Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kahve İçinde Hindistan Cevizi Yağı: İyi Bir Fikir mi?

Alt satırda

 1. Dünyadaki milyonlarca insan güne başlamak için sabah kahvesine güveniyor.

 2. Kahve, yalnızca enerjinin uygun bir şekilde artmasını sağlayan harika bir kafein kaynağı değil, aynı zamanda birçok faydalı antioksidan ve besleyiciye sahip.

 3. Son zamanlardaki trend, bu popüler yağın sağlığa faydalarından yararlanmak için kahveye hindistancevizi yağı eklemek.

 4. Ancak, bu uygulamanın sağlıklı olup olmadığını merak edebilirsiniz.

 5. Bu makale size hindistancevizi yağı ile kahve içip içmemeniz gerektiğini anlatıyor.

Ketozda kalmanıza yardımcı olabilir

 1. Hindistancevizi yağı, yüksek yağlı, çok düşük karbonhidratlı ketojenik diyeti izleyen insanlar arasında giderek daha popüler hale geldi.

 2. Kahvenize eklemek, vücudunuzun keton kullandığı metabolik bir durum olan ketozise ulaşmanıza veya sürdürmenize yardımcı olabilir. şeker (1).

 3. Ketojenik bir diyette ketozisin sürdürülmesi kilo kaybı, iyileştirilmiş kan şekeri kontrolü ve azaltılmış kalp hastalığı risk faktörleri gibi sağlık yararları ile ilişkilendirilmiştir (2, 3, 4).

 4. Hindistan cevizi yağı, orta zincirli trigliseritler (MCT'ler) adı verilen yağlarla dolu olduğundan ketozda kalmanıza yardımcı olabilir.

 5. Diğer yağlarla karşılaştırıldığında, MCT'ler hızla emilir ve derhal karaciğerinize iletilir. Burada ya bir enerji kaynağı olarak kullanılırlar ya da keton gövdelerine dönüştürülürler (5).

 6. İlginç bir şekilde, MCT yağları, yiyeceklerde bulunan bir başka yağ türü olan uzun zincirli trigliseritlerden daha kolay ketonlara dönüştürülür (6).

 7. Araştırmalar, MCT'lerin ketozisde kalmanıza yardımcı olabileceğini gösteriyor - klasik ketojenik diyetlerde önerilenden biraz daha fazla protein ve karbonhidrat tüketseniz bile (6).

 8. Hindistan cevizi yağı 4 tip MCT'ye sahiptir ve yağının% 50'si MCT laurik asitten gelir (7).

 9. Laurik asit, diğer MCT'lerden daha düzenli bir şekilde metabolize edildiği için ketonları daha yavaş fakat daha uzun bir oranda yapıyor gibi görünüyor. Bu nedenle kahvenize hindistancevizi yağı ilave etmek, ketozda kalmanıza yardımcı olmak için etkili bir yoldur (7, 8).

Sağlık yararları ve olumsuzları

 1. Kahvenize hindistancevizi yağı eklemek, ikisinin de sağlık yararlarını yakalamanın kolay bir yoludur.

 2. Kahvenize hindistancevizi yağı eklemenin sağlığı iyileştirebileceği bazı yöntemler:

 3. Bununla birlikte, kahveye hindistancevizi yağı eklenmesi de sakıncaları var.

 4. Başlangıç ​​olarak, onu sabah kahvesine ekleyen birçok kişi bunu kahvaltı yerine koyuyor. Bunu yapmak, daha dengeli bir kahvaltı yemekten alacağınız birçok önemli besinleri kaçırabileceğiniz anlamına gelir.

 5. Hindistan cevizi yağı bazı besinlere sahipken, pek çok farklı besin grubu içeren besleyici bir kahvaltıya sahip olamaz.

 6. Dahası, hindistancevizi yağı kalorileri yüksektir, çorba kaşığı başına 121 kalori sağlar (14 gram). Kahveyi ekleyen çoğu insan 2 yemek kaşığı kullanma eğilimindedir - fazladan 242 kalori (18).

 7. Bu kulağa çok fazla gelmiyorsa, tempolu bir tempoda (50 km veya 5.6 km) 155 pound (70 kg) bir insanın yürümesinin yaklaşık 50 dakika süreceğini unutmayın. saat) o kadar çok kalori yakmak için (19).

 8. Ek olarak, hindistancevizi yağı ve kahvenin kombine etkisi metabolizmanızı biraz arttırsa da, ilave edilen kalorileri hesaba katmazsanız kilo almanız daha olasıdır.

 9. Birkaç yemek kaşığı hindistancevizi yağı içindeki kalorilerin, MCT ve kafein alımına bağlı olarak küçük metabolizma artışı nedeniyle harcanan kalorileri aşması muhtemeldir.

 10. Dahası, safra kesesi sorunları veya pankreatit (pankreas iltihabı) gibi belirli tıbbi durumlar yağ alımınızı sınırlandırmanızı gerekli kılabilir (20, 21).

 11. Hindistan cevizi yağı, şu anda tüketmekte olduğunuz yağların üzerine değil, işlenmiş gıdalardan elde edilenler gibi diyetinizde daha az sağlıklı yağların yerini almak için kullandığınızda çok daha etkilidir.]

Ne kadar hindistan cevizi yağı kullanmalısınız?

 1. Bir fincan kahvenin içine hindistancevizi yağı denemek istiyorsanız, sıcak kahveye 1 çorba kaşığı (14 gram) ekleyerek ve yağın iyice karışmasını sağlamak için iyice karıştırarak küçük başlayın.

 2. Bazı insanlar tropik tarzda lezzetli bir içecek yapmak için bir blender içindeki yağı kahve ile karıştırmayı tercih ediyor.

 3. Sonunda, yağ alımınızı arttırmak istiyorsanız 2 yemek kaşığı (28 gram) hindistancevizi yağı kadar çalışabilirsiniz. Ketozise ulaşmaya ve korunmaya çalışanlar için bu en uygun olabilir.

 4. Çok hızlı bir şekilde çok fazla hindistancevizi yağı eklemekten kaçının, özellikle mide bulantısı ve müshil benzeri semptomlara neden olabileceğinden, düşük ila orta dereceli bir diyet uygularsanız Ayrıca, bu lezzetli, sağlıklı yağın sağlığa faydalarını elde etmek için 2 yemek kaşığı (28 gram) bol miktarda var. [! 91228 => 1130 = 5!] En alt satırda

 1. Kalori veya yağ alımınızı tıbbi veya kişisel nedenlerle izliyorsanız, hindistancevizi yağını kahvenize koymaktan kaçının.

 2. Yine de, ketojenik bir diyet uygularsanız veya bu sağlıklı yağları diyetinize dahil etmek istiyorsanız, onu kahvenize eklemek, alımınızı artırmak için kolay bir yol olabilir.

 3. Hoş olmayan yan etkilerden kaçınmak için, yavaş başlayın ve ilk başta 1 çorba kaşığı (14 gram) hindistancevizi yağı eklemeyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407