Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Her Gün Kahvaltı Alırsanız Ne Olur?

Kontrol Açlığı

 1. Alarmdan geçtiniz, çocuklar okul otobüsüne geç kaldılar, sabahları karşılayabileceğiniz bir fincan kahve. Sebep ne olursa olsun, kahvaltıyı atlamak gününüz için kötü bir başlangıçtır. Kahvaltıyı atlama alışkanlığı, bazıları geri dönüşü olmayan uzun vadeli sağlık sorunlarına yol açabilir. Ancak bir kase yulaf ezmesi koyun ve yüksek enerjili, besleyici olarak dengeli bir gün için sahneyi hazırlayın.

Fikri Gelişim

 1. Yetersiz beslenme, bebeklerin ve çocukların entelektüel gelişimini etkiler. Maryland Tıp Merkezi Üniversitesi, kahvaltıyı atlayan bir çocuğun okulda yorulacağını, konsantre olamayacağını ve bilişsel stimülasyon için fırsatları kaçıramayacağını belirtti. Iowa Eyalet Üniversitesi'nden gelen bir beslenme raporuna göre, bir çocuğun diyetinde demir, iyot ve protein eksikliği daha düşük IQ ile sonuçlanır. Zayıf beslenme, dikkat süresinin azalmasına, hafızanın bozulmasına, dikkat dağılma eğilimine ve öğrenme hızını yavaşlatmaya yol açar.

Kilo alımı

 1. Buğdaylarınızı yiyin ve kilo kontrolünüzü iyileştirin. Kahvaltı yapanlar daha fazla egzersiz yapar, daha fazla kilo verir ve kilolarını uzak tutar. Kahvaltı gevreği yiyin ve genel yağ tüketiminizi azaltın. Kahvaltıyı atlarsanız, enerji seviyesini yükseltmek ve açlığı azaltmak için diğer öğünlerde veya atıştırmalıklarda fazla yemek yiyebilirsiniz. Günlük kahvaltı pastası diyetinizi sabote edebilir ve kilo almaya yol açan koşullar yaratabilir.

Düşük Besin Alımı, Yüksek Hastalık Riski

 1. Kahvaltı, güne göre ilk besin alımıdır ve kahvaltı yapan insanlar daha fazla kalsiyum, lif, çinko, demir, A ve C vitaminleri ve riboflavin alırlar. Ayrıca kahvaltı kaptanlarından daha düşük kolesterol ve diyet yağlarından da faydalanırlar. Uluslararası Gıda Bilgi Konseyi Vakfı tarafından yapılan bir araştırma, kahvaltı yemenin olası sağlık yararlarının kalp hastalığı, metabolik sendrom ve sindirim bozuklukları ve düşük kemik sağlığı ve fiziksel enerji için düşük riskler içerdiğini buldu.

Metabolizma Yükseltici

 1. Kahvaltı yapın, gün boyu daha fazla enerji deneyimleyin ve daha iyi bir ruh hali içinde olacaksınız. Dartmouth College, kahvaltının metabolizmayı artırdığını, yorgunluğu azalttığını ve daha iyi konsantrasyon ve performans sağladığını söyledi. Kahvaltı yemek, metabolizmanızı günün erken saatlerinde başlatarak daha fazla yağ yakan enzimler sağlar. Colorado Eyalet Üniversitesi'ne göre, kahvaltı yapanlar yağları daha iyi metabolize ediyorlar ve günün geri kalanında daha az kalori tüketiyorlar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407