Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Her Gün Tavuk Göğsü Yiymek Kilo Vermenize Yardımcı Olacak mı?

Eklenen Sodyum için İzle

 1. İnsanlar kilo vermeye çalışırken bazen proteinsiz ve yağ oranı düşük olduğundan derisiz tavuk göğsü yerler. Ancak zaten yediklerinize tavuk göğsü eklemek kilo kaybına neden olmaz. Yavaş yavaş kilo vermek için, daha yüksek kalorili bir yiyecek yerine tavuk göğsü yemelisiniz ve toplam kalorili alımınızı azaltmalısınız.

Tavuk Göğsü ve Kilo Kaybı Yemek

 1. Tavuk göğsünün bazen kilo vermek amacıyla önerilmesinin ana nedeni protein içeriğidir. Her 3 onsluk beyaz tavuk eti porsiyonunda 25 gram protein bulunur. Amerikan Klinik Beslenme Dergisi'nde 2015 yılında yayınlanan bir incelemede, en az 25 gram protein içeren öğünlerin insanların doyma düzeylerini artırmalarına yardımcı olabileceği, böylece gün içerisinde daha sonra yememeleri ve daha iyi yönetmelerine yardımcı oldukları bulundu vücut ağırlığı.

Kilo Vermek İçin Kalori Kesme

 1. Haftada 1 kilo vermek için, her hafta 3.500 kaloriyi oluşturmak için diyetinizden 500 kalori almanız gerekir. Kızarmış tavuk göğsü 3 ons porsiyonda yaklaşık 170 kalori var. Bu, aynı miktardaki kızarmış tavuk kanadı ya da kızarmış küçük kaburga eti biftek etinden yaklaşık 70 kalorinin ve 3 onsluk bir kavrulmuş büyük uç sığır eti kaburga kızartmasının porsiyonundan daha az 130 kaloridir. Kızarmış börek veya kır tarzı domuz pirzola yerine tavuk göğsü seçerek 110 kalori ve kızartılmış domuz spareribsine göre 160 kalori kazanacaksınız; -top yuvarlak biftek. Gördüğünüz gibi, tavuk göğsü için basitçe başka bir eti değiştirmek hızlıca kilo vermek için yeterli değildir; büyük olasılıkla diğer diyet değişikliklerini de yapmanız gerekecektir.

Tavuk Göğsü ile Ne Yenir

 1. Daha dengeli kalorili bir kalorili yemek yemenin bir yolu, tabağınızı eşit şekilde kepekli tahıllara - veya patates veya mısır gibi nişastalı sebzelere - meyvelere, brokoli gibi nişastalı olmayan sebzelere bölmektir. yeşil fasulye ve bu durumda tavuk göğsü olan protein kaynağınız.

 2. Genel olarak, kilo vermeye çalıştığınız zaman enerji yoğunluğu düşük gıdaları yemeye çalışmak iyi bir fikirdir. Enerji yoğunluğu, bir gıdadaki gram başına kalori miktarıdır. Düşük enerji yoğunluğuna sahip yiyecekler, yüksek enerji yoğunluğuna sahip yiyeceklerden daha fazla doludur çünkü daha az kaloride daha fazla yiyebilirsiniz, bu da öğünler arasında aç olma olasılığınızın azaldığı anlamına gelir. Meyveler, sebzeler ve et suyu bazlı çorbaların hepsi çok miktarda lif veya su içerir, bu da enerji yoğunluğunu düşürür, kızartılmış yiyecekler, yağlı etler ve tatlı muameleler yağ veya şeker bakımından yüksek olma eğilimindedir, bu da enerji yoğunluğunu yükseltir.

Günlük Tavuk Göğsüne Alternatifler

 1. Tavuk etini tercih ederseniz, tavuk yemeye mutlaka geçiş yapmanız gerekmez; sadece yağsız dana eti seçin. 2003 yılında Beslenme'de yayınlanan bir araştırma, kalorili bir diyetin azaltılmasında ve tavuk veya yağsız et yediklerinde egzersiz yaparken insanların aynı miktarda kilo verdiklerini ortaya çıkardı. Domuz eti yağsız kesilmiş fileto pirzola, bonfile ve üst kızartma kemiksiz domuz fileto içerir. Kilo kaybı sırasında tüketilecek diğer iyi protein kaynakları arasında derisiz hindi göğsü veya ızgaralar, baklagiller ve diğer baklagiller, yumurtalar, deniz ürünleri ve ılımlı miktarda fındık bulunur.

Potansiyel Kilo Kaybı Avantajlarının Artırılması

 1. İnsanlar kilo vermeye çalıştığında, gerçekten kaybetmek istedikleri şey kas değil, yağdır. Kalorileri kesmenin yanı sıra egzersiz yapmazsanız, kaybettiğiniz ağırlığın dörtte biri yağ yerine kasınızdan gelir. Bunu önlemek için, kardiyo ve kuvvet antrenmanı egzersizlerinin bir karışımını yapmanız gerekir. Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezleri, haftada en az iki kez kuvvet antrenmanı egzersizleri yapmanızı ve her hafta orta şiddette kardiyo yaparak en az 2 saat 30 dakika geçirmenizi önerir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407