Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Havuç Soyulmalı mı, Kabuğu Soyulmuş Kaldığında Daha Besleyici Mi?

Diyabetin Faydaları

 1. Havuç, çeşitli yemeklere renk sıçraması ekler ve çok yönlülüğü, onları birçok mutfakta temel bir bileşen haline getirir. Havuçların pişirilmesi birkaç dakika kaynatılması kadar basit olabilir, ancak bu sebze aynı zamanda çiğ yemeye de uygundur. Her iki durumda da, yapmanız gereken tek seçenek, havuçlarınızı soyup soymayacağınızdır. Bazı durumlarda, havuçlarınızın soyulmamış şekilde dinlenmesi daha sağlıklı olur.

Kabuğunu soymaktan korkma

 1. Havuçlarınızı soyma, besin değerlerini önemli ölçüde azaltıyor gibi düşünmeyin. Havuçtaki besinlerin birçoğu ciltte ve hemen altında bulunur, ancak “The New York Times” a göre soyulmuş havuçlar hala sağlıklı bir sebzedir. Bir havuç kabuğunun kabuğu ve etinin aynı renkte olması, sebzenin iki parçasının da benzer bir besin değerine sahip olduğunun bir göstergesidir, “New York Times” da bahçecilik profesörü Dr. Stephen Reiners. [! 6041 => 1130 = 3!

 1. Organik olmayan havuçlar satın alırsanız, sebzeyi pişirmeden veya çiğ yemeden önce cildi soymak için zaman ayırmak daha sağlıklı olur. Havuç büyüdükçe pestisitler ile muamele edildiğinde, kabuğun kimyasallarının çoğunluğu tutar. Havuçlarınızı soymak istemiyorsanız, suyla iyice yıkamak için zaman ayırın. Alternatif bir yaklaşım, havuçların yıkanmasından önce bir miktar sirke veya bir miktar limon suyu ve tuzun sıcak suda seyreltilmesidir.

Organik Havuçlar İdealdir

 1. Bütçeniz varsa, organik havuç almayı ve yemeyi düşünün. Organik ürünler pestisitler ile püskürtülemez, bu da besin değerini en üst düzeye çıkarmak için tüm havuçları güvenle yiyebileceğiniz anlamına gelir. "Organik Otorite" dergisi, havuçların, birçoğunun ciltte veya hemen altında bulunan yüksek derecede bir fito-besin maddesi içerdiğini bildirmektedir. Bitki besin maddelerini tüketmek, kanser riskinizi azaltmak ve bağışıklık tepkinizi artırmak gibi birçok sağlık yararına yol açar.

Sağlığınız için Çıldırtın

 1. ABD Tarım Bakanlığı Ulusal Besin Veri Tabanı, soyulmuş ve soyulmamış havuçların besin değerini bozmaz, ancak çiğ havuçların sağlıklı bir ürün olduğunu belirtir. Bir fincan doğranmış havuçta, bir gram yağdan ve 3.6 gramlık bir diyet lifinden daha az, sadece 52 kalori vardır. Havuç ayrıca değerli bir kalsiyum, potasyum ve çok sayıda vitamin kaynağıdır. Ayrıca bağışıklık sisteminizi geliştirirken göz ve cilt sağlığını iyileştiren beta karoten de sağlarlar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407