Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Her Gün 15 Dakika İçin Koşu Yapsanız Ne Kadar Kilo Verebilirsiniz?

Sağlığınızı İyileştirmek için Yürüyüş

 1. Koşu, kardiyovasküler sisteminizin şeklini almanın en hızlı yollarından biridir. Bununla birlikte, kalbiniz, vücudunuzun yarar sağlayan tek kısmı olmayacaktır. Düşük vücut gücü ve akciğer kapasitesi kazanacaksınız ve muhtemelen birkaç kilo vereceksiniz.

 2. Her gün 15 dakika boyunca dürtün ve sonunda kendinize daha fazla meydan okumak istediğinizi görebilirsiniz.

Sağlığınızı İyileştirmek için Yürüyüş

 1. Kilo kaybı bir kalori açığı gerektiriyor. Her sabah 15 dakikalık bir koşu ile yakılan kalori miktarı, mevcut kilonuza ve egzersiz yoğunluğunuza bağlıdır.

Kilo Verme İlkeleri

 1. Ne tür bir egzersiz yaparsanız yapın, kilo vermek için yediğinizden daha fazla kalori yakmalısınız. 3.500 kalori açığını her yaratışınızda, 1 lb fazla kilo kaybedersiniz. Diyette değişiklik yapmak daha hızlı sonuç almak için hedefinize ulaşmanıza yardımcı olabilir.

 2. Kepekli tahıllar, sebzeler ve baklagiller gibi karmaşık karbonhidratlar bakımından zengin bir diyet ile yağsız protein kaynaklarını yiyin. Bu, çalışmanız gereken enerjiyi verecek ve kilo almanıza veya kilo vermenize neden olabilecek boş kalorileri ortadan kaldıracaktır.

Ağırlık ve Yakılan Kaloriler

 1. Jogging yaparken yakacağınız kalori miktarı kilonuza bağlıdır. Ağırlık arttıkça, vücudunuzun aktivite sırasında harcaması gereken kalori formunda daha fazla enerji harcarsınız. 155 lbs ağırlığında. ve 15 dakika boyunca saatte 5 mil hızla koşarsanız, her gün yaklaşık 145 kalori yakarsınız. 185 lbs ağırlığında. Harvard Health Publishing'e göre 15 dakika boyunca aynı hızda koşarsanız 175 kalori yakarsınız.

 2. Ne kadar ağırsanız, jogging işlemini günlük rutininize ekleyerek daha hızlı kilo kaybedersiniz. Hedef kilonuza yaklaştığınızda, ilk başladığınızda yaptığınızdan daha az kalori yakacağınızı unutmayın. Aynı kilo kaybını sağlamak için koşu sürenizi veya hızınızı arttırmanız gerekecektir.

Araziyi Düşünün

 1. Çalıştığınız arazi, kaç kalori yaktığınızı ve dolayısıyla ne kadar kilo vereceğinizi etkiler. Tepelerde veya rüzgara karşı koşmak, günlük geziniz sırasında harcadığınız kalori miktarını artırabilir.

 2. Bir plajın yakınında yaşıyorsanız, ekstra kalorili yanma almak için boyunca koşun. Mayıs 2013'te "Spor Bilimleri Dergisi" tarafından yayınlanan bir araştırma, kumda koşmanın, daha sert yüzeylerde koşmaktan daha fazla enerji gerektirdiğini göstermektedir. Bu nedenle, daha fazla kalori yakılır.

15 Dakika Koşu ve Kalori

 1. Her sabah 15 dakikalık bir koşu yaparsanız ve kalori alımınızı artırmazsanız, kilo vereceksiniz. 155 pound ağırlığında, her üç ila dört haftada bir pound kaybedersiniz. 185 kilo ağırlığında olursanız, üç haftadan biraz daha kısa bir sürede 1 kilo vereceksiniz.

 2. Jogging yaparak kaybettiğiniz kiloya ek olarak her hafta bir kilo vermek için diyetinizden 500 kalori kesin. Günlük koşularınızla daha fazla kilo vermek için koşu veya zorlu arazide koşma sürenizi arttırın.

 3. Her sabah 15 dakikalık bir koşu yaparsanız ve kalori alımınızı artırmazsanız, kilo vereceksiniz. 155 pound ağırlığında, her üç ila dört haftada bir pound kaybedersiniz. 185 kilo ağırlığında olursanız, üç haftadan biraz daha kısa bir sürede 1 kilo vereceksiniz.

 4. Jogging yaparak kaybettiğiniz kiloya ek olarak her hafta bir kilo vermek için diyetinizden 500 kalori kesin. Günlük koşularınızda daha fazla kilo vermek için koşu veya harçlı arazide koşma sürenizi artırın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407