Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kahvaltıyı Tek Yemeğiniz Olarak Etmeniz

Her Gün Elmalı Yiyin

 1. Kahvaltı, günün en önemli öğünü olabilir, ancak herkesin en üst düzeyde çalışması için ihtiyaç duyduğu birkaç şeyden sadece biri. Günün beslenmesinin çoğunu atlamak, sadece sağlığınız için değil, aynı zamanda iş veya okul performansınız üzerinde de sayısız olumsuz etki yaratabilir ve olacaktır. Günün tek öğünü olarak kahvaltı yapmayı düşünüyorsanız, risklerin yaşayabileceğiniz kısa vadeli faydalardan çok daha ağır olduğunu unutmayın.

Yetersiz beslenme

 1. Vücudunuzun çalışması için kaloriye ihtiyacı var ama aynı zamanda sizi olabildiğince sağlıklı tutmak için gıdadaki besinlere de ihtiyacı var. Günün besin maddelerini bir öğüne koymak neredeyse imkansız. Besinlerin eksikliğini takviyelerle değiştirmeyi deneyebilirsiniz, ancak bunların gıdada bulunan besinler kadar etkili olmadığını unutmayın. Buna ek olarak, protein, çinko, demir, magnezyum, potasyum ve kalsiyum gibi temel besin maddelerinin yetersiz kalması, anemi, osteoporoz ve hatta beyin hasarı gibi durum riskinizi önemli ölçüde artırır.

Hasarlı Metabolizma

 1. Kahvaltı, günün başında metabolizmanızı tekmelemek için tasarlandı. Her türlü atıştırmalık ve öğün yemeğin mırıldanmaya devam etmesi ve uzaklarda aç kalması amaçlanmaktadır. Kahvaltıdan sonra yemek yemeyi bırakırsanız, metabolizmanız dramatik bir şekilde yavaşlar ve vücudunuzun depolanan enerjisini kullanarak “açlık moduna” girer. Dahası, metabolizmanızı günün çoğunda boşta bırakmak, zaman içinde kalıcı olarak yavaşlayacağı anlamına gelir. Normal beslenme alışkanlıklarını sürdürmeye karar verirseniz ve çabucak kilo alırsınız, çünkü metabolizmanız gıdaları düzenli olarak parçalamaya alışkın değildir.

Bilişsel ve Psikolojik Sorunlar

 1. Düzenli yemek yemek beynin düzgün çalışması ve sinirsel süreçleri desteklemesi için yeterli glikoz almasını sağlar. Günün çoğu için beyninizi glikoz olmadan bıraktığınızda, hafıza kaybı ve aşırı zorluk yoğunluğu gibi bir dizi olumsuz yan etki yaşayacaksınız. Ayrıca dramatik bir ruh hali değişikliği yaşayabilir ve beyninizin açlık ve tokluk arasındaki farkı söyleme yeteneğine zarar verebilirsiniz.

Kan Şekeri Çivileri

 1. Yemek yerken vücudunuz yiyeceği iki parçaya böler: yağ ve enerji. Yağ depolanır, enerji kan dolaşımınıza girerken şekerinizi organlarınıza servis yapmak ve ilerletmek için saklar. Vücudunuza sabah erken bir başlangıç ​​yapabilirsiniz, ancak günün geri kalanının atlanması kan şekerinde ciddi bir düşüşe neden olur. İşinize ya da okul performansınıza zarar verecek şekilde halsiz, yorgun, sinirlenebilir ve huzursuz hissedeceksiniz. Buna ek olarak, düzenli kan sıçraması ve damlacıkları sizi diyabet geliştirme riskine sokar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407