Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kabak'ın Besin Değeri

Şeker ve Sodyum

 1. Diğer yaz kabaklarında olduğu gibi, kabak her çeşit yemeğe ekleyebileceğiniz sağlıklı ve lezzetli bir sebzedir. Bir makarna sosunda kullanın, bir tavada kızartın ya da tatlı ekmeğin içine pişirin. Kabak, besin değerinin çoğunu içerdiğinden, mümkün olduğunca kabuğun eklenmesiyle kabak yemelisiniz.

Kalori, Yağ ve Kolesterol

 1. Kabak çok yüksek bir su içeriğine sahip olduğu için kalorisi çok düşük. Derisi üzerinde olan bir orta çiğ kabak sadece 31 kalori içerir. Aynı kabak, yağ ve kolesterol içermez. Kalorileri, yağları veya kolesterolü düşürmeye çalışıyorsanız, kabak mükemmel bir seçimdir.

Karbonhidratlar, Elyaf ve Protein

 1. Derisi ile bir orta çiğ kabak, sadece 7 gram karbonhidrat veriyor. Bu karbonhidratların 2 gramı diyet lifindendir, önerilen günlük lif değerinizin yüzde 9'unu oluşturur. Bir başka 3 gram şekerdendir. Kabak ayrıca 2 gram protein içerir. Dolayısıyla kabak yediğiniz zaman hem lifinden hem de proteininden faydalanırsınız.

Vitaminler

 1. Derisi dahil, çiğ bir orta boy kabak, günlük önerilen C vitamini değerinizin yüzde 56'sına sahiptir. Ayrıca günlük K vitamin değerinizin yüzde 11'ini, yüzde 16 riboflavin, 21 B-6 vitamininin yüzde ve folatın yüzde 14'ü. Daha az miktarda bulunan diğer vitaminler arasında A vitamini, E vitamini, tiamin, niasin ve pantotenik asit bulunur.

Mineraller

 1. Bu yeşil yaz kabağı özellikle potasyum ve manganez mineralleri bakımından zengin. Cildin dahil olduğu bir orta çiğ kabak, önerilen günlük potasyum değerinizin yüzde 15'ini ve manganezin yüzde 17'sini sağlar. Günlük magnezyum değerinizin yüzde 8'i, yüzde 7 fosfor, yüzde 5 bakır ve daha az miktarda kalsiyum, demir, sodyum, çinko ve selenyum içermektedir.

Seçme ve Kaydetme

 1. Kabak Amerika Birleşik Devletleri'nde yıl boyunca temin edilebilir, ancak özellikle yaz aylarında bol miktarda bulunur. CDC, boyutları için nispeten ağır olan squash seçimini önerir; bu, iç dokunun iyi olduğunu gösterir. Cilt parlak, parlak ve sağlam olmalıdır. Taze kabakları plastik torbalarda soğutursanız, bir hafta kadar saklayabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407