Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Honeydew'e Karşı Kavun: Fark Nedir?

Alt satırda

 1. Tatlı kavun ve kavun iki popüler kavun çeşididir.

 2. Birçok yönden benzerler ama aynı zamanda bazı benzersiz farklılıkları var.

 3. Bu makale honeydew kavun ve kavunların sağlığa faydalarını, benzerlik ve farklılıklarını ve hangi tipin sizin için daha iyi bir seçim olabileceğini gözden geçiriyor.

Tatlı kavun ve kavun nedir?

 1. Tatlı kavun ve kavun, aynı türün iki üyesidir, Cucumis melo (1).

 2. Yine de birbirleriyle yakından ilişkili olsalar da, iki farklı meyve.

 3. Benzer tatlılar, ama tatlı kavun, pürüzsüz, açık renkli bir kabuğa ve yeşil ete sahipken kavun daha koyu, ağlanmış bir kabuğa ve turuncu ete sahip (1, 2).

 4. Kavunlar çok besleyicidir ve birçok sağlık yararı ile ilişkilidir. Hem tatlı hem de kavun lif, vitamin, mineral ve bitki polifenolleri bakımından zengindir (3, 4).

 5. Bitki polifenolleri, antioksidan ve antienflamatuar özelliklere sahip meyve ve sebzelerde bulunan benzersiz bileşiklerdir (5).

 6. Oksidasyon ve inflamasyon, obezite ve kalp hastalığı ve tip 2 diyabet gibi belirli kronik durumlarla ilişkilendirilmiştir. Bitki polifenolleri yönünden zengin bir diyet yemek vücudunuzdaki hem oksidatif hasarı hem de iltihabı azaltabilir (5, 6, 7, 8).

 7. Ek olarak, tatlı karpuz ve kavun gibi C. melo türlerinin üyeleri, zararlı anteni oksidasyona yardımcı olabilecek güçlü antioksidan süperoksit dismutaz bakımından zengin oldukları için cildinize faydalı olabilir. aşırı güneşe maruz kalmanın etkileri (9).

 8. Dahası, vücudunuz kavunlardaki beta-karoten ve likopen gibi bazı antioksidanları emebilir, sebzelerden ziyade meyvelerden geldiklerinde daha iyi olur (10).

Benzerlikler ve farklılıklar

 1. Çünkü onlar aynı türler, kavun ve tatlı kavun da gözle görülür şekilde aynı. Bununla birlikte, onların da belirgin farklılıkları vardır.

 2. İşte kavun ve tatlı karpuz arasındaki benzerlikler ve farklılıklar.

 3. Tatlı kavun ve kavun, 3.5 ons (100 gram) sağlayan (11, 12):

 4. Kalorileri, makro besinleri ve su içerikleri ile neredeyse aynılar, ancak kavun, A vitamini karotenoidleri şeklinde C vitaminin iki katından fazla ve% 60'tan fazla A vitamini içeriyor Bitki besinlerinde bulunan A vitamini için öncü olan (11, 12).

 5. A vitamini görme problemlerini önlemek için esastır ve C vitamininin bir çok bağışıklık artırıcı işlevi vardır. Her ikisinin de antioksidan özellikleri vardır (13, 14, 15). [! 817 => 1140 = 3!

 6. Renkleri ve sert dokuları meyve tabağı ve salatalarına iyi bir katkı sağlar.

 7. Benzer lezzetleri ve dokuları nedeniyle çoğu tarifte birbirinin yerine kullanılabilir.

 8. Ancak, tatlı özsu sert, yeşil etli, biraz daha tatlıyken kavun daha yumuşak, turuncu etlidir.

 9. Bu sorun, melez kavun ve tatlı kavun melezlemesi ile çözüldüğünü ve böylelikle bal kabağının yumuşak kabuğuyla ancak kavun turuncu etiyle (18) kavun elde edilmesini sağladı.

Hangisini seçmelisiniz?

 1. Kavun ve tatlı kavun benzer, bu nedenle hangisini tercih edeceğiniz kişisel tercihinize bağlıdır.

 2. Kavun daha fazla provitamin C ve C vitamini içeriyor, bu da onu biraz daha besleyici yapıyor - her ikisi de sağlıklı seçimler yapıyor.

 3. Kavun, zararlı bakterilerle kirlenme riski daha yüksek olduğu için, bağışıklık sisteminiz tehlikeye girerse veya hamileyseniz bu türden kaçınmak isteyebilirsiniz.

 4. Yine de, kavun tadı ve rengiyle kavrulmuş bir tür kavun ve tatlı özlü kavunun kabukları artık mevcuttur. Bu melez versiyonun hastalığa neden olma olasılığı daha düşüktür.

 5. Her iki kavun harika bir seçimdir, çünkü hem kalorileri düşük, hem de vitamin, mineral ve antioksidanlarla dolu.

Alt satırda

 1. Tatlı kavun ve kavun iki popüler kavun çeşididir.

 2. Tatlı kavun pürüzsüz, açık renkli bir kabuğa ve yeşil ete sahipken kavun daha koyu, ağlanmış bir kabuğa ve portakal etine sahiptir.

 3. Her ikisi de tatlı ve besleyici, ancak kavun daha fazla C vitamini ve provitamin A içeriyor. Ayrıca zararlı bakterilerle kirlenme riski daha fazla.

 4. Kavun mu yoksa kavun mu, kavun mu tercih ettiğinize bakılmaksızın, çeşitli meyveler dahil - kavun dahil - diyetinizde genel sağlığı teşvik etmek, antioksidan aktiviteyi arttırmak ve azaltmak için harika bir yoldur. vücudunuzdaki iltihap.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407