Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kahvaltı Yiyenin Pro Eksileri

Sağlıkla İlgili Hususlar

 1. Kahvaltı, her sabah, özellikle sabah biri değilseniz ya da uyandıktan sonra aç hissetmiyorsanız, hazırlamak ve yemek yemek için her zaman bir zevk değildir. Ancak, dengeli bir sabah yemeği yemenin önemli faydaları vardır, özellikle zayıflamaya çalışıyorsanız, daha iyi bir diyet uygulayın veya sağlıklı bir kiloda kalın.

Ağırlık Kontrolü

 1. Her gün kahvaltı yapmak genel açlığınızı azaltma, aşırı yemek yemeyi önleme ve obezite riskini azaltma eğilimindedir. Kahvaltı yiyen insanların, gün boyunca sağlıklı beslenme seçimleri yapma ve boş kalorilerden biraz daha fazlasını sağlayan hızlı düzeltmelerden ziyade akıllı atıştırmalıklara ve öğünlere ulaşma olasılıkları daha yüksektir. Kahvaltı ayrıca, öğle yemeğinde yarıya fazla yemek yeme şansını da azaltıyor, Florida International University. [! 517 => 1130 = 3!

 1. Uyuduğunuzda kan şekeri seviyeleriniz düşüyor, ancak uyandıktan hemen sonra kahvaltı yapmak onları gün boyu dengede tutmaya devam ediyor. Kahvaltıyı atladığınızda ve kan şekeri seviyeniz düşük kaldığında, tahriş hissedebilir, konsantre olmakta sorun yaşayabilir ve baş dönmesi, bayılma veya hatta hipoglisemiye meyilli olabilirsiniz. Dengeli bir kahvaltının olması aynı zamanda enerji seviyenizi yükseltir ve metabolizmanızı aktive eder; bu, gün boyunca fiziksel olarak aktif olma ihtimalinizi artırabilir. [! 517 => 1130 = 4!

 1. Kahvaltı yapmanın en büyük dezavantajlarından biri de hazırlamanın zaman alması. Sadece bir yüzlü gibi hızlı bir yemek yemeyi planlasanız bile, birkaç dakika erken kalkmanız ve temizlemeniz gerekir. Bu zorlukla mücadele etmek için protein bar gibi bir al-git kahvaltısı deneyin ya da önceki gece sabah yemeğinize hazır olun.

Beslenme

 1. Kahvaltıda yemeyi seçtiğiniz yiyecekler, pozitif veya negatif olabilir. Ne yazık ki, Belçika usulü waffle, donut ve sosis bağlantıları gibi bir dizi popüler kahvaltı seçeneği kalori, yağ ve kolesterol ile doludur. Vücudunuzun ihtiyaç duyduğu vitaminleri, mineralleri ve besinleri almak için Sağlıklı yağ, yağsız protein ve yüksek lifli karbonhidratların bir kombinasyonunu seçin. Örnekler arasında fıstık ezmeli kepekli tost, taze meyvelerle az şekerli granola ve yağsız yoğurt veya yağsız süt ve muzlu kahverengi pirinç püresi sayılabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407