Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Honeydew Kavun Yeme Sağlık Faydaları

Ekmek

 1. Honeydew, kavun meyvesi ailesinin bir üyesidir ve genellikle sert kabuklu içinde soluk yeşil tatlı ve sulu ete sahiptir. Honeydew kavunları diyetinize besleyici bir katkı sağlar çünkü birkaç vitamin ve mineral içerir. Yarım fincan başına sadece 60 kalori ile tatlım, menünüze eklemek için besleyici olarak faydalı bir meyvedir.

Beslenme Temelleri

 1. Bir bayanın porsiyonundaki 60 kalorinin çoğu 14 gram doğal şekerinden geliyor. Bu şeker, hücrelere gün içinde atmak için yakıt sağlar. Bir tatlı porsiyonunda ayrıca 1.4 gram faydalı diyet lifi bulunur. Honeydew, protein ve yağ bakımından düşüktür ve bir porsiyon, her birinin gramından daha azını sağlar.

Potasyum

 1. Potasyum eksikliği, düzensiz kalp atışlarına veya vücudunuzun her yerine kan pompalamada verimsizliğe neden olabilir. Pek çok meyve iyi bir doz potasyum sağlar ve 1 su bardağı bal porsiyonu, her gün ihtiyacınız olanın yüzde 8'ini sağlar. Honeydew üzerindeki su-potasyum oranı, kan basıncında bir artışı önlemeye yardımcı olabilir. Kahvaltınıza veya öğle yemeğinize sağlıklı bir garnitür olarak küp küp bal eklenir veya karışık kavun meyve salatası yapmak için kavun ve karpuz parçalarını karıştırın.

C vitamini

 1. Sağlıklı cilt ve kollajen yeterli miktarda C vitamini tüketimine dayanır ve bal özü size iyi bir doz sunar. 1 fincan tatlım porsiyonu günlük C vitamini ihtiyacınızın yaklaşık yarısını sağlayacaktır. C vitamini ayrıca bağışıklık sisteminizi güçlendirebilir, böylece hastalıkları ve enfeksiyonları önlemeye yardımcı olabilirsiniz. Kan damarlarınız ve kemikleriniz gibi dokularınızı güçlendirir ve beyin fonksiyonlarını arttırır.

Bakır

 1. Bakır, sağlıklı ciltler için gereklidir, çünkü cilt hücrelerinin yenilenmesine yardımcı olur. Honeydew, bu iz mineralinin iyi bir meyve kaynağıdır. Vücudunuzun kaslarını ve dokularını onarma kabiliyeti de yeterli miktarda bakır alımına dayanır ve diyetinize honeydew eklemek bu önemli mineral seviyenizi arttırmanıza yardımcı olabilir.

B Vitaminleri

 1. Potasyum, C vitamini ve bakır tedarikine ek olarak, tatlı özsu da tiamin ve niasin de dahil olmak üzere birçok B vitamininin iyi bir kaynağıdır. B vitaminleri vücudunuzun hastalık ve hastalığa neden olabilecek toksinlerden kurtulmasına yardımcı olur. B vitaminleri ayrıca kalp hastalığı ve Alzheimer hastalığı riskinizi de azaltabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407