Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Ispanak Eklemek Smoothies Sağlıklı Yapar mı?

Enzimler ve Diğer Bileşikler

 1. Popeye’nın konserve ıspanak sevgisi gücünü arttırmış olabilir, ancak lezzet tomurcuklarını memnun etmek için hiçbir şey yapmadı. Ispanak ile meyveli bir smoothie içeceği birleştirmek sadece çiğ ıspanağın tüm faydalarını ve beslenmesini sağlamakla kalmaz, aynı zamanda harika bir tadı olduğundan, bu sağlıklı içeceği daha sık içmeniz daha muhtemeldir.

Enzimler ve Diğer Bileşikler

 1. Smoothie'nize ıspanak eklemek, smoothie'nizin beslenme kalitesini önemli ölçüde artırır, lifinizi, antioksidanınızı ve fitokimyasal alımınızı yükseltir.

Tat

 1. Ispanaklı tatlılar, lezzetli bir içecekle önemli miktarda sebze bazlı beslenme sağlar. Pek çok insan acı tadı nedeniyle uygun beslenmeye yetecek kadar sebze yemeyi zor bulmaktadır; Acı yiyecekleri tatma kabiliyeti, başlangıçta insanlara zehirli bitkilerden uzak durmalarına yardımcı olmanın seçici avantajını sağlayan genetik farklılıklarda yatmaktadır. Bugün, bu aynı genler, ıspanak gibi besleyici yiyecekleri yemekten kaçınmasına neden oluyor, çünkü acı tadı. Mango, portakal, yaban mersini ve elma gibi daha hoş ve tatlı bir tat veren meyvelerin bir yüzeye eklenmesiyle ıspanağın acı tadının maskelenmesi, doğal rahatsızlığınızı geçersiz kılabilir, aksi halde tatsız tat veren sebzelerin besinsel faydalarını alabilirsiniz.

Kanser Önleme

 1. Smoothie'lere ıspanak eklemek karotenoid bileşik alımınızı artırıyor. Yeşil yapraklı sebzelerden elde edilen karotenoidler, “Beslenme Dergisi” ndeki bir 2001 makalesine göre prostat kanseri riskini azaltabilir. Kartenoidler sadece prostat kanseri hücrelerini kendi kendilerini yok etmeye teşvik etmekle kalmaz, aynı zamanda replikasyonlarını da önler. Ispanak ayrıca flavanoid, folat, tokoferol ve klorofilin bileşikleri nedeniyle yumurtalık, mesane, karaciğer ve akciğer kanseri riskini azaltabilir.

Kemik Sağlığı

 1. Bir yüzlü olarak harmanlanmış bir bardak taze ıspanak yaprağı, günlük olarak önerilen K vitamini alımının yaklaşık yüzde 200'ünü sağlar. K Vitamini, kemik parçalarını kıran bir aktivite olan osteoklast aktivasyonunu önler. Aynı zamanda, K vitamini kemiklerin içindeki kalsiyum moleküllerini bağlayan osteokalsin aktivitesini uyarır. Ispanak ayrıca iki temel kemik oluşturucu mineral sağlar: kalsiyum ve magnezyum. Aynı zamanda, tümü kemikleri güçlendirmeye ve osteoporoz riskini azaltmaya yardımcı olan manganez, bakır, çinko ve fosfor dahil diğer kemik oluşturucu besinleri içerir.

Kardiyovasküler Sağlık

 1. Ispanağı yumuşatmakla karıştırmak kalbinizi sağlıklı tutar. Ispanak, vücudunuzdaki serbest radikallerin neden olduğu hücresel hasarı azaltan antioksidanlar olan A ve C vitaminlerini sağlar. Bu antioksidanlar, kolesterolün oksitlenmesini, birikmesini ve kan damarı duvarlarınıza yapışmasını önleyerek kalp krizi veya felç riskini azaltır. Ispanakta bir başka antioksidan olan Faktör C0-Q10, kasları, özellikle de kalp kasınızı güçlendirir, hiperlipidemi, kalp yetmezliği, hipertansiyon ve koroner kalp hastalıkları gibi birçok kardiyovasküler hastalığı önler ve tedavi eder.

 2. Ispanak ayrıca folat ve magnezyum, yüksek potasyum seviyeleri ve düşük sodyum seviyeleri içerir; bunların tümü yüksek tansiyon ve kalp hastalığı riskinizi azaltır.

Pişmiş Hameye Karşı

 1. Ham ıspanak içeren bir yüzlüya herhangi bir turunçgil meyvesi eklemek vücudunuzun ıspanaktaki demir de dahil olmak üzere pek çok yararlı besinleri emme yeteneğini arttırır. Ham ıspanak ayrıca C vitamini ve antioksidan gluatyonun pişmiş ıspanağa oranla daha yüksek oranlarda olmasını sağlar. Ham ıspanak önemli miktarda oksalat içerirken, kalsiyuma bağlanan ve emilimini önleyen bir madde olmasına rağmen, sağlıklı bireyler için mevcut kalsiyumdaki genel düşüş nispeten küçüktür ve kalsiyum için günlük önerilen alım değerlerinin belirlenmesinde dikkate alınır. .Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407