Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kahve Makinaları için Sağlıklı Yedekler

Adım 6

 1. Kahve kreması yağlı ve tatlı olduğu biliniyor. Bu ürünlerin birçoğu sütten yapılır ancak ilave şeker ve aroma maddeleri içerirken, diğerleri daha fazla işlenir ve hiç süt içermez. Neyse ki, bazı sağlıklı kahve kreması alternatifleri mevcut. Kahve kreması yerine kullanılanlar laktoz içermeyen ürünlerden, bitki bazlı ürünlerden ve hatta düşük karbonhidratlı yiyeceklerden yapılabilir.

Kahve Kreması Nedir?

 1. Kahve makineleri, süt ve krema karışımına benzeyen işlenmiş ürünlerdir. Bazıları sütle yapılır veya sütle kaymaklıdır, bazıları süt vermeyen kremalardır. Pek çok kahve makinesi aracıdır: Kazein gibi bir miktar süt bileşeni vardır, ancak bunlarda gerçek süt bazlı ürünler yoktur.

 2. Örneğin, Kahve Mate atın. Bu popüler kahve kreması esas olarak sudan yapılır, aynı zamanda mısır şurubu katıları, bitkisel yağ, süt bazlı kazein ve aromalar gibi bileşenler de içerir. Bir çorba kaşığı boyutunda porsiyon (15 mililitre) 20 kalori, 1 gram yağ ve 2 gram karbonhidrat içerir. Bu karbonhidratların her ikisi de ilave şekerlerden elde edilir.

 3. Kahve makineleri için besin değerlerinin genellikle Kahve Mate gibi ürünlere benzer olduğu göz önüne alındığında, kahve makinelerinin çoğu, özellikle sağlıklı kabul edilemez. Bu makrobesinlerin ötesinde, kahve kreması genellikle süt bazlı ürünlerden veya diğer doğal içeriklerden yapılmış olsalar bile, az miktarda vitamin ve mineral içerir. Sahip oldukları vitamin ve mineraller genellikle çok küçük miktarlarda bulunur (yüzde 1 ila 4 arasında). [! 75493 => 1140 = 2!] Kahve kreması, makro besin içeriği, özellikle de yağ içeriği ile tanımlanır. Bu, yağ açısından zengin herhangi bir yiyeceğin teknik olarak bir kahve kreması işlevi görmesi anlamına gelir. Tam yağlı süt gibi süt bazlı ürünler ve hindistan cevizi sütü veya yulaf kreması gibi bitkisel bazlı ürünler, kahve kremasına sağlıklı alternatifler olarak kullanılabilir. Yumurta bile kahve kreması alternatifi olarak kullanılabilir. [! 75493 => 1130 = 3!] Sağlıklı Kahve Kremasının Özellikleri

 1. Sağlıklı kahve kreması alternatifleri, vejetaryen dostu veya vegan dostu ürünler olup olmadığına bakılmaksızın genellikle doğal malzemelerden yapılır. En sağlıklı ürünler, mısır şurubu gibi, ilave şeker içermeyen ürünlerdir. Pek çok gıdada şeker bulunur, ancak Nutrition Reviews dergisinin Aralık 2014 tarihli bir makalesine göre, eklenmiş şekerler diyetinizin kalitesini olumsuz yönde ciddi şekilde etkileyebilecek olanlardır.

 2. JAMA Dahili Tıp'taki bir Nisan 2014 çalışması, ilave şekerlerin, kilo alımı ve obezite, Tip 2 diyabet, hipertansiyon ve kardiyovasküler hastalık dahil olmak üzere çeşitli sağlık sorunlarıyla ne kadar ilişkili olduğunu tartıştı. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'ndeki Nisan 2015 tarihli bir araştırma, eklenmiş şekerler içeren ürünlerin, özellikle mısır şurubundan gelenlerin, kardiyovasküler hastalık ve kardiyovasküler hastalığa bağlı ölüm riskini nasıl artırabileceğini gösteren bu bulguları destekledi.

 3. Kahve kreması tipik olarak önemli miktarda yağ içerdiğinden, bunların doymuş yağ ve trans yağ miktarlarının da farkında olmalısınız. Hem hayvansal ürünlerden gelme eğiliminde olan doymuş yağlar hem de hem işlenmiş gıdalarda hem de hayvansal ürünlerde bulunabilen trans yağlar sağlığınız için kötü olarak kabul edilir.

 4. Bu yağ türlerinin her ikisi de diyetinizde sınırlandırılmalıdır. Trans yağ için günlük önerilen alım olmamasına rağmen, Amerikan Kalp Birliği doymuş yağ tüketiminizi günlük kalorilerinizin yüzde 5-6'sı ile sınırlamanızı önerir. 2.000 kalorili diyetten sonraki insanlar için bu yaklaşık 120 kalori veya 13 gram doymuş yağdır.

Süt Tabanlı Kahve Kreması Alternatifleri

 1. Süt ürünlerinden yapılan standart bir kahve kremasının peşindeyseniz, süt, krema ve yarım buçuk gibi ürünleri düşünebilirsiniz. Tam yağlı süt, bazen tam yağlı veya tam yağlı süt de denir, bir hayvan kaynağından elde edebileceğiniz en yağlı süt türlerinden biridir. Bu süt türü genellikle içilemeyecek kadar yağ olarak kabul edilir.

 2. Her gün bu tür birkaç bardak süt içmek istemeyebilirsiniz, ancak sınırlı miktarda krema olarak kullanmak mükemmel sağlıklı bir seçim olabilir. USDA'ya göre, tam sütün her bir çorba kaşığı (15 gram) sadece 9 kaloriye, yarım gram yağ, yarım gram protein ve 0.7 gram karbonhidrata sahiptir. Aynı zamanda süte benzer makro içeriğe sahip olan ancak sağlıklı probiyotik bakteri içerme avantajına sahip olan fermente bir süt ürünü olan ayranı deneyebilirsiniz. [! 75493 => 1140 = 4!] Süt ve ayranın kahve kremasına göre sizin için çok hafif olduğunu tespit ederseniz, alternatif olarak süt bazlı kremayı da kullanabilirsiniz. Krem iki ana çeşittir: yüzde 18 ila 30 arasında değişen yağ içeriğine sahip hafif krem ​​ve genellikle yüzde 36 veya daha fazla olan yağ içeriğine sahip ağır krem.

 3. Yarım buçuk ürünler de tipik olarak süt bazlı bileşenlerden yapılır. Yağsız yarım buçuk haricinde, yarı yarıya çoğu ürün tam yağlı süt ve bir tür krem ​​kombinasyonudur. Yarım buçuk ürünler tipik olarak yüzde 10,5 ila 18 arasında değişen değişken bir yağ içeriğine sahiptir. Seçtiğiniz üründen bağımsız olarak, bunların hepsinin hayvansal süt ürünleri olduğunu, yani hepsinin bir miktar doymuş yağ içerdiğini unutmayın.

Sağlıklı Süt Ürünü Olmayan Ürünler

 1. Çoğu süpermarkette, bademden soyaya veya kenevire kadar çeşitli bitki bazlı süt alternatifleri bulunur. Bitki bazlı kremalar genellikle süt alternatifi üreten aynı üreticilerden temin edilebilir. Bu ürünler bulabileceğiniz en sağlıklı kahve kreması alternatiflerinden bazıları olabilir.

 2. Fındık gibi bitki bazlı ürünler yağ bakımından zengindir ve mükemmel kahve kreması alternatifi oluşturur. Bir tür süt veya krema yapabileceğiniz diğer bitki bazlı ürünler arasında yulaf gibi tahıl bazlı ürünler ve soya gibi baklagil bazlı ürünler bulunur. Yulaf sütü ve krema gibi bitki bazlı kremlendiriciler, hayvansal süt bazlı ürünlere kıyasla genellikle doymuş yağ miktarının bir kısmını oluşturur.

 3. Ancak, tüm bitki bazlı kremleyicileri otomatik olarak daha sağlıklı ürünler olarak düşünmemelisiniz. Örneğin, hindistancevizi sütü ve kreması doymuş yağ bakımından zengin olabilir. Bitkisel kaynaklı doymuş yağların sağlığa olumsuz etkileri tartışılsa da, Amerikan Kalp Birliği, bitki ya da hayvansal kaynaklardan gelip gelmediklerine bakılmaksızın, gıda alımınızı doymuş yağ ile sınırlandırmanızı önerir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407