Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kahvaltıda Meyve Yeme Kilo Vermede Yardımcı Olur mu?

Adım 4

 1. Zayıflamak için, her gün yediğinden daha fazla kalori yakmak için kalori kaybı yaratmalısın. Haftada 1-2 kilo vermek için, günlük tükettiğinizden daha fazla 500 ila 1.000 kalori yakmanız gerekir. Kahvaltıda daha yüksek kalorili yiyecekler için meyvelerin değiştirilmesi, kalori alımınızı kontrol etmenize yardımcı olabilir ve lifli ve protein bakımından zengin bir kahvaltının bir parçası olarak meyve yeme, sizi daha uzun süre dolu tutabilir, gün boyu fiziksel aktivite yapma yeteneğinizi artırabilir.

Kahvaltının Önemi

 1. Güne sağlıklı bir kahvaltıyla başlayan yetişkinlerin kilolarını kontrol etmeleri daha olası. Sabah kahvaltısını atlamak, sabahları sağlıksız atıştırmalıklara ulaşma olasılığını artırabilir. Sabah oruç tutmak ayrıca metabolizmanızı değiştirerek daha fazla yağ depolamanıza ve kilo almanıza neden olabilir. MayoClinic.com, kahvaltı yapmak sizi daha az yağ ve kolesterol tüketmek, vitamin ve mineral bakımından zengin yiyecekleri daha fazla tüketmek ve sabahları daha iyi bir konsantrasyona sahip olmak için daha fazla olanak sağlayabilir, ”diyor. [! 31554 => 1130 = 3!

 1. Sağlıklı bir kahvaltıda kepekli tahıllar, az yağlı protein, az yağlı süt ve taze meyve ve sebzeler gibi birçok bileşen vardır. Besin gruplarının bu kombinasyonu lif, protein, kompleks karbonhidratlar ve bir miktar yağ sağlar ve saatlerce tam kalmanıza izin verir. Tahıllarınızın veya diğer tahıl porsiyonlarının boyutunu küçültmeyi deneyin ve muz, şeftali veya çilek gibi bazı taze meyveler ekleyin, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri'ni önerir. Daha fazla meyve ve daha az tahılla daha az kalori doldurursunuz. Ancak, kahvaltının tamamı kahvaltı için geçerliyse, sabah boyunca tam kalacak kadar protein ve lifiniz olmayabilir ve sizi sağlıksız atıştırmalara karşı daha savunmasız bırakabilir.

Meyve Enerjisi Yoğunluğu

 1. Meyveler doğal olarak yüksek su içeriğine ve düşük enerji yoğunluğuna sahip, MayoClinic.com'a göre sizi daha az kalori doldurmak için iyi seçimler yapıyorlar. Meyvelerde bulunan lif aynı zamanda dolgunluk hissi sağlamaya yardımcı olabilir. Düşük kalorili meyveler arasında FDA'ya göre her biri 50 kalorili kavun, bal kavunlu kavun, ananas, çilek ve mandalina, porsiyon başına 50 kalori ve şeftali, nektarin ve greyfurt bulunur. Bu meyvelerin tümü porsiyon başına 1 ila 2 g diyet lifi içerir.

Meyve Sağlığına Faydaları

 1. Meyve yemek, kilonuzu kontrol etmenize yardımcı olmanın yanı sıra birkaç şekilde sağlığınıza yarar sağlayabilir. Meyveler potasyum, C vitamini, A vitamini, kalsiyum ve demir gibi iyi besin kaynakları sağlar. USDA'ya göre, taze meyve ve sebzeler açısından zengin, sağlıklı bir diyetin sürdürülmesi kalp hastalığı, felç, tip 2 diyabet ve ağız, mide ve kolon kanseri gibi hastalık riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir. USDA'ya göre taze meyveler gibi potasyum bakımından zengin gıdalar kemik kaybını yavaşlatabilir ve böbrek taşı riskini azaltabilir.

 2. Meyve yemek, kilonuzu kontrol etmenize yardımcı olmanın yanı sıra birkaç şekilde sağlığınıza yarar sağlayabilir. Meyveler potasyum, C vitamini, A vitamini, kalsiyum ve demir gibi iyi besin kaynakları sağlar. USDA'ya göre taze meyve ve sebzeler açısından zengin, sağlıklı bir diyetin sürdürülmesi kalp hastalığı, felç, tip 2 diyabet ve ağız, mide ve kolon kanseri gibi hastalık riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir. USDA'ya göre taze meyveler gibi potasyum bakımından zengin gıdalar kemik kaybını yavaşlatabilir ve böbrek taşı riskini azaltabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407