Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Havuçlar İyi Atıştırmalıklar mı?

Deniz Yosunundaki Antioksidanlar

 1. Uzun, ince havuç, büyük, tombul havuç veya minyatür bebek havuç olsun, uzun pozitif özelliklerin listesi parlak turuncu sebzeleri en iyi aperatiflerden biri yapar. Havuç lezzetli, besleyici, hazır, kullanışlı ve taşınabilirdir. Keskin, sert, koyu turuncu havuçları seçin ve yumuşak, büzülmüş veya solmuş havuçlardan kaçının.

Beslenme

 1. Tüm koyu renkli turuncu-kırmızı sebzelerde olduğu gibi, havuçlar iyi görme, sağlıklı cilt ve enfeksiyona karşı direnç sağlayan cömert miktarda beta karoten sağlar. Potasyum kan basıncının ölçülmesinde yardımcı olurken, lif sağlıklı bir bağırsak sisteminin korunmasına yardımcı olur, kan şekeri kontrol eder ve sağlıklı kolesterol seviyelerini yükseltir. Havuç ayrıca sağlıklı kan pıhtılaşmasını destekleyen kalsiyum, C vitamini, demir ve K vitamini içerir.

Hazırlık Kolaylığı

 1. Hazırlanmadan hemen önce havuç hazırlayın ya da öğle yemeğine koyun. Havuçlarını buzdolabında saklamadan önce yıkamayın; çünkü nem sebzelerin hızla bozulmasına neden olur. Havayı akan su altında yıkayın, kir ve kumları gidermek için bir sebze fırçası kullanın, ardından gövde ucunu ve kökün ucunu kesmek için bir soyma bıçağı kullanın. Büyük havuçları soyun, ancak yumuşatın, havuçun besin maddelerinin birçoğunun dış kaplamasına yerleştirildiği için soyulmamış küçük havuçlar.

Ağırlık Kontrolü

 1. Havuçların atıştırılması, sağlıklı bir kiloyu korumanıza veya fazla kilo vermenize yardımcı olabilir. Acıktıysanız, şekerli veya yağ dolgulu atıştırmalık yiyecekleri atlayın ve çiğ havuç üzerine çırpın, 1 fincan doğranmış havuç, yalnızca 62 kalori içerir, yağsız veya kolesterolsüz ve çok az sodyum içerir. Havuçlar iyi bir lif kaynağı olduğu için açlıktan bir sonraki öğüne kadar bekletmek için ihtiyacınız olan her şey olabilir.

Durumu

 1. Yıl boyunca süpermarkette taze havuçlar var. En sık olarak, süpermarketler, ihale havuçlar daha büyük, daha olgun havuçlardan daha tatlı olduğundan, orta ila küçük olan havuçlar stoklar. Havuçlar üst kısımlar sağlam şekilde satılabilir veya üst kısımlar çıkarılabilir. Torbalarda paketlenmiş, yıkanmış, soyulmuş ve yemeye hazır minyatür havuçları da satın alabilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407