Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kahverengi Şekerin Beyaz Şekerin Faydaları Nelerdir?

Faydaları

 1. Esmer şekeri beyazdan daha fazla sağlık yararıyla ilişkilendirebilirsiniz. Maalesef, kahverengi şeker, ister çiğ ister rafine edilmiş olsun, sağlık departmanında beyaz şeker üzerine yükseltmek için çok az şey vardır. Kahverengi şekerin ana ayırt edici faktörleri arasında görünüm, pekmez tadı ve biraz daha fazla mineral bulunur.

Kahverengi ve Beyaz Şeker Arasındaki Fark Nedir?

 1. Kahverengi şeker ve çiğ şeker, her ikisi de ten rengi veya kahverengi olduğu için sık sık karıştırılır. Ancak, ikisi için üretim süreci farklıdır. Amerikan Şeker İttifakına göre, ham şeker beyaz şeker veya kahverengi şekerden daha az işlem görüyor. Aslında, ABD Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) safsızlıklarından dolayı doğrudan kullanıma uygun olmadığını açıkladığından, ham şeker aslında tüketicilere satılmamaktadır. Şirketler ürünlerini "ham" şeker olarak etiketlediklerinde, genellikle renk olarak açık ten rengi olan türbinado şekeridir.

 2. Şeker üretiminin ilk aşamaları farklı şeker türleri arasında benzerdir. Üreticiler şeker kamışından meyve suyu öğütdükten sonra, şurup oluşana ve kristalleşene kadar meyve suyu kaynatılır. Kristalleri bir santrifüjde döndürmek daha sonra bir rafineriye gönderilen ham şeker kristallerini üretir. [! 1268 => 1140 = 2!

 3. Kahverengi ve çiğ şekerdeki pekmezler, pekmezin tadına bakmayı tercih ederseniz, biraz daha farklı bir tat verir. Daha güçlü bir pekmez lezzetini seviyorsanız, daha fazla sıvı ekstresi içerdiğinden koyu kahverengi şekeri seçin.

Esmer Şekerin (Küçük) Sağlık Faydaları

 1. Kahverengi şeker, USDA'ya göre sadece beyaz melas içeriği nedeniyle rafine beyaz şekerden biraz daha fazla mineral içeriyor. 100 gram başına (yaklaşık 3.5 ons), beyaz şeker 387 kalori, magnezyum içermez, 2 miligram potasyum ve 1 miligram kalsiyum içerir. Öte yandan, esmer şeker 380 kalori, 9 miligram magnezyum, 133 miligram potasyum ve 83 miligram kalsiyum içerir. Bununla birlikte, somut sağlık yararları açısından pek bir şey görmeyi beklemeyin, çünkü bu farklılıklar oldukça ihmal edilebilir - ve yine de hala şekerden bahsediyoruz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407