Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Her gün peynir yemek kalp sağlığının korunmasına yardımcı olabilir

Her gün peynir yemek kalp sağlığının korunmasına yardımcı olabilir

 1. Bu yeni bulgular, peynir alımının kardiyovasküler hastalık riski (CVD) üzerindeki etkilerini inceleyen 15 gözlem çalışmasının analizinden geliyor.

 2. Çin'deki Soochow Üniversitesi Halk Sağlığı Okulunda Beslenme ve Gıda Hijyeni Bölümünde çalışan ortak yazar Li-Qiang Qin'i inceleyin ve meslektaşları sonuçlarını Avrupa Dergisi'nde bildirdi Beslenme [! 15 => 1140 = 1!

 3. Peynir sağlığa yararlı bazı besinleri içerir - kalsiyum, çinko ve A ve B-12 vitaminleri gibi - ayrıca kolesterol seviyelerini artırabilen doymuş yağlarda da yüksektir ve kalp hastalığı ve felç riskini arttırın.

 4. Ancak yeni çalışma, bu popüler süt ürününün kalp-damar sağlığı üzerinde ters etki yaratabileceğini öne sürüyor.

CVD riski yüzde 18'e kadar düşürüldü

 1. Çalışmaları için, Qin ve arkadaşları, peynir tüketiminin KVH riskinin yanı sıra koroner kalp hastalığı risklerinin (KKH) toplam riskini nasıl etkilediğini inceleyen 15 gözlemsel çalışmanın meta analizini yaptı. ve inme.

 2. Toplamda, çalışmalar 200.000'den fazla katılımcıyı içeriyordu ve peynir alımının etkileri 10 yıldan fazla bir süre izlendi. Çalışmaların çoğunluğu çalışma bazında CVD içermeyen konuları içermekteydi.

 3. Analiz sonucunda, düzenli olarak peynir tüketenlerin CVD geliştirme olasılığı yüzde 18, CHD geliştirme olasılığı yüzde 14, CHD geliştirme olasılığı yüzde 10 daha düşük ve yüzde 10 oranının daha düşük olduğu görülmüştür. inme, peynir alımını düşük olanlara kıyasla.

 4. Bilim adamları, bu etkilerin her gün yaklaşık 40 gram ya da 1.41 ons peynir tüketen katılımcılar arasında en güçlü olduğunu bildirdi. Sonuç olarak, onlar:

 5. "İleriye dönük çalışmaların bu meta analizi, peynir tüketimi ile CVD riski arasında doğrusal olmayan bir ters ilişki olduğunu gösteriyor."

Dikkatli olun

 1. Takımın bulguları, bu yılın başlarında yayınlanan, peynir ve diğer süt ürünlerini azalmış kardiyovasküler ve tüm nedenlere bağlı ölüm riskine bağlayan, halka açık bir gözlemsel analiz analizine dayanıyor.

 2. Fakat henüz Cheddar'da stok yapma; Her iki çalışmanın da kendi sınırlamaları vardır. En önemlisi, gözlemsel oldukları için peynir alımı ile daha iyi kardiyovasküler sağlık arasında nedensel bir ilişki olduğunu kanıtlamıyorlar.

 3. Dahası, her iki çalışmanın da süt endüstrisi ile bağlantısı var; önceki çalışma Global Dairy Platformundan, Dairy Research Institute ve Dairy Australia'dan fon alırken, en son çalışma Çin merkezli bir süt şirketi olan Yili Grubunun yardım araştırmacılarıyla birlikte yapıldı.

 4. Bununla birlikte, bu ilişkilerin çalışma sonuçları üzerinde herhangi bir etkisi olup olmadığı sonucuna varmak zor.

 5. Ek çalışmalar bu bulguları onaylayana kadar, peynirin doymuş yağlarda yüksek olduğunu ve kalp sağlığına yüksek miktarda zarar verebileceğini hatırlamak önemlidir.

 6. Amerikan Kalp Birliği (AHA), günlük kalorilerimizin yaklaşık yüzde 5-6'sının doymuş yağlardan gelmesini ve bu limitte kalmaya yardımcı olmak için az yağlı süt ürünlerine geçmesini önermektedir.

 7. Takımın bulguları, bu yılın başlarında yayınlanan, peynir ve diğer süt ürünlerini azalmış kardiyovasküler ve tüm nedenlere bağlı ölüm riskine bağlayan, halka açık bir gözlemsel analiz analizine dayanıyor.

 8. Fakat henüz Cheddar'da stok yapma; Her iki çalışmanın da kendi sınırlamaları vardır. En önemlisi, gözlemsel oldukları için peynir alımı ile daha iyi kardiyovasküler sağlık arasında nedensel bir ilişki olduğunu kanıtlamıyorlar.

 9. Dahası, her iki çalışmanın da süt endüstrisi ile bağlantısı var; önceki çalışma Global Dairy Platformundan, Dairy Research Institute ve Dairy Australia'dan fon alırken, en son çalışma Çin merkezli bir süt şirketi olan Yili Grubunun yardım araştırmacılarıyla birlikte yapıldı.

 10. Bununla birlikte, bu ilişkilerin çalışma sonuçları üzerinde herhangi bir etkisi olup olmadığı sonucuna varmak zor.

 11. Ek çalışmalar bu bulguları onaylayana kadar, peynirin doymuş yağlarda yüksek olduğunu ve kalp sağlığına yüksek miktarda zarar verebileceğini hatırlamak önemlidir.

 12. Amerikan Kalp Birliği (AHA), günlük kalorilerimizin yaklaşık yüzde 5-6'sının doymuş yağlardan gelmesini ve bu limitte kalmaya yardımcı olmak için az yağlı süt ürünlerine geçmesini önermektedir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407