olarak servis edilir - ancak her zaman bu şekilde servis etmeniz gerekmez. Daha lezzetli bir taraf için kahverengi pirinci limon suyu ve fesleğen ve nane şifonu ile karıştırın ya da bir kaşığı kızılcık ve kıyılmış cevizle karıştırıp mini pirinci salatası yapın. [! 4330 => 1140 = 6!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407