Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hoisin Sos Beslenme Bilgileri

Yuvarlak Uçlu Biftek

 1. Hoisin sosu, Asya mutfağında temel bir malzemedir. Genellikle daldırma sosu olarak veya Pekin ördeği ve mu shu domuz eti gibi tariflerde kullanılır. Hoisin sosu, içerdiği şeker, sirke ve fermente soya fasulyesinden tatlı ve ekşi bir tada sahiptir. Hoisin sosu gibi çeşnilerin besin içeriğini düşünmese de, kalori ekleyebilir ve yemeğinizin sodyum içeriğini çarpıcı bir şekilde artırabilir.

Porsiyon Boyutu ve Kalori

 1. Ne yediğiniz önemli değil, ister bir torba cips, isterse bir dilim kuru üzüm sosu, servis başına kalori içeriği için Beslenme Değerleri yiyecek etiketini okumak önemlidir. Her gün 50 fazla kalori almak, bir yıl boyunca 5 lb. kilo almanıza yol açabilir. Dynasty marka hoisin sosundan bir porsiyon 2 yemek kaşığı kadardır ve her porsiyon 50 kalori içerir. Servis boyutunuza dikkat etmek de önemlidir. Eğer 2 çorba kaşığı daha fazla kullanmayı planlıyorsanız, günün geri kalanı için günlük kalori sınırlarınızı aşmamak için kalori alımınızı ayarlamanız gerekir.

Sodyum

 1. Çoğu Çin yemeği yüksek miktarda sodyum içermektedir. Dynasty marka hoisin sosunun her porsiyonunda 410 mg sodyum bulunur. Çeşni ve bir tarif maddesi olarak, üzüm sosu Çin yemeklerinin yüksek sodyum içeriğine önemli ölçüde katkıda bulunur. Amerikan Kalp Birliği, sodyum alımınızı günde 1,500 mg'ın altına düşürmenizi önerir. Yüksek miktarda sodyum alımı vücudunuzun sıvı tutmasını sağlar ve tansiyonunuzu yükseltir. Diyetinize yüksek sodyumlu bir öğün dahil ederken, diğer öğünlerinizde düşük sodyumlu yiyecek maddeleri seçerek alımınızı dengelemeye çalışın.

Karbonhidratlar, Yağ ve Protein

 1. Dynasty marka hoisin sosunun her porsiyonunda 9 g karbonhidrat, 9 g şeker, 1 g yağ ve 1 g protein bulunuyor. Üzüm sosu neredeyse hiç yağ içermeyen bir sos iken, yüksek miktarda şeker içerir. Şeker, sudan sonra Dynasty marka gıda etiketinde listelenen ikinci bileşendir. Malzemeler, azalan ağırlıkta sıralanarak listelenir, şekeri hoisin sosunda birincil bileşen yapar. Şeker çok hızlı sindirir ve kalorilerden başka çok az besin değeri sunar.

Malzemeler

 1. Dynasty marka hoisin sosundaki şekere ilave olarak beyaz damıtılmış sirke, soya fasulyesi, pirinç, sarımsak, tuz, susam yağı, karamel rengi, soğan, kırmızı biber, ksantan zamkı içerir. baharatlar, doğal lezzet, sitrik asit, yıldız anason, sodyum benzoat, otomatik olarak maya, zencefil ve meyan kökü. Bileşenlerin çoğu tanıdık gelse de, az bilinen bileşenlerin bazıları hoisin sosunun görünümünü ve raf ömrünü arttırmak için kullanılır. Örneğin, xanthum zamkı, sodyum benzoat koruyucu olarak işlev görürken, hoisin sosunu kalınlaştırır.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c