Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
  • Malzemeler
  • Diyetler
  • Alerjiler
  • Beslenme
  • Teknikleri
  • Mutfaklar
  • Zaman
Olmadan


Havuçlu 5 Ev Yapımı Bebek Yemek Tarifleri

Paket Servis

  1. İlk katı yiyecekler bebeğinizin çeşitli tatlara alışması için harika bir fırsat sunuyor. Bu, onları yeni şeyler denemeye daha istekli yapabilir, sonuçta onlara çeşitli ve sağlıklı bir diyet uygular.

  2. Havuçlar doğal olarak tatlı ve yumuşaktır, sadece bebeğin basit damakına uygundur. Dahası, gerekli besinlerle doludurlar ve bebek maması olarak kullanımı kolaydır.

  3. Havuç A, bağışıklık sistemini ve ayrıca kalbinizi, akciğerlerinizi ve böbreklerinizi desteklemek için gerekli olan A vitamini bakımından çok yüksektir. Ayrıca göz sağlığını, özellikle retina, göz zarı ve korneayı destekler. Altı ayın altındaki bebeklerin günde 400 mcg A vitamini ve altı ay ile bir yaş arasındaki bebeklerin günde 500 mcg'ye ihtiyacı vardır.

  4. Havuç ayrıca, kanın düzgün şekilde pıhtılaşmasına yardımcı olan K vitamini ve cilt, saç, göz ve karaciğer sağlığı için gerekli olan B6 vitamini gibi diğer vitamin kaynaklarıdır.

  5. Bebek tahılları gibi çok düşük lifli yiyecekleri besliyorsanız, bebeğinizin daha fazla ihtiyaç duyabileceği iyi bir lif kaynağıdır.

Bebekler Havuç Yemeye Ne Zaman Başlayabilir?

  1. Bebeğiniz yaklaşık altı ayda havuç yemeye başlayabilir ve seçenekler sınırsız! Jüri hala organik satın alıp almaman konusunda kararsız. Amerikan Pediatri Akademisi, organik gıdaların daha düşük pestisit seviyelerine ve ilaca dirençli bakteri içerdiğine dikkat çekmelerine rağmen, çocukların organik veya geleneksel olarak yetiştirilmiş olsun olmasın, çeşitli yiyecekler yemelerinin önemli olduğunu belirtir.

  2. Sadece çiğ havuç pişirin. Yıkayın ve soyun, ardından yumuşayana kadar suda kaynatın. Bir çatal veya yemek değirmeni ile iyice ezin. Bebeğiniz için tutarlılığı doğru yapmak için biraz su ekleyin ve işte!

  3. Haşlama yerine havuçları kızartmayı deneyebilirsiniz. Kavrulmuş sebzeler, bu basit kavrulmuş havuç püresi tarifinde olduğu gibi, daha yoğun bir lezzet geliştirir.

  4. Güçlü lezzetleri nedeniyle havuç, bebeğinizin başka türlü tatmayacağı yiyecekler için iyi bir örtüdür. Bu pürüzsüz tavuk, elma ve havuç püresi tam bir porsiyon tavuk kadar hizmet eder. Bu bebeğinize 8 gram protein alacaktır, neredeyse 7 ila 12 ay arası bebekler için günlük ihtiyacın tamamı.

  5. Bebeklerin çoğu 6 ayda kendi başına oturabilir ve yaklaşık 10 ayda parmak ve başparmakla kavrayabilir. İşte o zaman bebeklerin kendilerini tutabilecekleri yiyecekler vermeye başlayabilirsiniz. Bu havuç köftesi, bütün bir besin öğününü bir avuç yemeğin içinde birleştirir. Tuz gerekli değildir ve bebeğinizin tuzsuz yiyeceklerden zevk almasına izin vermek ömür boyu düşük sodyumlu bir diyetin kurulmasına yardımcı olabilir.

  6. İşte kolay sindirilebilir bazı sebzeleri - balkabagi ve havuç gibi - bir tutam köri ile birleştiren bir püre tarifi. Elma bebeklerin favorisidir ve hücreleri yıkıcı serbest radikallerden koruyan oldukça iyi bir C vitamini kaynağıdır.

Bir Havuç Alerjisi Nasıl Belirlenir

  1. Havuç alerjileri yaygın değildir. Bununla birlikte, bebeğiniz huş polenine veya muwwort polenine alerjisi varsa, o da havuçlara alerjisi olabilir. Bebeğinize yeni bir yiyecek soktuğunuzda, başka bir yiyecekle karıştırmayın ve alerjik reaksiyon oluşup oluşmadığını görmek için üç ila beş gün bekleyin. Kusma ve ishal gibi semptomları aramak için değil, aynı zamanda kızarıklıklar gibi daha ince belirtiler için de uyanık olun. Siz veya ailenizden başka birinin yiyecek alerjisi varsa, özellikle dikkatli olun.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407