Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Izgarada Lava Rock Kullanmanın Yararları

Yağ İçeriği ve Lezzeti

 1. Lava kayalar, özellikle gaz ızgaraları olan ızgaralarda pişirme işlemi sırasında ısıyı tutmanın bir yolu olarak kullanılır. Volkanik patlamalar sonucu oluşan lav lavları yaz aylarında bazı bakkalların yanı sıra evde bakım merkezlerinde de satın alınabilir. Lav taşlarının doğru bakımı, kullanımı ve bakımı ideal bir ızgara deneyimi yaratabilir.

Isı Depolama ve Pişirme Alanı

 1. Doğası gereği lav kayaları, kaya boyunca küçük deliklerle gözeneklidir. Bu, onları mükemmel bir ısı tutma kaynağı yapar ve böylece ızgaradaki ısıyı gaz alevlerinin başka türlü ulaşamayacağı alanlara dağıtabilirsiniz. Lav kayaları, ısıyı gaz alevinden emer ve tutup lav kayalarının yerleştirildiği herhangi bir bölgeye dağıtır ve ızgara boyunca daha fazla ısıya ek olarak daha geniş bir pişirme alanı oluşturur.

Sağlık Endişeleri

 1. Izgara yapmak, çok fazla lezzet veren doğal olarak az yağlı bir pişirme yöntemidir. Bununla birlikte, charring ve dumana maruz kalma sonucu ortaya çıkan zararlı kanserojenlere maruz kalma olasılığını azaltmak için, ızgara yiyeceklerde düzenli olarak meydana gelen olaylar lav lavlarını taze tutar. Yemeğinizdeki yağ kayaların üzerine damlarken, fazlalık kaya gözeneklerinde depolanır ve zaman geçtikçe ekstra sigaraya yol açar. Sigara içiciliği yağ sadece yiyeceğinizin tadını değiştirmez aynı zamanda zararlı kanserojen maddeler içerir. Bununla birlikte, lav kayalar, yüksek ısı tutma kapasiteleri nedeniyle kanserojenlerin ızgaraya maruz kalmasını azaltmak için de kullanılabilir. Isı ızgarada ne kadar uzun tutulursa, pişirme süresi o kadar kısa olur, bu da duman ve kanserojenlere daha az maruz kalmak demektir. Isı tutma kabiliyetinin yüksek olması, sürekli bir aleve veya dumana maruz kalmasına gerek kalmadan alevi kapatabilir, kapağı kapatabilir ve yemeğinizi ızgarada yavaş yavaş pişirmeyi veya ısıtmayı bitirebileceğiniz anlamına gelir.

Gaz Izgaralarında Kullanın

 1. Lav kayalar bir ısı dağıtıcısı olarak en iyi şekilde çalışır ve kömür ızgaralarında kullanılan odun kömürü veya odun doğal olarak ısıyı tutar ve dağıtır, lav kayaları, genel olarak kömür ızgaralarında gereksiz olmasına rağmen, kullanılabilir. Bununla birlikte, gaz ızgaraları, yalnızca yakıt yanarken ve çalışırken ısı alabilir. Lav kayaları, yakıt beslemesi kapalı olsa bile ızgaradaki ısının yanı sıra mevcut pişirme yüzeyinin korunmasına yardımcı olur.

Izgarasını Ayarlama

 1. Izgarada lav taşlarının kullanılması, pişirme yüzeyinin altında ve alevlerin üzerinde özel bir ızgara gerektirir. Izgara için ayrı bir kaya ızgarası satın alabilir veya taşları tutmak için zaten ızgarada bulunan ısı plakalarını kullanabilirsiniz. Brülörler ve kayaçlar arasında 1 inçlik bir mesafe olması tavsiye edilirken, 2 inç mesafeye kadar gidebilirsiniz. Lav taşlarınızın üst kısmı ile pişirme ızgarasının arasında en az 3 ila 4 inç boşluk gerekir. Her durumda, havanın kayalar, ısı kaynağı ve pişirme ızgarası arasında dolaşması için boş alana ihtiyacınız vardır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407