Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Hangisi Daha İyi, Buzlu Su mu, Sıcak Su mu?

Tahıl

 1. Buzlu su ile ılık su arasında karar verirken, sıcaklıktan başka içeceklerde büyük farklılıklar bulamazsınız. Buz suyunun vücudunuza ılık sudan daha fazla fayda sağlayabileceği durumlar olsa da, asıl önceliğinize odaklanın: sizi nemli tutmak için yeterince su içmek. [! 23802 => 1130 = 2!

 1. İster buzlu su isterse ılık su isterseniz, günlük nemlendirme gereksinimlerinizi karşılayacak kadar içmeniz yeterlidir. Hiçbiri diğerine göre önemli faydalar göstermez.

Buzlu Su İçme

 1. Yoğun bir antrenmandan sonra, sıcak hissettiğinizde soğuk su içmek hidrasyon ihtiyaçlarınıza yardımcı olabilir. Columbia Üniversitesi'ne göre, soğuk sıvılar mideyi daha sıcak olanlardan daha hızlı bırakır, bu da daha hızlı rehidrasyon sağlar. Bu etkiyi elde etmek için, içten dışa soğutmak için 59 ila 72 derece Fahrenheit aralığında su içmelisiniz.

 2. Soğuk su içme tehlikesi konusunda endişelenmenize gerek yok. Ne kadar soğuk olursa olsun, su iç organlara zarar vermez.

Sıcak Su Seçme

 1. Sıvıları hızlı bir şekilde değiştirmeyebilir veya aynı soğutma etkisini sağlayamasa da, hidrasyon ihtiyaçlarınızı karşılamak için hala ılık su seçebilirsiniz. Ancak, gerçekten ılık suyu tercih ediyorsanız, içmeye devam edin. Eğer buzlu suyu sevmiyorsanız veya soğuk bir şeyler içmek istiyorsanız, midenizi incitirseniz, o kadar fazla içmeyebilir ve bu nedenle de nemlendirme çabalarınıza zarar verebilirsiniz.

 2. Ek olarak, hassas dişleri olan herhangi biri, buzlu sudan kaçınmak isteyebilir, bu da emayeye çarptığında rahatsız edici bir his sağlayabilir. Diş Hekimliği Genel Diş Hekimliği Akademisi'ne göre, ABD'de en az 40 milyon yetişkini etkileyen yaygın bir konudur.

Hidrasyon İhtiyaçlarınızı Karşılama

 1. Su alımı önerileri, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine (CDC) göre cinsiyete, yaşa ve gebeliğe göre değişir. Bununla birlikte, 2015-2020 Amerikalıları için Beslenme Kuralları, belirli bir günlük su alımını önermemektedir ve ayrıca herhangi bir üst seviyeye de destek vermemektedir. Sağlıklı insanların büyük çoğunluğu susuzluk gereksinimlerini, susuzluğa rehberlik etmelerini sağlayarak karşılamaktadır. [! 23802 => 1140 = 5!

Hidrasyon İhtiyaçlarınızı Karşılama

 1. Sıvıları tükettiğinizden daha hızlı kaybettiğinizde dehidrasyon meydana gelebilir. Baylor College of Medicine, vücudun yüzde 1 ila 2 su kaybını azaltabileceğini, ancak egzersiz performansınızı azaltabilecek ve dehidratasyon gibi diğer sorunları sunabileceğini söylüyor. Özellikle sıcağında, ateş, kusma, kramp ve baş dönmesi gibi dehidratasyon semptomlarına dikkat edin.

 2. Dehidrasyon, ağız kuruluğuna, susuzluk hissine, cilt esnekliğinin olmamasına, anormal kan basıncına ve yüksek kalp atış hızına neden olabilir. Susuz kalmadan kaynaklanan komplikasyonlar arasında beyin şişmesi, nöbetler, böbrek yetmezliği ve aşırı durumlarda bilinç kaybı ve ölüm olabilir.

 3. Sıvıları tükettiğinizden daha hızlı kaybettiğinizde dehidrasyon meydana gelebilir. Baylor College of Medicine, vücudun yüzde 1 ila 2 su kaybını azaltabileceğini, ancak egzersiz performansınızı azaltabilecek ve dehidratasyon gibi diğer sorunları sunabileceğini söylüyor. Özellikle sıcağında, ateş, kusma, kramp ve baş dönmesi gibi dehidratasyon semptomlarına dikkat edin.

 4. Dehidrasyon, ağız kuruluğuna, susuzluk hissine, cilt esnekliğinin olmamasına, anormal kan basıncına ve yüksek kalp atış hızına neden olabilir. Susuz kalmadan kaynaklanan komplikasyonlar arasında beyin şişmesi, nöbetler, böbrek yetmezliği ve aşırı durumlarda bilinç kaybı ve ölüm olabilir.Donate - BNB: bnb16ghhqcjctncdczjpawnl36jduaddx5l4eysm5c