Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Izgara Nasıl Alabilirsiniz (Bunu yazdırın ve Alışverişe Alın)

Asimilasyon ulusu

 1. Karlar erimiş, robotlar geri döndü ve eski hurda parçalarını geri dönüştürmenin ve dış mekan pişirme pirelerinizi büyütme konusunda ciddi olmanın zamanı geldi. Ancak, çevrimiçi bir arama veya büyük bir kutu mağazasına yapılacak bir gezi göz korkutucu olabilir. Sayılacak çok fazla ızgara var, çok fazla seçenek var. Tailgating için küçük tek kullanımlık üniteler ve arka kapınıza takılan ve SUV'niz kadar tekerlekleri bulunan dev canavarlar var.

 2. Ve fiyatlar değişiyor. Harika biftekler yapabilen (gerçekten) güzel bir hibachi sadece 15 dolara sahip olabilir ve uzun zaman önce mahallemdeki donanım mağazasında "Finansman Var" diyen altı tekerlekli paslanmaz çelik bir iş gördüm!

 3. İyi bir ızgara, modern bir aşçı için, sadece bir arka bahçe sapması olarak değil, ikinci bir fırın için de gerekli bir araçtır. En iyi yaptığı et, deniz ürünleri ve benzersiz bir tada sahip sebzeler oluşturmaktır ve yüksek ısı nedeniyle, et lokantası etini çoğu iç mekan fırınında yapabileceğiniz her şeyden daha fazla yaklaştırabilir. Düzgün yapılandırılırsa, özel bir içicinin yanı sıra kızartma düşük ve yavaş duman bile olabilir.

 4. Bu makale, bir ızgara için alışveriş yaparken hangi özellikleri istediğinize karar vermenize yardımcı olacak bir rehberdir. Ancak "En iyi ızgara nedir?" Sorusuna tek bir cevap yoktur. çünkü soru iki temel kelimeden yoksundur: "benim için". Alışverişe çıkmadan önce, kendinize ne yemek istediğinizi sorun. Pirzola? Biftek? İki çok çok farklı pişirme işlemine ihtiyaç var.

Aranacak şeyler

 1. Elektrik, kömür, gaz veya topak gibi yanma özelliğine sahip ızgaralar ile aynı tadı vermez. Yanma gazları lezzet verir. Ayrıca iç kısımları aşırı pişirmeden koyu kahverengi bir yüzeye kırmızı et elde etmek için yeterince sıcak olmazlar. Onları sadece gaz ve kömür kullanmayan binalardaki insanlara tavsiye ediyorum.

İşte size bir miktar Alış Kılavuzları

 1. Baş boşluğu. Hindi içmek için yeterli oda isteyeceksiniz, bu nedenle pişirme ızgarası ile kapağın iç kısmı arasında en az 1 'boşluk bırakın. Isınma rafı varsa çıkarılabilir olması gerekir.

 2. Fiyat. Alt çizgi nedir? Bazı gaz ızgaralarında fiyatlar 5.000 dolara kadar çıkabiliyor. Unutma, daha fazla seçenek, daha pahalı. İyi kömür ızgaraları 100-300 dolar. Eski, güvenilir, çok yetenekli, çok yönlü ve tahrip edilemez Weber Kettle 100 doların altında olabilir. 200 $ ile 400 $ arasında çok güzel bir gaz ünitesi alabilir ve 800 $ için mahallenin kıskanıyorum. Ancak unutmayın, kalitenin mutlaka fiyatla birlikte artması gerekmez. Gördüğüm 1000 dolarlık birimin çoğu, 400 dolarlık birimini yapmıyor. Öte yandan, kalite sürecek. Bir yeğene verene kadar 15 yıl boyunca bir Weber Genesis gaz ızgaram vardı ve beş yıl boyunca kullanmıştı. Üzerine bir kapak koymak için çok tembeldim (hiç tavsiye edilmez). Ailede her beş yılda bir yeni ızgara satın alan bir erkek olduğunu biliyorum çünkü çürümeye devam ediyor.

 3. Yüksek ısı. İnce bir kabukta (Maillard reaksiyonu nedeniyle) kırmızı etten ve içindeyken kırmızı etekten hoşlanıyorsanız, ince bifteklerde bile, 600degF veya daha fazla alabilen bir ızgara istersiniz. Kömür ızgaraları genellikle bunu yapabilir, özellikle kömürleri pişirme yüzeyinin hemen altına yükseltirseniz. Yeni "kızılötesi" brülörlere sahip olmadıkça çoğu gaz ızgarası bu sıcaklığa ulaşamaz. Kızılötesi brülörler, 700degF artı aralığında normal brülörlere göre daha fazla ısı yayan seramik, cam veya metal bir plakayı kızdırmak için bir gaz alevi kullanır. Çok fazla biftek pişirirseniz, düşünmeniz gereken bir özellik budur. Veya daha sonra GrillGrates ile ekleyebilirsiniz. Tüm ızgaralarımı güçlendirdim (kaç tane sorma) onlarla.

 4. Isı kaynağının besinden uzaklığı çok önemlidir. Kaynak, ters kare yasaya göre kaynak yiyeceklerden uzaklaştıkça, ısı hızla dağılır. Bu, gücün kaynaktan uzaklığın karesi ile ters orantılı olduğunu ve ışık ve ses de dahil olmak üzere tüm radyasyon türlerine uygulandığını söyleyen bir fizik yasasıdır. Havada yüzen bir bifteğin üstünde bir biftek olduğunu hayal edin. Eğer bifteğin alt tarafındaki yüzeydeki sıcaklık, ateş 4 "altında ateşle 500 derece ise, biftek 8" yukarıdan hareket ettirildiğinde, ısı 250 derece veya 1/4 yerine 125 derece dir. Eğer bifteği 4 "daha yükseğe çıkarırsanız, sıcaklık 1/9 veya 56F olacaktır. Bu formül, bir mangal ızgarasının iç kısmının yansıtıcı olması gerçeğiyle hafifçe değiştirilir, böylece ısının bir kısmı yakalanır, ancak fikir.

 5. Sigara. Izgara etleri içebilir mi? Mümkünse, ayrı bir bağımsız sigara içen gerekmez. Düzgün sigara içmek için hava akışını kontrol edebilmelisiniz. Örneğin, Weber Kettle kömür ızgarası, mükemmel hava akışı kontrolü ve sıkı bir kapağı olduğu için iyi bir sigara içme işi yapar. 50 $ Smokenator ekleyin ve devre üzerinde yarışabilirsiniz. Gazlı ızgaralar genellikle yanma gazlarının kaçmasını ve alev alabilen bir alev durumunda yanıcı gazın çıkmasını sağlamak için sıkı kapaklara sahip değildir. Üzerinde hala sigara içebilirsin, sadece daha fazla tahtaya ihtiyacın var.

 6. Bekleri. Gaz ızgaralarında alüminyum brülörler yanar ve demir brülörler paslanır. Paslanmaz veya pirinç brülörleri istersiniz. Paslanmaz 304 en iyi kalitedir. Yalnızca bir ızgaraya sahipseniz, bir bifteği kızılötesi veya kızartma ocağıyla almaya çalışın, böylece biftekleri doğru şekilde yapabilirsiniz. Ayrıca, ocakların hangi yönde, soldan sağa veya önden arkaya doğru hareket ettiğine dikkat edin. Önden arkaya doğru çalışan brülörleri tercih ediyorum çünkü farklı yiyecekleri bir kerede veya dolaylı olarak pişirmek için sıcak, orta ve düşük ısı bölgeleri ayarlamak daha kolay. Gazlı ızgaralar genellikle damlayan yağdan korumak ve ısıyı daha eşit olarak dağıtmak için brülörlerin üzerinde bir ısı difüzörüne sahiptir. Bazıları metal plakalar kullanır. Paslanabilirler ve zaman zaman değiştirilmeleri gerekir. Diğerleri lav taşları veya seramik taşları kullanır. Sonunda gresle doyuruyorlar ve değiştirilmeleri gerekiyor, ancak bazı aşçılar en iyi şekilde pişirdiklerini düşünüyorlar. [! 4700 => 1140 = 4!

 7. Bu gaz ve kömür bırakır. Şimdi bu Mac vs PC veya Democrat vs. Republican veya Omnivore vs. Vegan gibi bir tartışma. Çok fazla yanlış bilgi besleyen yarı bir dindir. Her birinin avantajları ve dezavantajları vardır ve seçim, taraftarların düşündüğünüz kadar kolay değildir. Gerçekler için, Kömür vs. Gaz hakkındaki makalemi okuyun. Lütfen "Kömür Uber Alles!" İşte hızlı bir özeti:

 8. Gazın ısınması gerçekten çok kolay ve çok az temizleme var. Ancak, yalnızca kızartma ızgarası veya kızılötesi yakıcı bulunanlar, biftekleri doğru şekilde yapacak kadar ısınır (et lokantası bifteği pişirmek için gereken özel teknikler hakkında daha fazla bilgi için buraya tıklayın). Ancak tavuk, balık, sebzeler için daha iyi olmasa bile kömür kadar iyidirler.

 9. Kömürün kurulması ve temizlenmesi daha uzun sürüyor, ancak daha fazla ısı üretiyor ve biraz farklı bir lezzet veriyor.

 10. Ancak doğrudan ısı ızgarası söz konusu olduğunda, gerçek şu ki, eğer pişirme sıcaklığı gibi her şey eşitse, çoğu insan kömür ve gazlı ızgara arasındaki lezzet farkını söyleyemez. Gıda. Eğer büyükse. Çoğu gaz ızgarası, kömürle aynı yüksek ısıya ulaşamadığından, kömür, bifteğin üzerinde koyu kabuğun elde edilmesinde üstündür. Güçlü aromalı ovalar, turşular ve soslar kullanırsanız, özellikle kızarmayı engelledikleri için tat farklılıklarını asla fark edemezsiniz (turşularla ilgili makalemi okuyun). Yapabileceğini düşünebilirsin, ama kör tatma, muhtemelen yapamayacağını göstermiştir. Yani tat farkı çok az ise, seçim işlevsellikten doğar. Bu yüzden hem gaz hem de kömür kullanıyorum.

 11. Sıcaklık kontrolü. Başarılı bir pişirmenin anahtarı sıcaklık kontrolüdür. İyi bir ızgara, çoklu bölge ayarlamanıza, kapatmanıza ve en az iki bölge ile kızartmanıza izin vermelidir. Yüksek ısıda pişirme için bir bölge, daha yavaş, düşük ısıda pişirme için bir bölge. Bu önemli kavram hakkında daha fazla bilgi için, 2 Bölge ve Dolaylı Pişirme hakkındaki makalemi okuyun.

 12. Kömür ızgaraları, kömürleri bir tarafa itmenize ve diğer tarafı kömür olmadan bırakmanıza izin vermelidir. Ateşe oksijeni kontrol etmek ve böylece ısıyı kontrol etmek için açılabilen veya kapatılabilen sıkı kapaklara ve damperlere ihtiyaç duyarlar. Bazıları kömürü yükseltme ve düşürme yeteneğine sahiptir. Bu çok iyi bir şey çünkü ısı, ete verilen enerjinin enerji kaynağından uzaklıktaki kareye ters orantılı olduğunu belirten ters kare yasasına göre yayılıyor. Sade İngilizcede bu, kömürün etten 2 "olması durumunda, ete iki kat daha fazla enerji verildiğinde, kömürün 4" uzaktayken iki katı kadar et olmadığı anlamına gelir.

 13. Gazlı ızgaralar için en az iki brülör istersiniz ki biri açık diğeri kapalı olsun. Ama daha iyi. Üç veya dört brülörle sıcak, orta ve düşük bölgelere sahip olabilirsiniz. Ayrıca sigara içmek için oldukça sıkı bir şekilde kapanan bir kapağa ihtiyacınız var. Ne yazık ki, çok az sayıda gaz sızdırmaz şekilde sızdırmaz. Ayrıca pişirme yüzeyinde bile ısı olmasını istersiniz. Brülörlerin sıcak noktalarına dikkat edin.

 14. Pelet Izgaraları hepsinden daha gelişmiş. Genellikle dijital termostat kontrolüne sahiptirler. Ayarla ve unut. Hatta bazılarının et termometrelerini takmak için portları vardır. Diğer ızgaralara geleceği gün çok da uzak değil.

 15. Büyüklük önemli. İlk karar, fiyatla ilgili olan büyüklüktür. Birincil pişirme yüzeyinin kare inç sayısına bakarak başlayın. Bu ana pişirme ızgarası. Bazı üreticiler toplam pişirme alanını listeler ve bunlar ana pişirme alanının üzerinde asılı olan ısıtma rafını içerir. Evet, orada yemek pişirebilirsiniz, ancak alevden uzaklaştıkça ısı hızla dağılır, böylece yiyecekler üst rafta çok hızlı pişmez. Bu iyi olabilir ve çıkarılabilir bir ısıtma rafı hoş bir özelliktir. Ancak önemli ölçüm ana rendenin inç karesidir. Kare inç, uzunluk, birincil pişirme yüzeyinin genişliği ile çarpılarak hesaplanır. Ne kadar yüzeye ihtiyacınız olduğuna karar verirken, bir ızgarayı kalabalık yapmak istemediğinizi, biftek veya pişmiş diğer şeyler arasında en az bir inç bırakmanız gerektiğini unutmayın.

 16. Temel kural: Kişi başına yaklaşık 100 inç kare (10 "x 10") bırakın. Kendinize normalde kaç kişi için yemek yapacağınızı sorun. 4 Temmuz partisini unutma.

Daha Fazlasını Alın

 1. Güvenliği. Çocuk ve evcil hayvan güvenli midir? Elektrikli parçalar yağmur ve kardan korunuyor mu?

 2. Ayak İzi. Dairenizin balkonuna sığabilir mi?

 3. Diğer aksesuarlar. Kapak? Doğal gaz adaptörü? Propan yakıt göstergesi? Gece ışıkları? Kesme tahtaları? Depolama? Griddles? Tava? Vapurları? İçecek tutucular? Açacakları olabilir mi? Surround ses?

 4. Kafesler. Çoğu ızgara radyasyon veya konveksiyonla yapılır, ancak yiyeceğin ızgaralarla temas ettiği yerlerde pişirme işlemi iletkendir ve bu şekilde iyi çıtır ızgara izleri elde edersiniz. Krom veya nikel kaplı tel ızgaraları geniş bir iz bırakmaz ve paslanma eğilimindedir. Dökme demir ızgaraları ete iyi bir ısı iletir ancak paslanmalarını engellemek için yağlanması gerekir. Her basamak yaklaşık 1/4 "genişliğinde veya daha fazla olduğu pişmiş porselen veya paslanmaz ızgaraları severim. Harika geniş ızgara izleri verir ve temizlemesi kolaydır. Hepsinden iyisi: Porselen kaplı dökme demir. Ama bir forklifte ihtiyacınız olacak porselenleri dikkatlice tutun, damlarsanız kırılabilir veya çatlayabilir .. Biliyorum ... Kömür ızgaralarında, bazı üreticiler menteşeli ızgaralar veya erişim kapıları sunar, böylece gerektiğinde daha fazla kömür ekleyebilirsiniz. Bu boktan ızgaraların anlaşmayı öldürmesine izin vermeyin. Her zaman lehim olan ızgara ızgaralarını her zaman satın alabilirsiniz. [! 4700 => 1140 = 5!

 5. Termometre. Izgaralardaki çoğu termometre bi-metaliktir ve doğru değildir. Genellikle et yüksekliğindeki sıcaklık, termometrenin yaşadığı davlumbazdaki sıcaklıktan farklıdır. Etin yanına yerleştirebileceğiniz bir kabloya iyi bir dijital termometre yerleştirin. Bunu yaparsanız, ızgara termometresinin ne kadar kötü olduğu önemli değildir.

 6. İkili yakıt. Bir sıvı propan (LP) gaz ızgarası satın alıyorsanız, bunu yapmak istiyorsanız, ev doğal gazına uyarlanabilir mi? Adaptör kitinin maliyeti nedir?

 7. Arabalar ve tekerlekler. Birçok ızgara arabalara gelir. Sağlam kaynak ve cıvatalarla iyi inşa edilmeleri gerekir. Bazı arabaları depolama için ektedir. Sağlam raflar ve kapılar istiyorsunuz. Yağmur geçirmez olup olmadığını kontrol ediniz. Kömür veya topaklarınızın ıslanmasını istemiyorsunuz. Ayarladığınızda şeyi hareket ettirmek isteyebilirsiniz, bu yüzden tekerlekleri olmalı veya kolayca ayrılmalıdır. Gerçekten yağmurlu günlerde camımı arka kapıya doğru yuvarlarım, böylece dışarı çıkmam gerekmez. Tekerlekleri varsa, ne kadar sağlamlar? Kauçuk mu plastik mi? Ve onlar bir güverte, beton, kaldırım taşı veya çim gibi pürüzlü bir yüzeyde sorunsuz yuvarlanacak kadar büyük mü? [! 4700 => 1140 = 5!

 8. Yan ocaklar. Yan brülör kullanışlı, ancak gerekli olmayan bir özelliktir. Garnitür yapmak veya sosları ısıtmak için harikalar. Hatta birkaçı üzerine oturan, yumurta, balık veya ızgara peynirli sandviçler için mükemmel bir ızgaraya sahiptir. Birçoğunun düşük bir kaynama derecesi sürdürmekte zorlanması ile soslarınızı yakabilirler. Ankastre bir brülör için 200 $ ödemek yerine, bağımsız bir brülör satın alabilirsiniz.

 9. Montaj. Çoğu ızgara yıkılır ve montajı zor olabilir. Gerekli zamana veya araçlara sahip değilseniz veya becerilerinize güvenmiyorsanız, birçok tüccar sizin için toplanır. Bir ücret karşılığında.

 10. Manuel. Bir el kitabı var mı? Çok iyi İngilizce konuşamayan biri tarafından Çince'den çevrildi mi?

 11. Cookbook. Bazı ızgaralar güzel bir yemek kitabı ile birlikte gelir. Olmazsa, kitabımı çıktığında almak zorunda kalacaksınız.

 12. Temizlik kolaylığı. Kolayca kül veya gresi temizleyebilir misiniz? Bazı kömür ızgaralarının kül toplayıcıları vardır ve çoğu gaz yağ toplayıcısına sahiptir. Izgaralar kolayca çıkıyor mu? Brülörlere temizlemek veya değiştirmek için girebilir misiniz? Yağ toplama tepsisi kolayca çıkıyor mu?

 13. Garanti ve destek. Ne tür bir garanti ve / veya garanti ile birlikte geliyor? Gazlılarda, brülörün garantisini kontrol edin, bazen ızgaraların geri kalanından ayrı bir garantileri vardır. Beş ila on yıl istiyorsun. Satıcının ünü nedir? Teknik destek için bir telefon numarası ve e-posta var mı? Web sitesi bilgilendirici mi? Kılavuzdan ne haber? Ya parçalara ihtiyacın olursa? Ne zamandır iş yapıyorlar?

 14. Renk. Ben karıma soruyorum.

Okuyucular için bir soru

 1. Tüm metin ve fotoğraflar Telif Hakkı (c) 2011 Buraya Göre, ve tüm hakları saklıdır

 2. Meathead'in daha fazla yazı, fotoğraf, yemek tarifleri ve mangal hakkında daha fazla bilgi için lütfen AmazingRibs.com web sitesini ziyaret edinDonate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407