Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hindili Sandviç Sağlıklı mı?

Mineraller

 1. Hindili sandviç çok sağlıklı bir yemek olabilir - veya ne eklediğinize bağlı olarak sağlıksız bir tane olabilir. Kullandığınız ekmek, seçtiğiniz çeşniler ve eklediğiniz ilave malzemeler hindili sandviçinizin besin değerini belirlemede büyük rol oynar.

Türkiye

 1. Türkiye, zengin bir protein kaynağı olarak hizmet eden, oldukça sağlıklı bir gıda. Türkiye aynı zamanda diğer birçok etten daha az yağ içermektedir. Hindi'nin kesin yararları, kuşun hangi kısmını yediğinize bağlıdır. Beyaz et, koyu etten daha az yağ içerir; deriyi yemek daha fazla yağ ekler. 3.5 oz. derisiz beyaz etin servisi, 4 g yağ ve 30 g protein ile 194 kaloriye eşittir. Cildin eklenmesi yağ içeriğini porsiyon başına 8 g'a çıkarır. Derisi olmayan koyu renkli ette 8 g yağ varken, derisi olmayan koyu renkli ette 13 g yağ vardır. Cildinizi çıkarın ve sandviçinizin besin değerini artırmak için beyaz eti yiyin.

Ekmek

 1. Sandviçinizi yapmak için kullanılan ekmek türü büyük bir beslenme farkı yaratıyor. Kepekli tahıllar, rafine beyaz ekmeklerden daha yavaş bağırsaklarda emilebilmeleri için metabolize olur veya parçalanır. Kepekli tahıllar ayrıca daha fazla besin içerir. Beyaz zenginleştirilmiş ekmeği seçerseniz, enerji için vitamin, mineral ve karbonhidrat eklersiniz ancak çok daha iyisini yapabilirsiniz. Harvard Halk Sağlığı Okulu, beyaz ekmek nişasta, karmaşık bir karbonhidrat olmasına rağmen, beyaz ekmek nişastası, neredeyse basit bir şeker kadar hızlı bir şekilde parçalanmaktadır. Tam tahıllı ekmek, lif ve daha fazla vitamin ve mineral sağlar.

Bal

 1. Hindili sandviçinize mayonez veya başka bir forma eklerseniz, akıllıca seçin. En yüksek doymamış yağları içeren dozu, doymamış yağlardan bir yüksek olmaktan çıkarın. Doymuş yağlar kolesterol seviyenizi artırabilir ve ateroskleroz riskinizi artırabilir. Kan damarlarında plak birikimi olan ateroskleroz, arterlerden kan akışını azaltır ve kalp krizi veya felç riskini artırır. Diğer yandan, doymamış yağ, düşük yoğunluklu kolesterolü, "kötü" şekli plaktan kaldırarak ve tekrar karaciğere geri götüren, arzu edilen kolesterol şekli olan yüksek yoğunluklu lipoproteini artırabilir.

Ekstralar

 1. Hindili sandviçinize doymuş yağ oranı yüksek işlenmiş peynir veya peynir eklemeye başlarsanız, besin değeri hızla düşer. Bunun yerine az yağlı peynir çeşitlerini seçin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407