Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Jalapeno Biberlerinin Sağlığa Faydaları Nelerdir?

İşkembe Malzemesi İz Mineralleri

 1. Jalapeno biberleri cipslerinize ve tacoslarınıza lezzetten fazlasını sunar. Bu küçük, ateşli yeşil biber, sağlıklı bir vücuda destek vermek için birden fazla vitamin, mineral ve antioksidan sağlar. Jalapenos ayrıca kilonuzu yönetmenize yardımcı olabilir. Taze jalapenosları seçin ve ekstra beslenme ve baharat sağlamak için püresi avokado, yumurta, salsas, dip ve köfte ekleyin.

Vitaminler

 1. 109 mg C vitamini ile bir jalapeno, bir günden fazla bu önemli besin maddesinden daha fazlasını sağlar. C vitamini sağlıklı doku onarımı için esastır ve bağışıklığa yardımcı olmak ve yaşlanmanın etkileriyle mücadele etmek için bir antioksidan görevi görür. Bir jalapeno ayrıca 6.4 mikrogram K vitamini ve 530 uluslararası A vitamini ünitesi sağlar. Jalapenos ayrıca küçük bir E vitamini kaynağı ve B vitaminlerinin çoğu kompleksidir.

Mineraller

 1. Bir jalapeno, minyon büyüklüğünü dikkate alarak çok fazla potasyum içerir. 45 g ağırlığındaki bir biberde, 153 mg potasyum elde edersiniz - ya da günlük ihtiyaç duyduğunuz 2000 mg'ın yaklaşık yüzde 7'sini. Jalapenos ayrıca demir, magnezyum, fosfor, çinko, bakır ve manganez de sağlar. Bu minerallerin tümü sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin, güçlü kemik gelişiminin ve sinir sistemi fonksiyonunun desteklenmesinde rol oynar.

Antioksidanlar

 1. Jalapenos, C ve E vitaminlerine ek olarak antioksidanlar sağlar. Antioksidanlar, vücuttaki hava, yiyecek ve sudaki kirleticilere maruz kalarak serbest radikalleri temizleyebilen fitokimyasallardır. Antioksidanlar hastalığın başlangıcını önlemeye yardımcı olabilir. Taze biberler, Ocak 2011'deki "Ziraat ve Gıda Kimyası Dergisi" nde yapılan bir araştırmada olduğu gibi konserve veya kavanoz versiyonlarından daha fazla antioksidan içeriğe sahiptir.

Ağırlık Kontrolü

 1. Kapsaisin olarak bilinen jalapenolarda bulunan bir madde, metabolizmanızı hafifçe artırmaya yardımcı olabilir - kilo kaybına yardımcı olabilir. Haziran 2008'de yapılan bir araştırmaya göre, “Biyolojik Kimya Dergisi” nde yapılan bir araştırmaya göre, jalapenos ve diğer biberlere ısılarını veren capsaicin çekirdek vücut sıcaklığını artırarak metabolizma hızını artırabilir. Kapsaisinin metabolizmasını artıran etkileri hafif olsa da, biberlerin sıcak tadı iştahınızı bastırmaya yardımcı olabilir ve öğünlerde daha az yemenize yol açabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407