Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kabartma Gazının Sindirim İçin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Diyetinize Soğan ve Sarımsak Ekleme

 1. Ağır veya baharatlı bir yemekten sonra saldıran ağrılı sindirim sorunları sizi sefilleştirebilir. Hızlı bir şekilde rahatlamak istiyorsanız, ancak elinizde tezgah üstü antasit bulunmuyorsa, bir kutu kabartma tozu olup olmadığını kontrol edin. Bilimsel olarak sodyum bikarbonat olarak bilinen kabartma tozu, arada sırada hazımsızlık veya mide ekşimesi kontrol etmek için kullanabileceğiniz ucuz ve etkili bir ev ilaçtır. Sodyumle sınırlı bir diyette iseniz, sindiriminizdeki sorunları tedavi etmek için kabartma tozu kullanmadan önce doktorunuza danışın.

Hazımsızlık

 1. Tıbbi olarak dispepsi olarak bilinen hazımsızlık, bir yemekten önce dolgunluk hissi, bir yemekten sonra rahatsızlık, mide bulantısı, şişkinlik ve yanma veya arasındaki ağrı gibi çeşitli belirtiler için ortak bir terimdir. Göğüs kemiğinin ve göbeğinin alt ucu. Ulusal Sağlık Enstitüsünün Ulusal Sindirim Hastalıkları Bilgi Toplama Merkezine göre hazımsızlık yetişkinler arasında oldukça yaygındır ve yalnızca bir kez veya her gün olduğu kadar sık ​​meydana gelebilir. Kabartma tozu, yağ maddelerinin ve yiyecek parçacıklarının parçalanmasına yardımcı olur ve midenizi sindirmelerini ve sakinleştirmelerini kolaylaştırır.

Mide yanması

 1. Asit reflü olarak da bilinen mide ekşimesi, yemek borunuza yayılan göğüs kemiğinizin hemen altında veya arkasında yanma hissidir. Hoş olmayan yanma hissi, yemek borunuzun ucundaki kas bandının yeterince sıkı kapanmadığı durumlarda oluşur, bu da mide asidinin ve kısmen sindirilmiş gıdanın boğaza girmesini sağlar. Hemen hemen herkes mide ekşimesi, hamilelik veya belirli ilaçlar tarafından daha şiddetli hale gelebilecek bir anda veya diğerinde mide ekşimesi yaşar. Kabartma tozu midenizdeki aşırı asidi nötralize eder, göğsünüzde ve boğazınızdaki alevlenme hissini söndürür. Haftada ikiden fazla şiddetli mide ekşimesi yaşarsanız doktorunuzu görün; gastroözofageal reflü hastalığından veya GERD'den muzdarip olabilir.

Karışım ve Frekans

 1. Hazımsızlık ve mide ekşimesi gibi sindirim sorunlarını tedavi etmek için kabartma tozu kullanmak, 1 yuvarlak çay kaşığı kabartma tozu bir 8 onsluk ılık musluk suyuna karıştırmak kadar kolaydır. Tüm kabartma tozu eriyene kadar iyice karıştırın ve karışımı hızlıca içmeye başlayın. Sindirim probleminiz devam ederse veya geri dönerse, bu kabartma tozu ve su karışımını rahatsızlık geçene kadar her iki saatte bir içebilirsiniz.

Uyarı

 1. Kabartma tozu, genel sindirim problemleri için genellikle güvenli ve etkili bir ev ilacı olsa da, herkes için değildir. Kabartma tozu çok fazla sodyum içerdiğinden, 60 yaşın üzerinde veya yüksek tansiyonunuz varsa, hazımsızlık ve mide ekşimesi tedavisi için kullanmadan önce doktorunuza danışmalısınız. Ayrıca kabartma tozu, kalıcı sindirim güçlükleri için uzun vadeli bir çözüm olarak tasarlanmamıştır. Bir haftadan fazla süreyle kabartma tozu kullanmaktan kaçının.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407