Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hindistan Cevizi Sütü Kanseri

Hususlar

 1. Hindistan cevizi sütü ve yağı Tayland ve çevresindeki Asya ülkelerinin mutfaklarında ortak malzemelerdir. Hindistan cevizi ürünleri Kuzey Amerika'da popüler değildir, bazen yüksek doymuş yağ içeriği nedeniyle sağlıksız olarak görülür. Hindistan cevizi sütündeki doymuş yağ asitleri inek sütünde bulunanlardan çok farklı ve büyük olasılıkla daha sağlıklı. Bazı kanser hastaları için diyet önerileri bazen inek sütü gibi süt ürünlerinden uzak durmayı içerir, ancak hindistan cevizi sütü kabul edilebilir bir alternatif olarak önerilmektedir. Ayrıca, bazı araştırmalar hindistancevizi sütteki bileşiklerin kanser hücrelerinin büyümesini engelleyebileceğini göstermektedir. Kanser için diyet önerileri hakkında bir onkoloğa danışın.

Hindistan Cevizi Sütü

 1. Hindistancevizi sütü, olgun hindistancevizinin etini palmiye ağaçlarından rendeleyerek ve sıkarak yapılır. Kalın hindistancevizi sütü sadece bir kere süzülür, oysa daha ince olan çeşitler daha fazla süzülür ve suyla seyreltilir. Sonuç olarak, kalın hindistancevizi sütü daha zengindir ve daha fazla besin içerir. Hindistan cevizi sütü, hayvansal ürünlerden doymuş yağdan farklı şekilde işlenen, orta zincirli yağ asitleri adı verilen doymuş bir yağ cinsinden yüksektir. Süt ürünlerinden ve etten elde edilen doymuş yağın aksine, orta zincirli yağ asitleri vücudunuz tarafından hızla emilir ve daha sonra kullanılmak üzere yağ dokusunda depolanmak yerine enerji için kullanılır.

Potansiyel Yararları

 1. Metabolizmayı uyarmaya ek olarak, hindistancevizi sütü, insülin iğnelerini önleyerek kan şekeri seviyelerini dengelemeye yardımcı olur. Ayrıca "Doğal Standart Bitki Ek Referansları: Kanıta Dayalı Klinik İncelemeler" e göre iyi bir müshil olarak kabul edilir. Hindistan cevizi sütündeki laurik, kaprik ve kaprilik asitler gibi yağ asitlerinin bazıları, bağışıklık fonksiyonunu artırabilen antifungal, antibakteriyel ve antiviral özellikler gösterir. Ayrıca hindistan cevizi sütü, prostat, kolon ve meme kanseri ve lenfomalar dahil hayvan çalışmalarında multipl miyelomun ve diğer birçok kanserin büyümesini engellediği gösterilen bir bileşik olan kinetin ribosid içerir. [! 74111 => 1130 = 4!

 1. Kanserli hastalara genellikle kanser büyümesini engellemeye yardımcı olacak diyet önerileri verilir. Kılavuzlar, tipik olarak "Kanserden Kurtulanlar İçin Beslenme Amerikan Komple Kılavuzu" na göre daha taze meyve ve sebzeler, daha az işlenmiş gıda ve bazı süt ürünlerinden, özellikle de hormon içerenler yememeyi tavsiye eder. İnek sütü, örneğin, enflamatuar reaksiyonlara neden olabilecek proteinleri ve kanser tedavisinde yararlı olmayan koşullar olan büyüme faktörlerini uyaran hormonları içerir. Bununla birlikte, hindistancevizi sütü genellikle süt yerine kullanılır, çünkü kolayca sindirilir ve enerjiye dönüştürülür. Aynı zamanda bağışıklığı uyaran bileşikler içerir.

Tartışma

 1. Hindistan cevizi sütü, mevcut tıbbi otoriteler tarafından kansere karşı etkili bir ilaç olarak görülmemektedir. Hindistan cevizi sütündeki bazı bileşikler üzerinde yapılan hayvan çalışmaları teşvik edicidir, ancak herhangi bir öneride bulunulmadan önce çok daha fazla insan araştırması gerekir. Bununla birlikte, hindistancevizi sütü, bazı kanser hastaları, özellikle prostat veya meme kanseri olanlar için, inek sütünden daha güvenli ve daha uygun bir içecek olabilir. Kanser konusunda diyet seçimlerinin kanserin ilerlemesini nasıl etkileyebileceği konusunda uzmanlaşmış bir diyetisyene danışın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407