Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Joglar Ne Kadar Sürer?

Kilo Vermek İçin Yürüyüş

 1. Yürüyüş yapmak veya yavaş ya da orta hızda koşmak, açık havada eğlenirken fiziksel uygunluğa ulaşmak için eğlenceli bir yoldur. Kilonuzu yönetmenize yardımcı olabilecek mükemmel bir kardiyo şeklidir. Koşunun ne kadar sürmesi gerektiği egzersiz hedeflerinize ve şu andaki fiziksel durumunuza bağlıdır. Genel olarak, jogging yapmak için ne kadar zaman harcarsanız, o kadar fazla kazanacağınız faydalar o kadar artar.

 2. Yeni bir egzersiz programına başlamadan önce doktorunuza danışın.

Kilo Vermek İçin Yürüyüş

 1. Temel bir fiziksel uygunluk düzeyine ulaşmak veya sürdürmek için haftada beş gün, haftada toplam 150 dakika olmak üzere günde 30 dakika koşu yapın. Daha iyi fiziksel uygunluk için koşu sürenizi günde 60 dakikaya çıkarın.

Zindelik için koşu

 1. Çoğu kişi için, Mayo Clinic, temel fiziksel uygunluk için her hafta koşu gibi minimum 150 dakikalık orta derecede egzersiz önermektedir. Egzersizler hafta boyunca aralıklarla yapılmalıdır. Örneğin, haftanın beş günü, günde 30 dakika koşu yapabilirsiniz.

 2. Ancak, bunu her hafta yaklaşık 300 dakika veya beş saate çıkarırsanız daha iyi fiziksel zindelik ve daha yüksek sağlık yararları elde edebilirsiniz. Haftanın beş günü koşu yaparsanız, antrenmanlarınızın bu hedefe ulaşmak için her biri ortalama 60 dakikaya ihtiyacı var.

Bir Koşu Programına Başlama

 1. Bir koşu programına başladığınızda, bir seferde 30 dakika boyunca koşmak için yeterince iyi durumda olmayabilir, çok daha az 60. Bunun sizi cesaret kırmasına izin vermeyin - t Kendinizi çok hızlı zorlamaya çalışın. Gün boyunca birkaç kısa egzersiz seansı sizi fiziksel zindeliğe götürür. 10 dakikalık tempolu yürüyüşle başlayabilir ve kademeli olarak 30 dakikalık veya daha uzun süreli bir dürtme hareketine geçebilirsiniz.

İdeal Koşu Yoğunluğu

 1. Jogging ve diğer aerobik egzersizlerin yoğunluğu, nefesinizi ve kalp atış hızınızı en az birkaç dakika yükseltecek kadar yüksek olmalıdır. Aynı zamanda, çok fazla zorlamak istemezsiniz. Sadece rahatsızlık vermekle kalmaz, aynı zamanda vücudunuzu aşırı strese sokarak yaralanma riskini de alırsınız.

 2. Çok iyi bir kural, derin nefes almak, ama yine de konuşabiliyor ve nefes darlığı hissetmiyor olmak. Bir kalp atış hızı monitörü kullanmak istiyorsanız, düzenli bir koşu programına başlarken maksimum kalp atış hızınızın yüzde 50'sini deneyin.

 3. Yavaş yavaş maksimum kalp atış hızınızın yüzde 70 ila 80'i arasında bir hedef kalp atış hızı aralığı için çalışın. Yaşınızı 220'den çıkararak maksimum kalp atış hızınızı tahmin edebilirsiniz, Amerikan Kalp Birliği'ni tavsiye eder.

Ağırlık Yönetimi İçin Koşu

 1. Ağırlığı yönetmek için koşu yapıyorsanız, muhtemelen günde 30 dakikadan fazla koşu yapmak istersiniz. Matematik oldukça basittir: ne kadar uzun süre koşarsın, ne kadar uzun kaplarsan o kadar fazla kalori yakarsın. Kilonuz, belirli bir mesafe veya süre boyunca kaç kalori yaktığınızı etkiler.

 2. Örneğin, 160 kilo ağırlığınız varsa, saatte 5 mil hızla bir saat boyunca koşu yaparak 584 kalori yakarsınız; Bu arada, 200 kiloluk bir kişi Mayo Kliniği, 728 kalori yakacağını hesaplıyor. Diyelim ki haftada beş gün 160 pound ağırlığında ve 60 dakika boyunca dürtmek. Bu, yaklaşık 2.920 kaloriye karşılık gelir, kalori açığına etkileyici bir katkı (aldığınızdan daha fazla kalori yakma) ve kilo vermeniz gerekir.

 3. Ağırlığı yönetmek için koşu yapıyorsanız, muhtemelen günde 30 dakikadan fazla koşu yapmak istersiniz. Matematik oldukça basittir: ne kadar uzun süre koşarsın, ne kadar uzun kaplarsan o kadar uzun kalkarsın Kilonuz, belirli bir mesafe veya süre boyunca kaç kalori yaktığınızı etkiler.

 4. Örneğin, 160 kilo ağırlığınız varsa, saatte 5 mil hızla bir saat boyunca koşu yaparak 584 kalori yakarsınız; Bu arada, 200 kiloluk bir kişi Mayo Kliniği, 728 kalori yakacağını hesaplıyor. Diyelim ki haftada beş gün 160 pound ağırlığında ve 60 dakika boyunca dürtmek. Bu, yaklaşık 2.920 kaloriye karşılık gelir, kalori açığına etkileyici bir katkı (aldığınızdan daha fazla kalori yakma) ve kilo vermeniz gerekir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407