Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kahvaltı Salatası, Güne Başlamanın En Sağlıklı Yolu

Dışarıya Çık

 1. Sabahları salata yemek Amerika Birleşik Devletleri'nde nadir görülür - pastırma, yumurta ve çörek konusunda fanatik bir ülke. Ancak günümüzde, giderek daha fazla insan kahvaltı salataları için bir durum yaratıyor: çıtır çıtır, filiz-y, domuz yağı ve akçaağaç şurubu yerine bir doz sebze ile güne başlayan tatmin edici salatalar.

 2. Kahvaltıda salata yemek, sebze bazlı sos ve salataların tipik bir kahvaltı büfesinin parçası olduğu Türkiye veya İsrail gibi diğer ülkelerde çok nadir değil. Görünüşe göre Amerikalılar nihayet dikkat çekiyor: Extra Crispy'nin kıdemli editörlerinden Kat Kinsman, 2017 yılında kahvaltı salatalarının sağlığa yararları hakkında yazdı ve Alison Roman, çılgınca popüler yemek kitabında, akşam yemeğini yitiren bir kahvaltı salatası tarifine sahip .

 3. Bir kahvaltı salatası, iyi bir sebze karışımı içerdiği sürece olmasını istediğiniz herhangi bir şey olabilir. Kahvaltı haterinin kahvaltısı, Denny's Grand Slam'ın sağlık bilincine sahip, havalı kuzeni.

 4. Araştırma kabul ediyor: Düşük şekerli, sebze ağırlıklı bir kahvaltı, beyni besleyebilecek, ruh halimizi artıracak ve işte üretkenliği artırabilecek iyi bir oranda besin sağlıyor.

Sabahları yediklerimizin ruh halimiz üzerinde derin bir etkisi var.

 1. "Hamur işleri veya şekerli tahıllar gibi karbonhidrat ağırlıklı basit bir kahvaltınız varsa, vücudunuzun besinleri metabolize etmek için daha çok çalışması gerekir, bu da sizi fiziksel ve zihinsel olarak yavaşlatabilir." Dedi. Pisano, Denver, Colorado'da kayıtlı bir diyetisyen. “Yumurta, kepekli tahıllar ve sebzeler gibi yiyecekler, karbonhidrattan çok daha yararlı besinler sağlar, kan şekerinizi dengeler, tokluk sürenizi artırır ve odaklanmanıza yardımcı olmak için size sürekli enerji verir.”

 2. Hamur işleri veya şekerli tahıllar gibi yüksek şekerli yiyecekler, kan şekeri iğneleri ve düşükleri nedeniyle kötü ruh hali ve düşük performansla bağlantılı.

 3. Sebzelerde bulunan protein ve lif bizi tam ve odaklanmış tutar ve ruh halimizi dengeler. Küçük bir Yunan yoğurtunun veya haşlanmış bir yumurtanın eklenmesi, fazladan protein ekler, sızma zeytinyağının bir çiselemesi de beyin sağlığı için yağ sağlar.

 4. Bir kahvaltı salatası, yaprak yeşillikleri içinde bulunan, bizi daha mutlu hissettiren, beyin sisini ortadan kaldırabilen ve zihinsel çevikliği ve performansı artırabilen yaprak yeşillerinde bulunan "folat ve vitamin B12" gibi "ruh halini arttırıcı" besinler içerebilir .

 5. Bu vitaminlerin ve minerallerin birçoğunun yağda çözülebilir olduğunu, yani salatalarınızın emmenize yardımcı olmak için biraz yağa ihtiyacı olduğunu unutmayın. Ve bu pansuman şeklinde gelir.

Daha iyi bir haberde, çalışmalar sabahları bir salata akşamdan kalma tekmesi yardımcı olabilir söylüyor. [! 3498 => 1140 = 3!

 1. “Vücudunuzun bu net, yeşil sıfırlama için size teşekkür edeceğine söz veriyorum,” diye yazdı Roman Yemek. Ve o haklı: Sebzeler bir akşamdan kalma tedavisinde, yağlı bir kahvaltıdan çok daha iyidir.

 2. İşte sebebi: Alkol midemize zarar veriyor, sindirimimizi yavaşlatıyor ve yoğun bir kahvaltı sorunu daha da kötüleştiriyor. İçtiğimizden bir gün sonra alkolü “absorbe etme” fikri yanlış bir efsanedir ve araştırmalar önceki gece yağlı yemek yemekten daha iyi olduğumuzu söylüyor.

 3. Ertesi sabah kaybedilen besinlerin yenilenmesi ile ilgili daha fazla. Ve bunu yapmanın en iyi yolu? Sebzeler.

 4. Sebzeler antioksidan güç kaynaklarıdır ve magnezyum, potasyum ve A, B, C, D, E ve K vitaminleri de dahil olmak üzere aşırı zorlandığımız zaman kaybettiğimiz vitamin ve minerallerin çoğunu içerir. ayrıca akşamdan kalma yanıtının kısmen beta karoten / A vitamini tükenmesinden kaynaklandığını ve sebzelerin depolarımızı doldurduğunu ve toparlanmamızı hızlandırabildiğini gösteriyor. Örneğin bir ıspanak porsiyonu günlük önerilen A vitamini alımımızın yüzde 71'ini, tatlı patates ve havuç ise yüzde 100'ün üzerinde içeriyor.

 5. Kuşkonmaz gibi diğer sebzeler özellikle faydalıdır: Bir 2009 araştırması, kuşkonmazdaki enzimlerin alkol metabolizmasında ve karaciğer detoksifikasyonunda yardımcı olabileceğini ve aslında akşamdan kalma semptomlarını hafifletebildiğini buldu. Ayrıca, salatalık, turp ve karnabahar gibi sebzeler yüzde 90'a kadar su içerir, bu yüzden bizleri yerken bizi gerçekten nemlendirir - bizleri daha fazla kurutmak için sodyum ağırlıklı yiyeceklere karşı

Ama dinle, kahvaltı salataları sadece sağlıklı değil. Çok lezzetliler.

 1. Kahvaltı salatası, ister Romalılar gibi bir marul bazlı salata, isterse bu tarife benzer bir yoğurt bazlı salata - ister iyi bir arkadaşın yıllara dönüştüğü, hemen hemen istediğiniz herhangi bir biçimde olabilir önce.

 2. Biraz zeytinyağlı bir yığın yoğurt Yunan yoğurdu son derece tatmin edici ve taze faktörü çeken ve hafif ve çevrenizde hissetmenizi sağlayacak salatalık, turp ve filiz gibi gevrek sebzelerle iyi gidiyor.

 3. Üstünde yumurta olmadan kahvaltı yapmayı düşünemiyorsanız, korkmayın: Bu tarife veya herhangi bir iyi kahvaltı salatasına haşlanmış, haşlanmış veya kızarmış yumurta ekleyebilirsiniz. (Roman gerekli olduğunu savunuyor.) Biraz akan yumurta sarısı yeşillikleri kaplayacak ve süper tatmin edici bir pansuman yapacak. Aşağıdaki ücretsiz piknikten bu tarifi deneyin.

Yunan Yoğurtlu Kahvaltı Salatası

 1. Porsiyon: 1 (kolayca ikiye katlanır)

 2. 1 su bardağı ince dilimlenmiş karışık yeşillik (lahana, marul, radicchio)

 3. 1 avuç filizi (herhangi bir tip)

 4. 1 küçük salatalık, dilimlenmiş veya doğranmış

 5. 2-3 turp, dilimlenmiş veya doğranmış

 6. 1/2 avokado, soyulmuş ve dilimlenmiş

 7. Kişniş, nane, fesleğen veya maydanoz gibi 1 küçük avuç bitki

 8. 1/4 fincan kiraz domates (mevsimde ise)

 9. 1/4 - 1/2 su bardağı sade Yunan yoğurt

 10. 1/2 yemek kaşığı zeytinyağı

 11. Meyve suyu için 1/2 limon

 12. Tuz ve karabiber

 13. Ayçiçeği, kenevir veya susam tohumları (isteğe bağlı)

 14. Artık tatlı patates ya da pancar gibi kızarmış sebzeler (isteğe bağlı)

 15. Yumuşak haşlanmış veya haşlanmış yumurta (isteğe bağlı)

 16. Bir kasede sebzeleri birleştirin. Güzel yapmak; daha fazla yemekten zevk alacaksınız! Bir tutam Yunan yoğurt kaşığı, limon suyunu sıkarak ve bir çiseleme zeytinyağı ile doldurun. Bolca tuz ve birkaç karabiber rendesi ile baharatlayın.

 17. Kullanıyorsanız isteğe bağlı tohumları, pişmiş sebzeleri veya yumurtaları üstüne yerleştirin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407