Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kahvaltı ve Zayıflama Yeme

Kahvaltı İsteğe Bağlı

 1. Geçmişte, bazı çalışmalar kahvaltı yemenin kilo kaybına yardımcı olabileceğini, sabah yemek atlamak kilo alımına neden olabileceğini öne sürdü. [! 137 => 1140 = 1!

 2. İncelemenin yazarları, son 20 yılda, çoğunlukla Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık'ta yapılan 13 randomize kontrollü çalışmadan elde edilen verilere baktı.

 3. Kahvaltı yapan insanların günde atlayan insanlardan daha fazla kalori tüketme eğiliminde olduğunu buldular. Ortalama olarak, kahvaltı yapanlar günde 260 kalori daha fazla tüketiyorlardı, bu da sabahları fazla kalori tüketmelerine rağmen diğer öğünlerde önemli ölçüde daha hafif olmaları anlamına gelmiyor.

 4. Yazarlar ayrıca, kahvaltıyı yiyenlerin, atlayanlardan biraz daha ağır olma eğiliminde olduğunu da buldu. Ortalama olarak, kahvaltı yapanlar 0,44 kilogram (15,5 ons) daha ağırdı.

 5. Ama bu kahvaltı "sağlıksız" anlamına mı geliyor? Tam olarak değil.

Kanıt kalitesi düşük

 1. Yeni incelemenin yazarlarına göre, kahvaltının kilo yönetiminde oynayabileceği rolü incelemek için daha fazla araştırmaya ihtiyaç var.

 2. Yazarlar bu konudaki mevcut verilerin sınırlı kalitede olduğu konusunda uyardılar.

 3. Örneğin, değerlendirdikleri klinik çalışmaların çoğu az sayıda katılımcı içeriyordu. Denemelerin sadece ikisi 50'den fazla kişiyi içeriyordu.

 4. Denemelerin ortalama uzunluğu da kısaydı. Kahvaltı alışkanlıklarının uzun vadeli etkileri hakkında hiçbir kanıt sağlamadan 2 ila 16 haftalık periyotlar boyunca gerçekleştirilmişlerdir.

 5. Sonuçlar bir denemeden diğerine de değişiyordu. Örneğin, sekiz denemede, kahvaltı yiyenlerin günlük olarak kahvaltıdan atlayanlara göre daha fazla kalori tüketme eğiliminde olduğu, ancak iki denemenin tam tersi olduğu tespit edildi.

 6. “Araştırma, kahvaltının faydalarının ağırlığın ötesinde olduğunu gösteriyor” diye devam etti. “Günün sonunda beslenme gereksinimleri çok bireyseldir. Kişisel beslenme önerileri için kayıtlı bir diyetisyen aramanız önemlidir.”

Bazı kahvaltılar diğerlerinden daha sağlıklıdır

 1. Yeni incelemeyi okuduktan sonra, bazı uzmanlar, insanların klinik deneylerde verdikleri kahvaltıların içeriğiyle ilgili endişelerini dile getirdiler.

 2. Örneğin, birkaç denemede katılımcılara Kellogg's Rice Krispies veya Frosted Flakes gibi işlenmiş tahıllar verildi. Bir çalışmada, çilek reçeli ile beyaz ekmek verildi. Bu besinler rafine karbonhidratlarda yüksektir ve lif ve protein bakımından düşüktür.

 3. "Kan şekerini hızlıca yukarı çekiyor ve vücudun geri çekmek için çok fazla insülin salgılıyor ve sonra insanlar daha çabuk açlar" dedi. [! 137 => 1140 = 3!

 4. "Kahvaltı değil, kahvaltı için yediğimiz şey," dedi Zarabi.

 5. Elyaf, protein ve sağlıklı yağlar açısından zengin kahvaltılar, rafine karbonhidratlar yüksek olan öğünlere kıyasla insanların daha uzun süre tam hissetmelerine yardımcı olabilir ”diyor. [! 137 => 1140 = 3!

 6. Bunun yerine, Zarabi insanları yemeklerinin makro içeriklerine dikkat etmeye ve besinler açısından zengin yiyecekler seçmeye teşvik ediyor.

Kahvaltı, insanların beslenme ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olabilir

 1. Kahvaltı yapmak kilo vermenin kesin bir yolu değil, ancak başka yararları da olabilir.

 2. Weinandy, insanlara optimum sağlık için ihtiyaç duydukları temel vitaminleri, mineralleri ve diğer besinleri alma şansı verdi.

 3. “Kahvaltıyı atlamak, çoğu Amerikalı'nın potasyum, kalsiyum ve lif gibi yeterince alamadığı bazı besinleri almak için kaçırılmış bir fırsat olarak görülüyor” dedi. [! 137 => 1140 = 4!

 4. Weinandy'nin birçok müşteriyi güne kahvaltıya başlaması için teşvik etmesinin sebeplerinden biri de bu. Ancak, insanların bireysel ihtiyaçlarını ve tercihlerini dikkate almanın önemli olduğunu düşünüyor.

 5. "Genel olarak kahvaltı yapmayı tavsiye ediyorum" dedi, "ama bir fark yaratabilecek veya etmeyebilecek insan cepleri var. Yeterli bilgiye sahip olduğumuzu sanmıyorum. , Öyle ya da böyle."

Hiçbir beden herkese uymuyor

 1. Sonuçta, sağlıklı beslenme veya kilo yönetimi için tek bedene uyan tek bir yaklaşım yok.

 2. Kahvaltı yapan insanlar için en sağlıklı yaklaşım, besinler açısından zengin, rafine şekerler ve sağlıksız yağlar bakımından düşük gıdaları seçmektir.

 3. "Örneğin, bu, tam buğdaylı bir tortilla sargısında avokado ve yumurta, meyveler ve fındıklı Yunan yoğurtu, meyve ve fındık ezmeli yulaf veya protein bar olabilir. rafine şekerlerde işlenmiş ve yüksek gıdalar "diye devam etti. [! 137 => 1140 = 5!

En alt satırda

 1. Yeni bir çalışma, kahvaltının kilo vermeye yardımcı olacağına dair yeterince net kanıt bulunmadığını tespit etti.

 2. Ancak uzmanlar sabahları yemek yemenin sağlığınıza başka şekillerde de fayda sağlayabileceğini söylüyor. Dengeli bir kahvaltıyla yapışmanın, daha ince bir bel çizgisine yol açmasa bile, muhtemelen iyi bir seçim olduğuna dikkat çekiyorlar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407