Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kahverengi Ekmek Neden Sağlıklı?

Dezavantajları: Kolesterol ve Doymuş Yağ

 1. Kepekli tahılların popülaritesindeki son artış, daha besleyici - ve fiziksel olarak - yoğun bir şey için süngerimsi beyaz dilimlerinde ticaret yapan kitlelere sahiptir. Ancak yalnızca renge güveniyorsanız, lif ve besin bakımından zengin tam tahıllar içeren bir ekmek seçemezsiniz. Çünkü bütün kahverengi ekmekler eşit yaratılmıyor.

Kahverengi İhtiyacınız Yoktur

 1. Buğday ekmeğinin daha sağlıklı bir seçim olduğu konusunda itibarı var. Gerçek şu ki, birçok buğday ekmeği sadece kılık değiştirmiş ekmeklerdir. Daha koyu görünmelerini sağlamak için şeker veya renk ilavesiyle işlenmiş beyaz unu beyaz ekmekle aynı şekilde içerirler. Daha koyu bir renge sahip olmak, güvenilir bir besin değeri göstergesi değildir. Etiketteki "buğday" ibaresi tüketicileri yanıltmaktadır, çünkü çoğu ekmek buğday, hatta beyaz ekmek içermektedir.

Kepekli Tahıllar Anahtardır

 1. Tam tahıllı ekmekler, yeni işlenmiş tahıllı tahıllar üzerindeki ekmekler üzerinde besinsel bir kenara sahiptir, çünkü tam tahıllı tahıllar her bir tahılın tohumu ve kepek kısmını tutar. Kepek ekmeği lifle paketler ve magnezyum, E vitamini ve esansiyel yağ asitlerini yükseltir. Tam tahıl içermeyen ekmekler, bitkinin bu kısımlarını bir kenara atmakta ve besin içeriği etkilemektedir. Seçtiğiniz ekmeğin ambalajda "yüzde 100 tam buğday" veya içerik listesinde "tam buğday" yazdığından emin olun.

Tam Tahılların Faydaları

 1. Ekmek Üreticileri, ABD Tarım Bakanlığı'na göre, takviye işlemi yoluyla tekrar ekmeklere besin ekleyebilirler, ancak elyaf ekleyemezler. Tam tahıllı ekmek günlük lif alımınızı karşılamanıza yardımcı olur. Kepekli tahıllardaki ekstra lif size tam bir his verir. Aynı zamanda sizi daha uzun süre korur, bu kilo kaybınızı arttırmanıza yardımcı olabilir. [! 1540 => 1140 = 4!

Tahıllarınızın Toplamında En Az Yarıya Hazırlayın

 1. USDA, yediğiniz tahılların yarısının kepekli tahıllardan gelmesini tavsiye ediyor. 3 oz önerir. Günde tam tahılın, ve bu taneler, bütün ve işlenmiş tanelerin herhangi bir birleşiminden gelebilir. Bu çok önemlidir çünkü birçok kahverengi ekmek, tam tahıllı ve işlenmiş tahılların bir karışımını içerir. [! 1540 => 1130 = 5!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407